Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 07:06:17
Advert
Advert
 

Teşekkürler Bahri Yavuz

Son yılların en coşkulu kongresini yaşadık. Dolphin’de yapılan toplantıya yaklaşık 1000 kişi katıldı. 299 üye imza attı. Son beş yıla damga vuran mevcut Başkan Bahri Yavuz ve yönetimi tekrar aday olmazken, Hüseyin Üzülmez kulübün yeni başkanı oldu. Duygu dolu veda konuşması yapan eski başkan Bahri Yavuz ve ekibi alkışlarla uğurlandı.

 

Yeşilin tutkusu siyahın asaleti

Kocaelispor markasını yaşatan Başkan Bahri Yavuz’a, yöneticilere bu kulüp için dertlenen, sevinen ve üzülen taraftara, arma yere düşmesin diye mücadele eden Kocaelispor sevdalarına, Hodri Meydan Grubu’na camiada yer alan 7’den 70’ye minik taraftarımızdan yaşlı taraftarına, kadın taraftarlarımıza Kocaelispor menfaatleri doğrultusunda hareket eden basın mensuplarına, futbolcusundan malzemecisine, teknik ekibinden altyapıda hizmet eden antrenörlerimize teşekkür ediyorum, ben tüm haklarımı helal ediyorum

 

Bu şehirde gelenek Kocaelispor’u tutmaktır

Kocaelispor bizim hayat felsefemiz. Dün vardık bugün varız yarın da inşallah olacağız. Biz babalarımızdan böyle gördük, çocuklarımızı Kocaelisporlu yaptık.

Kulübümüze hiç küsemedik. Yok şu başkan varsa maça gitmem, bu hoca varsa ben tribüne gelmem diyenleri çok duyduk.

Geride bıraktığımız sezonda “ Geleceğin Kocaelisporluları” projemiz kapsamında 15 amatör kulübümüzü ziyaret ederek onlara Kocaelispor tarihçesini anlattık, Kocaelispor kalemi hediye ederek yeşil-siyah sevgilerine dokunduk. Stadımıza davet ettik. 500 sporcuya ve çocuğumuza dokunduk. İnşallah yeni sezonda bu rakam daha fazla olacak. İnşallah 35 bin kişilik stadımızda tek koltuk kalmayacak.

2 milyon nüfuslu şehrimizde bu kenti ve Kocaelispor’u sevenler olarak azınlık kaldık.

Kocaelispor için toplanan ve dertlenen her insan benim için değerlidir. Kimse birbirini sevmek zorunda değil ama düşüncelerine saygı duymak zorunda.

Birbirimizi üzmenin ve kavga etmenin anlamı yok. Hepimizin ortak paydası Kocaelispor’dur.

10 yaşımdan beri camianın içindeyim. 35 yıl boyunca tribünde omuz omuza verdiğim, sokakta gördüğüm, deplasmanda yolculuk yaptığım her Kocaelisporlu ile kol kola gezdim.

Silah icat oldu mertlik bozuldu.

Sosyal medya çıktı taraftar profili değişti.

Küçüğün büyüğüne saygısı kalmadı,  kişisel ego ve hırs nedeniyle ağır ve acımasızca eleştiri yapanlar takımı ve yönetimi yıprattı.

Yıllarca dost olan arkadaşlar tribünde birbirine selam vermiyor, benim bile bir çok dost sandığım insanlar  bana küsmüş, kırılmış . Sadece şaşırıp güldüm.Bu camiada ne zaman dedikodu, kıskançlık, ego ve kibir bir kenara koyulursa o zaman başarı gelir. Herkes sınırını ve haddini bilmesi gerekiyor. Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi “Yola çıktıklarını yolda bulduklarınla değişirsen; Hem yolunu kaybedersin hem dostunu.

 

 

Kocaelispor’u üç döneme ayırmalıyız

1966’dan 2008-2009 sezonuna kadar Kocaelispor’da sıkıntılar dönem dönem yaşansa da sahaya çıkan sağlıklı bir takım vardı.

2009-2010 sezonu transfer yasağının gelmesiyle şanlı Kocaelispor’umuz karanlık dönem yaşadı. 5 yılda 4 lig düştük. Süper Lig’den Bölgesel Amatör Lig’e düştük. Büyük üzüntüler ve travmalar yaşadık. O dönem siyasi iradenin desteklediği Kocaeli Birlikspor kuruldu, Kocaeli halkı ve taraftarlar Kocaelispor’un yanında oldu. Eski futbolcumuz Orhan Görsen ve Futbolcular Derneği kulübü kapatmaktan kurtardı.

 

Fedakarlık yapanlar  asla unutulmaz

2014 yılında amatöre düşmüş, yıkılmış ve tükenmiş bir Kocaelispor vardı.

Kocaelispor’un başkanı Bahri Yavuz oldu. İnandığı doğruların peşinde gitti.

Tabutu hazırlanan ve üzerine toprak atılacak olan takıma hayat verdi. Halk ile takımı  bütünleştirmeyi başarırken, Kocaelispor tarihinde hem de amatör ligde 10 bin kombine kart sattılar.. İlk yıl BAL’da şampiyonluk son maçta kaçarken, ikinci yılda BAL’dan kurtulduk. 2016-2017 sezonunda transfer yasağı olan Kocaelispor, Türk futbol tarihine tarih yazacaktı ama Antalya’da Altay ile oynanan final maçında 2.Lig biletini bir penaltı ile kaybettik. 2017-2018 sezonunda ligde kaldık. 2018-2019 sezonunda Play-Off yarı finalinde elendik. Son beş yıl önemli heyecanlar yaşadık. Ancak üç final maçında yaşanan hayal kırıklığı camiada büyük yıkımlara ve öfkelere sebep oldu.Bahri Yavuz döneminde idari manada kulübün borçlanmaması ve kendi dönemlerine ait vergi ve sigorta borcu olmaması, futbolcular, teknik ekip ve altyapıda düzenli ödemeler yapması pozitif bir durum.Altyapıda futbolcu yokken, şu an 250 futbolcu bulunuyor.

 

 

Bu hikayeden gurur duyduk

Verdikleri paraları bağış yapmaları, her şeyden önemlisi KEV satışı sonrası vergi ve SGK borçları sıfırlandı. Körfez Brunga tesislerini kulübe tahsis eden Büyükşehir Belediyesi’ne ve altyapı tesislerinin kullanımından üceret almayacak olan İzmit Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. İzmit’in çocuklarıyla şampiyonluk hikayesi yazmak isteyen başkan Bahri Yavuz çok yıpratıldı. Sportif başarı gelmeyince bırakmak zorunda kaldı. Kararına saygı duyuyoruz, ben 5 yıl boyunca cefakar taraftarımızla köy, kasaba, dere tepe dolaşmaktan gurur duydum. Ben Kocaelispor için mesai harcayan başkanına yöneticisine futbolcusuna, taraftarına saygı duyarım.

 

Hodri Meydan ekoldur onu yaşayanlar bilir

Türkiye’de ekol olan Hodri Meydan Grubu’na, dernek başkanı Enver Güler ve yeşil-siyahlı taraftarları kutluyorum. Yaz-kış- uzak –yakın ayrımı yapmadan armayı tüm ülkede temsil ettiler. Her Hodri Meydan üyesi Kocaelisporludur, her Kocaelisporlu Hodri meydandır. Üniversiteli ve liseli arkadaşlarımız tribüne büyük enerji verdi. Üzüldüler ama sevdalarının peşinden koştular. Yaptıkları tribün şovlarla ve özel koreografilerle her zaman her yerde alkış aldılar. Kocaelispor taraftarı takımına aşıktır, fedakardır. asla pes etmez.

 

Hüseyin Üzülmez’e başarılar diliyorum

Yeni seçilen Kocaelispor Başkanı ve yönetimi kutluyorum ve başarılar diliyorum. Hüseyin Üzülmez ismini bu şehir spor-siyaset ve iş dünyasından çok iyi tanıyor. Camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah takımın şampiyon olması için kent yönetiminden gerekli desteği görürler.

Kocaelispor’un sağlıklı ve huzurlu olması için transfer tahtasını açarak yeni sezonda şampiyon olup direk çıkması gerekiyor. Bu şehirde transfer yasağı ve Play-Off kelimesini duymak istemiyoruz.

Artık Kocaelispor ve taraftarlar üzülmesin.

Yeşilin tutkusu siyahın asaletiyle şanlı Kocaelispor’umuzun yine yanında olacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA