Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.07.2020 SAAT 00:31:29
Advert
Advert Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Son sözü Tahir Büyükakın söyleyecek

Kocaelispor başkanı Bahri Yavuz, gazetecilerle yapılan iftar yemeğinde, tarnsferi açmak ve önümüzdeki sezon istenilen şampiyonluğa ulaşabilmek için 20 milyon TL ye ihtiyaç olduğunu söylemiş. Bizde zaten bu aylardır en az 15 milyon TL gerektiğini hep dillerdirdik. Başkan sezon içerisindeki gerekli olan 5 milyon TL’yi de ilave ederek bu rakamı belirtmiş. Pazartesi günü TV41’deki 3.Devre programının konuğu Hodri Meydan gurubunun lideri Enver Güler'di. Açıkça "Transferi açamayacak aday olmasın, kabul etmeyiz gerekirse yönetimi biz alırız" dedi. Zaten şehrin neredeyse tamamı böyle düşünüyor ve transferi açacak paranın BŞB Başkanı Tahir Büyükakın tarafından temin edilmesi gerektiğini söylüyor.

 

Şimdi soru şu; parayı temin eden, başkanı da ben seçerim derse, haklımıdır? Yıllardır Kocaelispor'un siyasete alet edilmesinin yanlış olduğunu tartışmadık mı? Bu yapılanmanın kulübü getirdiği bu noktadan rahatsızlık duymadık mı? Siyasi bir kararla ve yüzde yüz yanlış planla kurulan ve Kocaelispor'u kapatmaya dayalı Körfez FK/Kocaeli Birlikspor projesine karşı çıkmadık mı? Bahri Yavuz tam olarak aday olacağım demiyor, adı geçen ve AK Parti’nin adayı diye lanse edilen Fikri Işık'ın desteklediği söylenen Hüseyin Üzülmez ise Tahir Büyükakın'dan işaret bekliyor. Yani kısaca olay şu "Belediye parayı verecek, harcama ve yönetme tasarrufu bende olacak" güler misin ağlar mısın. Mademki durum bu o zaman bizde adayız. Kocaelisporlu Eski Futbolcular Derneği olarak tıpkı 2011’de kulübü kapanmaktan kurtardığımız gibi şimdi de talip oluruz. En azından futbol ve futbol ekonomisi konusunda aday olacaklardan daha yetkin ve bilgiliyiz. Aynı zamanda da Kocaelispor'un geleceğini teminat altına alacak projelerimiz var.

 

Mevcut yönetimin hakkını ödeyemeyiz. Çok önemli işler ve fedakarlıklar yaptılar. Ailelerinin rızıklarından kesip Kocaelispor için harcadılar. Allah razı olsun. Ancak KEV’den gelen parayı doğru kullanamadılar, durum ortada. Takıldıkları transfer açma düşüncesini tek hedef gördüler. Oysa elde kalan parayla bunun olamayacağı belliydi. O zaman, gelecekle ilgili başka çözümler geliştirilebilirdi. Bu konuda kamuoyu oluşturulup tüm kent ikna edilebilirdi. Bizim insanımızın en önemli eksiğidir danışmak, fikir almak. Bir makama geldiğimizde, o makamla ilgili tüm beceri ve bilgilere sahip olduğumuza inanmak. İşin kötüsü şimdi de yine aynı noktaya kitlenmiş durumdayız. Oysa endüstriyelleşen futbol sektöründe kendi ekonomisini oluşturamamış kulüplerimizin durumu ortada, neredeyse tamamı batmış durumda. Belediye takımları almış yürümüş, popilizmin istediği siyasilerin de "toplum isteği" bahanesiyle kendi siyasi geleceklerine destek yaptığı bir ortamdayız.

 

Aslında bana göre; Belediyelerin, profesyonel takım kurması, direkt bu sektöre nakit aktarması suçtur. Belediyeler hizmet ürettikleri yerlerde gençlerin ruhsal, sosyal, bedensel gelişimi ilgili, yetenekli gençlerin elit sporcular haline gelebilmesi ile ilgili yatırımlar yapmak zorundadır. Mevcutta ise, profesyonel takımlardaki profesyonellere ülke gerçeklerinin çok üzerinde paralar vererek kamu kaynaklarını belli zümreye aktarmak şeklindedir. Buna şiddetle karşı çıkıyorum. Bu kentte 0-19 yaş gurubunda yaklaşık 90 bin erkek genç yaşamakta. Spor kenti diye lanse edilen ilimizde spora önemli yatırımlar, harcamalar yapılmakta.200’ü aşkın futbol branşında faaliyet gösteren kulüplerimiz var.

 

Sonuç; Kocaelispor zor durumda, Gölcükspor son maçta düşmekten kurtuldu, Kocaeli Birlikspor, Gebzespor ve Darıca G.B. küme düştü. Amatör takımlarımız Türkiye şampiyonlarında ilk turlarda eleniyor. Bu sene sadece Derince Belediyespor büyük bir iş başardı ve şampiyon olup 3.Lige çıktı. Şimdi şu soruyu sormak hakkımız değil mi? Maden spor kentiyiz, madem spora bu kadar yatırım yapıyoruz, neden bu durumdayız? Acaba bu kentin sporuna yön verenler, kent yöneticilerini yönlendirenler yeterli donanımda değiller mi? soruları çoğaltabiliriz. Ama hata yaptığımız gün gibi ortada...

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8654 TL 6.8380 TL
Euro
EURO
7.7466 TL 7.7157 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA