Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 08.08.2020 SAAT 23:39:25
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Öfke ile karar alma zamanı değil

 Çarşamba gecesi Kocaeli'ye bomba düştü sanki. Her yer mecazi olarak dümdüz oldu. Play-Off finalini nerede oynayacağımızın, kimlerle nasıl gideceğimizin muhabbetlerini yaparken maçın 72. dakikasında adeta yıkıldık. Çünkü o dakikada ikinci golü yemiştik ve ümitlerimiz tamamen bitmişti. Maç ile ilgili yorum yapmayacağım. Zira bu tür maçların nesini yorumlayacağız. Deplasmanda yenmiş, büyük avantaj elde etmişsin. Sahada en az rakip kadar koşup, gayret edip seni finale taşıyacak skoru alacaksın. Futbolun sürprizlerine müsaade etmeyeceksin.

 Bu maçlar futbolcu maçlarıdır. Kenar yönetimi ne kadar yanlış yaparsa yapsın sen içeride atmosferi kontrol eden, yaşayan olarak o skoru alacaksın. Bu anlamda futbolcularımız kusurludur. Kaç yıldır yan yana oynuyorsunuz, hepiniz bu ligin iyi oyuncularısınız ve deplasmanda kazanmışsınız. Daha ne olsun. Yönetime, hocaya, futbolculara çok yoğun ve çeşitli eleştiriler var. İstifa, takımdan gönderilme isteri var. Taraftar çok öfkeli. Haklıdırlar, büyük hayal kırıklığı yaşadık. Hepsi kabul. Ancak ; Öfkeyle alınacak karar ve yaptırımlar kulübün geleceğini olumsuz ve hatta 3-4 yıl önceki o vahim günlere döndürecekse. Sakın ha bunu yapmayalım. Öfkemiz,üzüntümüz geçene kadar hiç bir karar almayalım. Daha sonra da şimdiye kadar yapıldığı gibi. Ben bilirim, kimseye danışmama gerek yok gibi rasyonel olmayan duygularla kararlar almayalım.

Belli ki yeni bir yönetim ve yönetim anlayışı gerekli. Önümüzdeki yılların planlanması ve bunun projelendirilmesi daha da önemli. Ya yeni yönetim derken Bahri Yavuz'un gitmesi anlaşılmasın. Kendisinde gelecek yılların enerjisini buluyorsa, yönetimini genişletip yenileyerek ve karar verme noktasında demokratik olarak yepyeni bir döneme başlayabilir. Kendisinin ve yönetiminin kocaelispor için yaptıklarını bir yenilgi ile unutacak değiliz. Bu insanlara hep müteşekkir kalacağız. Yapılan hataları, eksikliklerimizi açık kalplilikle birbirimizi suçlamadan, yanlışlarının yerini doğrularla değiştirerek ilerleyebilirsek inanın bu olumsuz atmosferden yeni bir sinerji oluşturur, o istenen günlere dönüşümüzü hızlandırabiliriz.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın'dan da bir ricam var. Seçim projelerinde "Spor Şurası" sözü vardı ve seçimden sonrada bunun en kısa zamanda yapılacağını belirtmekte. Bu tür toplantılar mutlaka yararlıdır. İtirazım yok. Ancak buralardan sonuç alınamaz, bunlar ancak "Dilek ve temenniler" ölçeğinde kalır. Bu nedenle kentin en büyük sportif değerinin ve kent futbolunun yapılanmasını özel çalışma gurupları oluşturarak projelendirmeyi öneriyorum. Bizim "Kocaelisporlu Eski Futbolcular Derneği" olarak geçen yıl Nisan ayında hazırladığımız ancak konjoktör gereği bir türlü yetkililerle paylaşamadığımız bir projemiz var. Şayet lütfedip bizi kabul ederlerse, bunu paylaşabiliriz. En azından üzerine de konuşulabilecek bir metin olarak buradan başlanabilir.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA