Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 12:56:39
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Heyecanlı bekleyiş

Taraftar, adeta nefesini tutmuş bekliyor. Kafalarda varsa yoksa transferin açılması. Herkes tam 11 yıldır süren üzüntü, başarısızlık, umutsuzluk duygularının artık sevince, umuda dönüşmesini istiyor. Elbette bu istekler insani duygular. Kimse başarısızlığı, ümitsizliği sevmez hele futbol taraftarı hiç sevmez. Tüm haftayı hafta sonunda oynanacak maçın sonucunun heyecanıyla yaşayan insanlar o beklentilerinin boşa çıkmasını istemez. O nedenledir ki alınan mağlubiyetlerde aşırı tepkiler verilir Futbol, ülkemizin en gözde, en popüler, en çok konuşulan ilgi alanıdır.

 

TAKIM HEMEN ŞEKİLLENİR

İnsanlar kendilerini ait hissettikleri takımların kayıtsız şartsız başarılı olmasını isterler. Zaten bunu ifade etmek içinde “vur kır parçala, bu maçı kazan” diye asla tasvip edemeyeceğimiz bir slogan da geliştirmişlerdir. Onlar için her imkan ve şart kazanmak için kullanılmalıdır. Arada zarar görenler de önemli değildir. Birde bu ruh hali reytıng kaygılarıyla yazılı ve görsel basın tarafından bir algıya dönüştürülünce iş iyice çığırından çıkıyor. Kocaelispor yönetimi belli ki bütün gücüyle bu sarmaldan çıkmak için çalışıyor. Zira atmosfer, transferin açılması ve şampiyon olmaktan başka bir durumu asla kabullenecek durumda değil. İnşallah başarılı olunur da bu uzun bekleyiş biter, taraftar da huzura erer. Alınacak futbolcularda belirlenmiş zaten o konuda zaman kaybedilmeyecek takım hemen şekillenecek. Takımımız Kartepe'de çalışmalarını sürdürüyor. Sıkı çalıştığı yönünde bilgiler alıyoruz. Engin hoca zaten disiplini önceleyen bir teknik adamdır, gevşekliğe izin vermez. Uzun süreli bir sezon başı çalışması olacak durumumuz netleşmediği için böyle olmak zorunluluğu oluştu. Mutlaka antrenman periyotlaması da bu duruma göre yapılmıştır. Sezon başı çalışmaları daima zor geçer Allah herkese kolaylık versin.

 

GARİP BİR HAZIRLIK MAÇI DRAMASI

Geçen hafta içinde ,Kocaelispor U-16 takımının yurt dışından getirilen Türkiye'de pazarlanması düşünülen ,bir çok ülkeden karma yapılmış bir toplulukla hazırlık maçı vardı. Önce Kullar sahasında oynanacağı söylendi, sonra Köseköy Stadı’na döndü. Neyse Köseköy'e gittik takımlar gelmiş herkes hazır, o da ne? Sahada bakım var maçın oynanması mümkün değil. Telefon görüşmeleri falan yapıldı, ha bu arada konunun muhatabı da belli değil yani. Tekrar maçın Kullar'da oynanması kararlaştırıldı. Haydi takımlar, seyretmek için yurt dışından, ilmizden gelen aileler arabalarımıza binip Kullar sahasına geldik. O da ne? Sahanın bir ceza sahası tarafı bakımda. Portatif kale ceza sahasının dışında. Yani tam saha oynamak mümkün değil. Ne ayıptır ki yurt dışından gelmiş, konuk hükmündeki 12-17 yaş aralığındaki çocuklarımıza soyunma odası verilemedi ve bu çocuklar yedek kulübelerinde soyundular. İşin bence daha da üzücü yanı Kocaelispor U-16 takımı hazırlık maçı yapıyor, kenarda sağlıkçı yok. Allah korusun bir sakatlık olsa bütün sorumluluk Uğur hocada, hoca maça mı baksın sağlık problemi ile mi uğraşsın.

 

ALAN RAZI SATAN RAZI

Neyse söylenecek çok şey var da ben bu kadar söyleyeyim. Ben tribünde utandım doğrusu, binlerce km öteden gelmiş bu genç çocuklara soyunma odası bile veremedik. Bu maçı kim organize etti, nasıl etti? Tam bir fiyasko yani. Yurt dışından gelen bu ne olduğu belli olmayan topluluk, çocuklarının futbolcu olabileceğine, Türkiye’de çeşitli takımlara pazarlanabileceğine inandırılmış yurt dışında çeşitli ülkelerde yaşayan Türkler. Belli ki birileri bu işten para kazanmış. Getirilen çocuklar bırakın futbolcu olmayı bizim amatör kümenin vasat takımlarının alt yapısında bile zor oynarlar. Zaten Kocaelisporlu gençlerde çok farklı kazandılar. Komik ve garip halimiz sadece yurt içiyle alakalı değil, yurt dışında yaşayan yurttaşlarımız da buradakilerden geri kalmıyor. Anlayacağınız “Gülsem mi ağlasam mı? “ durumu yani. Ne desek boş, galiba ben gereksiz hassasiyet gösteriyorum. Oysa “Alan razı, satan razı”

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA