Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 13:28:05
Advert
 

Kadir Mısıroğlu’nu sevmeyenler okusun!

Dün ölen ve tarih bilgisinden daha fazla kafasındaki fes ile tanınan kadir mısıroğlu hakkında bende birkaç kelam etmek isterim.

En evvela kafasına taktığı ve “Müslüman başlığı” dediği fes’

Kesinlikle bir Müslüman başlığı değildi!

O fes!

Padişah ll. Mahmut zamanında Osmanlı'nın başına "fes" geçirdiler sözüne neden olmuş!

İlk kullananların ve üretenlerin Müslüman dahi olmadığı, kullanımının zorunlu tuttuğu dönemin din adamlarınca "Sarığımızı çıkartmayız!", "Bu ecnebi başlığını kabul etmeyiz!", "Kahrolsun fes!" dedikleri, ithal bir aksesuardan başka bir şey değildi.

Gerçekte Ortaçağ Bizans dönemi yunan başlığı olan fes ile beraber genelde İslamcıların takmaktan hiç hoşnut olmadığı boyun bağı kravatı bir arada kullanan marjinal biriydi kadir mısıroğlu.

 

****

 

Ölümünden sonra bir Osmanlı daha öldü diyenler oluyor ama!

kadirmısıroğluOsmanlı hanedanına mensup olmadığı ve 1933 yılında doğduğunda,Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu için, Osmanlıcı demek daha doğru olurdu.

İhtilal sonrası herkesin barıştığı affedildiği Özallı yıllarda “1983 yılında” Türk Vatandaşlığından çıkartılan kadir Mısıroğlu İngiltere’ye iltica etmişti!

Döndüğünde yaptığı söyleşilerde!

Atatürk’e ağır hakaretler eden, Ziya Gökalp’e dinsiz, Mehmet Akif Ersoy’a serseri pezevenk gibi sözler sarf eden kadir Mısıroğlu,Müslümanların ayrışmaya başlamasında önemli rol oynamıştı.

Hatta bir sohbetinde İstiklal Marşının adının da İstiklal marşı olması yanlıştır diyen Mısıroğlu!

Amerika’ya lazım olan petrollerdir, benim de ihtiyacım olan tarihi müesseselerime geri dönmektir, o menfaati mukabilinde bana yardımcı oluyorsa Allah kafirden razı olmaz ama,Allah Amerika’dan razı olsun derim! Demişti.

Hatta!

Amerika’nın kuklası bir halife gelse! Hilafet geri gelsin de kim getirirse nasıl gelirse gelsin demişti.

 

****

 

Milli mücadeleyi keşke yunan kazansaydı!

Mustafa Kemal'e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin"

Diyen, kadir Mısıroğluyaşarken!

Türk ve Müslüman olmayanlar hakkında olumsuz bir şeyler söylediğine hiç şahit olmadım.

Ölen kimselerin arkasından “kadir Mısıroğlu gibi” hakaret içerikli konuşmak bize yakışmayacağı için bu yazıda genellikle onun kendi ifade ve görüşlerine yer verdiğim.

Bu yazının ana fikri olarak kadir mısıroğlu’nu sevmeyenlere belirtmek isterim ki!

kadirmısıroğlu öldü diye boşuna sevinmeyin! bu coğrafyada kadir mısıroğlulları bitmez.

Müslüman Türk Milletini birbirine düşürmek isteyenler islamofobiyi ve büyük ortadoğu projesini sürdürmek isteyenler, pes etmeyecektir.

Sizler de nitelikli vasıflı ahlaklı milletiyle barışık bireyler yetiştirip, varlığınızı Türk varlığına armağan etmekten vazgeçmeyerek buna izin vermemekle mükellefsiniz.

Yaklaşan 19 mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız da mübarek olsun inşallah.

Selam ve dua ile.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA