Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 06.12.2019 SAAT 14:04:12
Advert
 

Mutluluktan ölen Müslümanlar!

Aslında kafamın içinde, dilimin ucunda yeterince akıcı,fazlasıyla yakıcı ve ziyadesiyle açıklayıcı ifadeler var, emin olun karşılıklı konuşsak saatlerce anlatır anlatır anlatırım da!


İş yazmaya gelince, tıkanıyorum.


Yine çok önemli bir konuyu tekraren farklı yönleriyle yazmaya çalışacağım, hani olur da eksiğim, yanlışım olursa, siz doğru anlayın.

****


Bu haftaki yazımda, hiçbir zaman hakkınca sahip çıkamadığımız hatta Cumhurbaşkanımızın durumları iyi imiş!Çok ta mutluymuşlar dediği!


Esaret altındaki Türk Yurdu Doğu Türkistan’ı ve çocukları zorla ellerinden alınan, nazivari kamplarda işkencelere tabi tutulan Doğu Türkistanlı soydaşlarımızla ilgili fikirlerimi sizlerle paylaşacağım.


****


Akşam evde ailece Ana Haberleri izlerken çok da mutluymuşlar! İfadesini duyunca!


Çocuklarım, siyasetçilerimizden özellikle Milli konularda ümidini kesmesin diye, bizimkilere kampların güzel tarafını gösterip daha önceden kurguladıkları senaryoları oynatıyor, tehditle konuşturdukları Müslüman soydaşlarımıza da, şayet istediklerini yapmazlarsa misafirler gittikten sonra ailelerine çocuklarına kötü davranacaklarını söyleyerek yalan söylemeye mecbur bırakıyor olmalı Çin’li şerefsizler dediğimde!


16 Yaşında ki kızım Ayfer; misafir heyetlerekamplarda ki durumu ne kadar iyi gösterdilerse durum o kadar vahim ve içler acısı demektir, Nazi Almanya’sının kamplarda yaptığı akıl almaz işkenceleri anlatan çizgili pijamalı çocuk kitabında yazılanları hatırlasalar katil Çin politikalarına ve zorla sergilettikleri tiyatrolara inanmazlardı! Dedi.


Ne diyeceğimi bilemedim!


Çocuk bile durumun vahametinin farkında, siz olsanız benim yerimde ne diyebilirsiniz ki?


Bende, belki o kitabı okumaya fırsatları olmamış olabilir dedim ya, varın içimdeki üzüntüyü siz hesap edin.

****


Evet saygıdeğer okuyucu; sahipsizliklerinin tek nedeninin Türk olmaları olduğunu düşündüğüm, Müslüman Doğu Türkistanlı soydaşlarımız o kadar! Okadar mutluymuşlar ki! Mutluluktan ölüyorlar, diye haykırmak geçti içimden.


Ve b ir kaç gün sonra da!


Bizim sahip çıkmadığımız soydaşlarımıza, dindaşlarımıza; Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'ne üye 22 ülkenin sahip çıktığını Çin hükümetini uyaran bir mektup imzaladığını ve bu mektubu imzalayan ülkeler içerisinde biz dahil hiçbir Müslüman ülkenin olmadığını öğrendim.

****


Düşünsenize bir beldede zulüm var!


Zulme uğrayanlar hem Türk hem Müslüman!


Ve;Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Japonya, İngiltere, Fransa, Almanya, İsveç, Letonya, Litvanya, Estonya, Danimarka, Norveç, Kuzey İrlanda, Hollanda, İzlanda, Lüksemburg, İspanya, Avusturya, İrlanda, Belçika ve İsviçre gibi Türk ve Müslüman olmayan ülkeler sahip çıkarken bizler “mutluymuşlar“ diyoruz!


Ne diyeyim ne diyebilirim bilemedim, madem öyle bende bütün İslam alemine mutluluklar diliyorum!


Hatta en az Doğu Türkistanlılar kadar!


Pazartesi günümüz de mübarek olsun inşallah, selam ve dua ile.

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7678 TL 5.7447 TL
Euro
EURO
6.3949 TL 6.3694 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA