Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 14.08.2020 SAAT 08:44:55
Advert
Advert
 

İnternet Reklamcılığına Yatırım İşinizi Büyütür

Dijital dünya'da hedeflediğiniz kitleye, istediğiniz cinsiyete hedefleme yapmanız mümkün. Peki markanızı konumlandırırken yaptığınız yanlışları doğruları görüyor musunuz? 

 

Kocaeli firmaları bu konuda çok şanslı. İnternet yayıncılığı yapan bir çok haber sitesi medya kuruluşu bulunmakta. Ama şu konuda yanlışlar: planlama yaparken. Geçtiğimiz yıllarda biliyorsunuz, HaberTürk gazetesi basılı yayınlarını durdurup sadece dijital tarafta var olmaya devam ediyor. Buradan da anlayacağınız üzere basılı yayından ziyade artık dijitali önemseniz gerekiyor.

 

Demokrat Koaceli gazetesi olarak istatistiklerimiz hep yüksek oldu. Rakiplerimizle yarışımız sürsede yaptığımız yatırımlar, teknik uygulamalar sayesinde büyümemiz daha da sürecek. Geçtiğimiz ay 936.591 kişi sitemizi ziyaret etti ve reklam verenlerimizin reklamlarını gördü. Yeni kitleler yeni müşteriler edindiler. Yani neredeyse 1 milyona yakın trafik aldık. Rakiplerimizin de istatistikleri az çok bu şekilde. 

 

Yazılı medyada durum nedir, dergilerde gazetelerde okunma sayısı nedir bunu doğru ölçmek inanın mümkün değil.  Bugün verilen dergilere reklamlardan ne derece dönüş aldığınızı biliyor musunuz? Bilemezsiniz. Çünkü bu veriyi ölçecek bir teknoloji yok. Bugün basılı medya okunma oranları düşmesinin temel sorunu budur. Nedeni ise yatırım basılı tarafa değil dijital tarafa akmaya devam ediyor. 

 

İnternet reklamcılığı 2018 yılında başarılı bir büyüme sergiledi. Yeni yatırımlar sayesinde dijital yayıncı kuruluşlar daha da azimle çalışmaya başladılar. İçerik üretmek oldukça uzun ve zor bir süreç olduğundan gelir kaynaklarının artması yayıncıları sevindirirken basılı yayın medya kuruluşlarını özellikle dergileri düşünmeye itti. İstedikleri yüksek reklam ücretleri ve ulaştıkları düşük trafik/kitle sayesinde olumsuz sonuçlar almaya başladılar. Firmalar dergilere reklam verirken 3 kere düşünür oldu. 

 

Yukarıda göreceğiniz veriler reklamcılar derneğinin 2018 yılı reklam yatırımları raporundan bir kesit. Göreceğiniz üzere pastanın büyük kısmını Televizyon alırken diğer büyük kısmını da Dijital Mecra sahiplenmiş durumda. Türkiye, medya yatırımları büyüklüğü açısından dünyanın 26. büyük pazarıdır ve toplam hacim içinde payı %0,4’tür. Ülkemizde medya yatırımları dünya ortalamasına göre daha hızlı büyümüş olsa da, GSYH içindeki oranı sadece binde 0,26 seviyesindedir. Bu oran, en büyük 42 pazar içindeki en düşüğü olup, ülkemizde medya yatırımlarının yüksek büyüme potansiyeline işaret etmektedir.

 

Sektör olarak firmaların dijitale daha fazla yatırım yapacağını biliyoruz. Bu sebepten ötürü yakında yeni projelerle, geliştirdiğimiz yayın ekibimizle ve sektöre olan yatırımlarımıza devam edeceğiz. 

 

Son olarak, ölçülen ve istediğiniz hedef kitleye ulaşacağınız mecraları tercih etmeniz gerekir. Hem firmanıza, işletmenize verim sağlar işlerinizini büyümesini izler hem de yaptığınız yanlışları görmenize yardımcı olur. Elinizde veri olduğunda pazarlamak inanın çok kolay. Reklam kampanyası sonuçlarını analiz ederek firmanızın, işletmenizin web sitesini ziyaret eden kullanıcıların davranış özelliklerini ve karar süreçlerini çok daha iyi anlamlandırabilmeniz mümkün. 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3388 TL 7.3095 TL
Euro
EURO
8.6850 TL 8.6503 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA