Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 11:42:34
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Kocaelispor'da neler oluyor ?

Yeni yönetim transferi açmak için zorlu ve yoğun çalışmalar yapıyor. Taraftar sonucu merakla bekliyor. Herkes hangi mevkilere kaç oyuncu alınması gerektiğiyle ilgili fikirler yürütüyor. En az söyleyen 8 oyuncu alınması gerektiğini söylüyor. Hatta takımın tamamının değişmesi gerektiğini söyleyen de azımsanmayacak sayıda. Yolda karşılaştığım herkes bir kaç kelimeden sonra bu konuya giriyor.Taraftar heyecanlı. Takımın bu sene şampiyon olacağından emin.
 

 

Engin hocaya güven çok fazla,bir kaç çatlak sesin dışında hocanın takımı şampiyon yapacağına inanılıyor. Bunların hepsi güzel. Ancak beni endişelendiren bunca beklentinin arasında bir çok genç oyuncumuzun kaybolacağını düşünmem.Zira bu konu taraftarın pek umurunda değil. Varsa yoksa şampiyonluk hatta peş peşe şampiyon olup 3 sezon içinde Süper Lig’e geri dönmek. Bu şiddetli arzu içerisinde genç yeteneklerin harcanması çok kolay olur. Biliyoruz ki Kocaelispor altyapısında özverili,imkanlar dahilinde iyi çalışmalar yapılıyor.Yeterli mi HAYIR.

 

Buranın en önemli kaynağı olması gereken AMATÖR TAKIMLARIMIZLA İLİŞKİLER konusunda şikayetler var. Yeteri kadar sıcak ilişkilerin kurulamadığı söyleniyor.Kocaeli'ndeki oyuncu havuzunun iyi izlenemediği sıkça söylenenlerden.Bu konuda tamamen altyapı hocalarımızı kusurlu bulamayız elbette.Bu öncelikle genel organizasyon ve bu organizasyona verilen imkanlar dahilinde tartışılması gereken konular. Yönetimde altyapıdan görevli yöneticilerin bir planı, projesi ve bunları hayata geçirecek imkanları var mı ? Bilmiyorum.

 

Bu konuda yeterli donanıma sahipler mi ? Onu da bilmiyorum. İnşaAllah bu konularda yeterlidirler. Zira geliri olmayan bir kulübün en büyük ihtiyacı kendi üretimidir.Mesele altyapıda göstermelik çalışmalar yapmak değil,hedeflenen Süper Lig’e çıkıldığında orada oynayabilecek seviyede genç oyuncular hazırlamaktır.Bunu yapmayan koca koca takımlarımızın ki buna biz de dahiliz yaşadıkları ortada. Bu şampiyonluk çığlıkları arasında eskiden de olduğu gibi bugün de bu konunun çok fazla gündemde olmayacağını tahmin edebiliyorum. İşte bu nedenle hatırlamak istedim. POPİLİZM RÜZGARI serttir önüne çıkanı yok eder.

 

Bu rüzgara karşı durmadan ama ona da kapılmadan yeni baştan bir yapılanmanın tam zamanıdır.Alt ligde olmak altyapı çalışmalarının reorganizasyonu için daha kolaydır. Bütün mesele bunu istemek ve harekete geçmek. Neredeyse bir buçuk yıldır KOCAELİ FUTBOLU ,KOCAELİSPOR ve diğer profesyonel takımlarımızı da içine alan bir projeden bahsediyorum.Onca girişimler yapıyorum.Bir kişi de arayıp “ya arkadaş nedir bu” demedi. İşte bu nedenle POPİLİZM RÜZGARI ‘ na kapılmayın ikazını yapıyorum.

 

Şenliklerle kutladığımız,hatta futbola yakın olmayan B.Ş.Belediyesi eski başkanı KARAOSMANOĞLU'nu otobüsün üzerine çıkardığımız o neşeli günlerden sonra bugüne kadar yaşadığımız acıları da unutmayalım. Üretmeden tüketen yapılar her zaman yok olmaya mahkumdur. Günlük sevinçleri kulübün BEKASININ ününe geçirmeyelim.Bütün bu tavsiyelerimi Kocaelispor'da 49 yıllık geçmişimin bana verdiği sorumlulukla söylüyorum.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA