Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 13:49:14
Advert
 

Ekrem İmamoğlu ne demiş!

23 Haziranda yapılacak seçim, her ne kadar İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimi gibi gözükse de, Devlet başkanlığı seçimine eş değer bir seçim ve hatta ön prova olduğunu eminim herkes biliyordur!

Başkan adaylarınınbayramda memleketlerine giden İstanbul seçmeninin peşinden gidip mitingler yapması sanırım seçimin önemini yeterince açıklıyor.

Yani, 23 Haziran seçiminiiyi analiz edersek sebepleri ve sonuçları arasında da daha sağlıklı bir çıkarım yaparız! Diye düşünüyorum.

****

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki!

Türk Milleti! 28 Şubatın tüm elitlerine rağmen “muhtar dahi olamaz denilen”bir siyasetçiyi!

Hem Başbakan, hem Cumhurbaşkanı hem de sırf O istedi diye sistemi bile değiştirerek, Devlet Başkanı yaptı.

Yani!

Belli bir zümrenin saadeti için siyaset yapanüst akılı,hatalarından dönmeyeceklerinianladığı zaman, sözde 1000 yıllık siyasete eş değer güçte olduklarınızannettikleribir zaman da bile! Değiştirdi!!!

Hal böyle oluncasiyaset yapan herkesinMilleti iyi anlaması kendilerininde vazgeçilmez olmadıklarını bilmesi,hata varsa seçmende değil kendisinde araması gerekir!!!

****

Gelelim günümüze

Seçerseniz tanımayız!o adaybölücü grupların da adayıdır gibi söylemler!

Ekrem İmamoğlu’na oy verenlerivaz geçirmeyeceği gibi, oy vermemişlerin de sahiplenmesine yol açacağı yakıntarihimizde örnekleri çok olan bir gerçektir.

Çünkü seçmen talip olanın ne yaptığı ne söylediği bildiği gibimevcut yöneticilerin de neler yaptığını neler söylediğini çok iyi biliyor!!!

Aynen 28 Şubat sürecinde olduğu gibi!

28 Şubatta da seçmen korkutulmuştu!

Yani;Ekrem İmamoğlu ve CHP seçmen için amaç değil araçtır.

Ekrem şunu demiş, Ekrem bunu demiş, CHP 70 yıl önce şöyle yapmış böyle yapmış söylemleri,velev ki gerçek dahi olsa Ekrem İmamoğlu’nun oylarını azaltmayacağı gibi aksine arttıracaktır!

Unutulmamalıdır ki; Ekrem İmamoğlu’ nu 31 Martta kazandıran, önceki seçimlerde de, Ak partiyi kazandıran aynı seçmendir!

Bence Ekrem İmamoğlu ne demiş yerine, Millet ne demiş, ne demek diye düşünülmesi daha doğru olur!

****

Bence Ak partinin tekrakibi kendisidir!

Son 10 yılda yükselen refah seviyesinin büyüsüne kapılan belediyelerinde“ehil olmadığı için önü alınamayan”bazı üst düzeyyöneticilerin!Zaten her seçimi biz kazanırız rahatlığı,Kısık sesleri ve ardından gelen çığlıkları duymamasıişleri bu hale getirdi.

Özellikle 15 Temmuzdan sonra yakalanan birlik ve beraberliğin yerelde iyi değerlendirilmemesi.

Rakipsizlikten kaynaklanan özgüven ile bazı küçük sorunların üstünün korkutularak sindirilerek kapatılmasıyerel basının belediyelerin reklam bütçeleri ile terbiye edilmeye çalışılması ve özellikle bazı yerel yöneticilerin partilileri olmayan ama şehirde de varlıkları yok sayılamayacaklar için!Hakları değil ama bizler ali cenap muhafazakar yöneticileriz, şu gariplere de üç beş bir şeyler bahşedelim, lütfedelim sevaptır üslupları pek çok önemli il belediyesini Ak partili adayların kaybetmesine neden olduğu gibi.

Bu gün aslında kaynakları ve anlamları aynı olan CUMHUR ile MİLLETkavramlarınıbile karşı karşıya getirdi!

****

Bırakın ülke genelini Kocaeli ölçeğinde bile 31 Martta seçmenin mesaj vereceğini kimse anlamak istemedi.

Mali açıdan çok kötü yönetilmiş,lale devri yaşatılmış bir Büyükşehir belediyesi! Aynı durumda olduğu düşünülen pek çok ilçe belediyesine rağmen, kısmen daha iyi yönetilen İzmit belediyesini neden kaybettiklerini dahi yanlış anladılar!

Siyaseti az çok bilen biri olarak ifade etmek isterim ki.

Sibel Gönül’ün doğru aday oluşu, Nevzat Doğan’ın adaymış gibi çalışması ve İl Başkanlığında Abdullah Eryarsoy gibi Ak partili olmayanlar tarafında da sevilen “takdir ve tebrik edilmesi gereken” Bir İl başkanlarının oluşu, olası farkı engellediği gibi meclis çoğunluğunu da kaybetmemelerini sağladı.

Yani demem o ki!

Türk Milletigeçmiştehalktan kopukbeyaz Türkleristemediği gibi, elit, ultra lüks yaşayan ve hesap sorulamayan“dindar Türkiyeliler”!!!deistemiyor!

Şayet Ak parti!

23 Hazirandan sonra Ekrem İmamoğlu’nu ve ona oy verenleri suçlamak yerine! Anlamaya çalışır, bürokraside ve ticarette yükselmekten kazanmaktan ultra lüks yaşamaktan başka dertleri olmayanları ayıklar vekurulduğu felsefeye geri dönerise,toparlanması ve doğru kadrolar ile yapılanmasımümkün olabilir!

Aksi haldeEkrem İmamoğlu’nunmuhtemel, 2023 Devlet Başkanlığı seçimlerini kazanma şansı daha da yükselir benden söylemesi.

Selam ve dua ile.

 

 

 

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA