Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 09.08.2020 SAAT 00:23:05
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Güle güle Bahri Yavuz, hoş geldin Hüseyin Üzülmez

Yolunuz açık olsun Bahri Yavuz ve yönetimdeki kardeşlerim. Sen ve yönetimin çok önemli, tarihe geçecek işler yaptınız, kulübü kapanmaktan ikinci kez kurtardınız, maddi ve manevi büyük fedakarlıklar yaptınız. Ailelerinizi ihmal ettiniz, şehri tekrar Kocaelispor ile buluşturdunuz. Kulübü dürüstçe, namusluca, borçlandırmadan yönettiniz. Doğru bildiğinizden vazgeçmediniz bütün bunlar Kocaelispor tarihine geçmek için yeterlidir ve sizle Kocaelispor tarihinin şeref listesine girdiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal ediniz.

Ancak her yaptığınızın doğru olduğunu da söyleyemeyiz, KEV satışından gelen paranın tek hedef olarak belirlediğiniz transferi açma hedefinde bitirdiniz. O parayla transferi açılamayacağı belliydi. Transferi açmak için hala 10 milyon gibi bir paraya ihtiyacımız olduğunu sen söyledin. Önümüzdeki sezon bütçesinin 20 milyon olması gerektiği yine senin ifaden. Bu para bulunamazsa transfer açılamayacak ve eksileceklerle beraber zaten sınırlı olan kadro iyice zayıflayacak. Tüm Kocaeli potansiyelinin kullanılamadan temin edilebilenlerle oluşturulan alt yapıdan gelen oyuncuların da takıma katabilecekleri çok sınırlı. Dolayısıyla önümüzdeki tablo çok hoş değil. Şayet transfer açılamazsa yeni sezon bizim için hiçte iç açıcı olmayacak. İnşallah bugüne kadar yapılan fedakarlıklar güzel, doğru hizmetler bir anda boşa gitmez.

Hoş geldin Hüseyin Üzülmez. Ortalığın net olmadığı,öneli miktarda bir bütçe gereken zor bir zamanda göreve geldiniz. Göreve geldiğinize göre, taraftarın, göreve geleceklerden özellikle istediği transferin açılması önceliğiniz olacak, durum onu gösteriyor. Kısa vadeli ve öncelikli plan bu olsa da mutlaka kulüp yapısını değiştirecek UEFA kriterlerine uyacak bir kulüp projesini de başlatmanız şarttır. Yoksa çok uzun olmayan sürede bu günlerimizi arar duruma geliriz. Benden söylemesi. Bir dost, bir Kocaelisporlu ve Kocaelisporlu Eski Futbolcular Derneği Başkanı olarak kendimi bu tavsiyeyi yapmaya yetkili görüyorum. Dernek olarak hazırladığımız ve geçen hafta bu gazetede ana hatlarının paylaşıldığı projemiz ile geleceğin temellerini atmanıza yardımcı oluruz.

Dilerim popülizmin uçuran rüzgarına kapılmadan Kocaeli'nde yeniden yapılanmayı, bunu yaparken de tüm kent dinamiklerini bu harekete dahil etmeyi başarabiliriz. Popülizmin, ülke futbolunu ve Kocaelispor'u düşürdüğü bu durumdan ancak idealist, vatansever, dürüst insanlar kurtarabilir. Bahri Yavuz ve arkadaşlarının getirdiği noktadan daha ileri taşımak İnşallah sizlere nasip olur. Allah, yar ve yardımcınız olsun.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA