Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 14:11:35
Advert
 

Biten sezon ve yaklaşan kongre

Biz Kocaelisporlular bir sezonu daha sportif manada mutsuz ve üzüntülü kapattık. Süper Lig hariç, Kocaelispor bulunduğu ligde şampiyon olamıyorsa başarısızdır.

2014 yılında amatöre düşen ve 3 yıldır 3.Lig’den kurtulamayan Kocaelispor yeniden ayağa kalkmak için uğraş veriyor.

Transfer yasağı olmasına rağmen taraftarlara son beş yıl önemli heyecanlar yaşattılar. Ancak üç final maçında yaşanan hayal kırıklığı camiada büyük yıkımlara ve öfkelere sebep oldu.

Beş yıllık süreçte idari manada KEV tesisleri satılarak devlet borçları ödenmiş, transfer tahtasında bulunan 91 dosyanın 77’si çözülmüş.

Bu arada Bahri Yavuz ve yönetiminin kendi dönemlerine ait vergi, SGK, futbolcuya ve personele borcu bulunmuyor. Borçsuz ve huzurlu bir Kocaelispor oluşturmak için mücadele veriyor.

Sportif manada BAL şampiyonluğu, 3.Lig’de mücadele eden bir takım ve 2 kez 2.Ligin kapısında dönülmüş.

İzmit’in çocuklarıyla şampiyonluk hikayesi yazmak isteyen başkan Bahri Yavuz’un ve bizim hayalimiz gerçekleşmedi.

Oda biliyor ki transfer yasağı açılmadan artık şampiyonluk zor gelir. Zaten bu takımın raf ömrü doldu.

2009-2014 döneminde Süper Lig’den Bölgesel Amatör Lig’e takım paraşütsüz düşerken, kent yönetimi ve camia sadece seyretmek zorunda kalmış. Tribünler boşalmış, herkesin evine çekildiği günleri de gördük.

Ondan sonra bana göre çılgın başkan diye biri gelmiş. Gerçek Kocaelisporlu olan, siyaset ve rant çıkarı olmayan, gecesini gündüzüne katan, kulübü borçlandırmayan, cebinden para veren bir başkana acımasızca ağır eleştiriler yapılıyor.

 

 

Bizim camiada herkes birbirini iyi tanır ve arkasından kuyusunu kazır. Dedikodu mekanizması çok iyi işler, kaostan beslenenler Kocaelispor başarısız olduğu zaman mutlu olur ve ortaya çıkar.

Bizde mesele başkan veya futbolcu değil ego ve kibir tavan yapınca herkes ben biliyorum havasında.

Ben bu zamana kadar bu kulübe hiç küsmedim,kulübün menfaaleri doğrultusunda hareket ettim.

Ama bakıyorum ;

 Bu başkan gidene kadar ben maça gitmem.

Bu futbolcu varsa ben takımı desteklemem.

Bu hoca takımı çalıştırıyorsa ben tribüne gelmem.

Ben sadece şunu merak ediyorum; Bu takım şampiyon olsaydı yine başkan istifa sesleri yükselecek miydi ?

Yoksa takımın başarısız olması için fırsat mı bekleyeceklerdi.

Şampiyonluk kaçmış ben üzüntümden iki kelime edemezken, içim kan ağlarken bazılarının sosyal medyada sayfalar dolusu olumsuz düşüncelerini şiir gibi yazması bana çok mantıklı gelmiyor.

Başkan Bahri Yavuz, iftarda başlayıp sahurda biten basın toplantısında tüm detayları ve yaşananları anlattı.

Elbette başkanın da önemli hataları oldu. Kurumsallaşma adına çok fazla ilerleme sağlayamadık, kulübün basın sözcüsü olmak zorunda. Bu büyük camiayı her hafta bilgilendirmek zorundasın. Başkan  tabiî ki futbolcuları koruyacak. Ama tribünün sesine kulak verecek, taraftarın verdiği tepkiye saygı duyacak.

Kaçan şampiyonluk sonrası futbolcular ve teknik ekip evine gitti. Onlar özür dilemiyorsa o zaman başkan ve yönetim sorumluluğu alacak ve camiadan özür dileyecek.

Sonuçta futbolcularda bu işi profesyonel olarak yapıyorlar ve para kazanıyorlar. Herkes iyi insan olabilir. Ama sorumluluğunu yerine getirmeyen futbolcular bu takımın şanlı formasını giymesin. Adam gibi oynayan futbolcuları sırtımızda taşırız.

Yönetim opsiyon hakkını kullanarak 8 futbolcu ile yeniden anlaştı. Genç futbolcuların sözleşmeleri devam ediyor. Sözleşmesi biten 6 futbolcu bulunuyor. Bu takımdan kimler geldi kimler geçti. Şahısları değil armayı seviyoruz.

 

 

Taraftarımız verdiği tepkide sonuna kadar haklıdır. Ama bir de işin gerçek tarafı var.

Dün yaşadıklarımızı unutmayalım. İnsanları kolay harcamayalım.

Hodri Meydan Grubu’nun sezonu değerlendirme toplantısında taraftarlarımız içini döktü.

Tribün lideri Enver Güler, transfer açılmıyorsa kimse başkan olmasın sözünü tekrarladı.

Yeni stada çabuk alıştık, mükemmel görsel şovlar yaptık. Bence taraftar görevini beş yıldız on numara yapmıştır.

Yaz-kış ,uzak-yakın ayrımı yapmadan arma yere düşmesin diye taraftarımız takımı motive etmiştir. Bu sene şampiyon yine taraftar oldu.

Düne kadar Başkan Bahri Yavuz ile yürüyenler, iki yıl önce bırakmasın diye evinin önüne gidenler şimdi onu istifaya davet ediyor.

Kişisel hırs uğruna başkan gitsin kim gelirse gelsin diyen bana göre Kocaelisporlu olamaz.

Yeni tesis yapılana kadar Kocaelispor’umuz Körfez Brunga Tesisleri’ni kullanacak. Bizim için çok güzel bir haber. Kocaelispor’un kalacağı bir mekan ve idman yapacağı sahaları oldu. Emeği geçenleri kutluyorum.

14 Haziran’da kongre var. Başkan Bahri Yavuz yine aday olacak. Başka adayların çıkacağı söyleniyor. Kulübe üye olan herkesin başkan olma hakkı var.

Bunun kararını kongre üyeleri verecek.

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, Yavuz’a destek veriyor.

Önümüzdeki sezon işimiz hem çok zor hem de sıkıntılı geçecek.

Yeni sezonda 20 milyon TL para lazım.

Transfer tahtasını açılması için 10 milyon, Sırp futbolcuların son taksiti için 2 milyon, yeni transferler için 3 milyon, takımın sezonluk harcaması için 5 milyon TL bulmamız gerekiyor.

Kocaelispor’un sağlıklı ve huzurlu olması için transfer tahtasını açarak yeni sezonda şampiyon olup direk çıkması gerekiyor.

Artık bu şehirde transfer yasağı ve Play-Off kelimesini duymak istemiyoruz.
 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA