Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 12:28:36
Advert
 

Sen kimseyi sevmezsin

 

MALUMUNUZ İstanbul’da yenilenme kararı alınan seçimlerin yapılmasına 6 günlük bir süre kaldı.

İkilinin televizyon yayınına çıkacağı duyurusu yapıldı.

O program Pazar akşamı yapılacaktı.

CHP adayı daha yayına çıkmadan yaşanan olaylar Cumhur ittifakı’nın adayı Binali Yıldırım’ı bir adım önde görülmesine katkı sağlıyor.

İlk seçim döneminde CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun topluma yönelik ılıman tavrının aldatıcı olduğunu söylediğimde herkes önyargılı yaklaştığımı ifade ediyordu.

Ama özellikle seçimin tekrarı kararının alınmasının ardından yaşananlar beni doğrular nitelikte oldu.

İmamoğlu’nun Ordu Vali’sine yönelik sarf ettiği sözler hala hem aklımızda hem de dillerimizde…

İmamoğlu Ordu Valisi Seddar Yavuz’a yönelik “Valiniz itlik yapmıştır. Bunu aynen iletin” diyor.

Hala bu fütursuzca yaklaşımı hakkında özür dilemek yerine gazeteci meslektaşlarımızın bu konudaki muhtemel soruların önüne geçebilmek adına basın toplantısı sırasında yanında bulunan şahıs bazı ikazlarda bulunuyor.

Sergilediğiniz yanlış bir tutumdan dolayı özür dilemek bu kadar zor olmamalı…

Tabii bu konunun bir de basın ayağı var…

Özellikle CHP’ye yakın olan medya grupları ve geçtiğimiz dönemde İmamoğlu’nun aleni olarak tehditler savurduğu medya organlarından bu yaklaşım ile ilgili tek satır haber geçmedi.

Bu yaşananlar karşısında sözünü ettiğim medya organlarının sergilemiş olduğu tutum doğru mu?

Yahut daha net şekilde sorayım…

Sergilenen tutuma şaşırdık mı?

Ben en azından kendi adıma yanıt vereyim.

Tabii ki hayır.

İmamoğlu hakaret içeren söylemleri ve sonrasında özür dilemek bir tarafa örtbas etme çabasında olduğu bir sürece hep birlikte tanıklık ediyoruz.

Böyle bir ortamda hala toplumu kucaklamaktan bahsediliyor.

Bahseden isim ise valiye ettiği hakaret hicap duyup özür dilemek nezaketinde dahi bulunamayan Ekrem İmamoğlu’ndan başkası değil.

Toplumu kucaklamaktan bahsediyorlar.

Nasıl olacak bu iş, elinizde sağlam bir done var mı?

Oysa ben size daha önceki söylemleriniz gibi bu söyleminde içi boş ve tamamen popülist bir cümleden öteye gitmediğini gözler önüne serebilirim.

Yaptığı ziyaretler sırasında önünü keserek “HDP’liler ile iş birliği yapmayın” diyen vatandaşa “Buna sen mi karar vereceksin!” dediniz,

Ama az ötede yolunu kesen HDP'lilere, "Gönlümüz bir, hedefimiz bir. Size layık olabilirsem ne mutlu bana" diye yeşil ışık yaktınız,

Seçim öncesi çıktığın canlı yayında, "Selahattin Demirtaş'ı tanımam etmem. Siyaset tarzını da bilmem" dedin. Ama seçim sonrası, "Ben esasında onun seçimde kullandığı dili de beğenen biriyim" diyerek milleti aptal yerine koyduğunuzu alenen afişe ettiniz,

Sana çalışmadığın yerden soru soran vatandaşa, "Bak, bana ukalalık yapma" dedin, "Senin beynin uyuşmuş" diye hakaret eden de, yanağına şaplak atarak küçümseyen de sizsiniz.

Sizin o yakışıksız söylemlerinizden sonra çocuğun hayatı karardı.

Size destek veren şizofren bir kesim, "Dükkânı kapat buralardan taşın" diyerek çocukcağızı tehdit etti. Yetmedi eşine ve çocuğuna bıçak gösterilip, "Buradan cenazeniz gitmedin gidin" dediler.

Devamında iş adamlarına ‘’Yandaşlık yaparsanız hesaplaşırız’’ diyerek tehdit ettiniz,

Ev arkadaşınız olan bir gazeteciyi, "Yahu küfretmişsin işte çıkıp itiraf et" dediğinde, "Sana tavsiyem, bu konuya yönelmek yerine, projelerimi halka anlat" diyerek şantaj yaptınız,

Görevi size soru sormak olan gazeteciyi milyonların gözü önünde korumalarınıza dövdürdünüz,

25 milyon oy alan AK Parti'yi, Erdoğan'ı ve etrafındakileri, "Bir avuç insan" diyerek küçümseyip ötekileştirdiniz. Vakıflara, derneklere, STK'lara ve buraların yöneticilerine türlü haksız ve mesnetsiz söylem ve iftiralarda bulundunuz,

Bunun üstüne bir de devletin valisine küfrettin, "ittir, basittir" dediniz.

Tüm bunları yapan siz değil de başkasıymış gibi şimdi bize, "Ben var ya ben, ben 16 milyonun belediye başkanı olacağım. Herkesi kucaklayacağım" diyorsun. 

Ortada bu kadar yaşanmışlık varken size nasıl inanalım.

Belki sizin için önemli değil ama herkesin kalbini onurunu kırıyorsunuz.

Sizin insanları sevmekten anladığınız bu ise rica ediyorum siz kimseyi sevmeyin.

Kaldı ki sevdiklerinize yarardan çok zarar getirdiğiniz apaçık ortada.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA