Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 08.08.2020 SAAT 00:05:41
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Kaptan da bunu yaparsa!

Kocaelispor konusunda artık dilimizde tüy bitti. Sanayicisi, siyasisi, sivil toplumu, ıvırı z
ıvırı, bütün unsurları ile Kocaeli gibi bir şehrin kentinin en büyük ortak paydasına sahip çıkamaması ne kadar hazin değil mi?
Hele ki bu şehrin ve bu kulübün memlekete sunduğu isimlerin vefasızlıklarını görünce insan daha bir öfkeleniyor haliyle.
Nasıl öfke duymayalım ki?
Sen Kocaelispor'da yıllarca futbol oyna...
Camianın, taraftarın ve Yeşil Siyahlı formanın sana kattıkları ile Galatasaray'a, Fenerbahçe'ye transfer ol, milyonlar kazan...
Ardından bu kentin milliyetçisi kesildiğin yetmiyormuş gibi, önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday ol, ama seçileme...
Sonra hızını alamadan bu şehrin insanı seni iki dönem milletvekili seçsin...
Yahu Saffet Sancaklı...
Allah aşkına; bu kentin sende hiç mi hatırı yok?..
Kocaelispor'da oynarken formanı ıslatan terine hiç mi değer vermiyorsun?..
Eğer sen Aziz Yıldırım'ın parasına aracılık yapacak kadar hukukun var ise, bu miktarı almamasını da sağlayabilir, bu işi becerebilirdin demek ki...
Ancak görüntüye göre sen bunu yapmadın. Kocaelispor'a, TFF'den gelen üç yüz elli bin liraya el koydun. Bu miktar Kocaelispor için tam manası ile cansuyu olabilirdi. Lakin bu kentin bir milletvekili yüzünden kulübün can damarı kesildi.
Ne Saffet Sancaklı, ne de başka biri "Bunu yapmak zorundaydı" demesin...
Sebepleri ne olursa olsun, elin oğlu bir şekilde bu kulüp için alacaklarının belli bir kısmından vazgeçerken, yabancı diyebileceğimiz adamların fedakarlıkları ile anlaşma zemini bulunurken Kaptan'ın böyle yapmasını nasıl değerlendirmeliyiz?
Kocaelispor için yardım kampanyalarında başı çeken, iş Aziz Yıldırım'ın parasını tahsilata gelince buldugu ilk fırsatın üstüne atlayan bizim kaptanımız, milletvekilimiz Saffet Sancaklı da bunu yaparsa bundan sonra elin oğlu neler yapmaz...
Hiç yakışık almadı Kaptan, hem de hiç...

 

Ellibeş'in alkış isteği!


Dün de dikkat çekmiştim, AK Parti'nin gördüğüm en coşkulu danışma meclisi toplantısı gördüğüm kadarıyla Derince'de oldu...
Özellikle gençlerin coşkusu görülmeye değerdi.
Gençler ve salon, konuşmak için kürsüye gelen herkesi ziyadesiyle gazlayacak kadar alkışladı. Tezahüratlarda bulundular. Bu arada sıra İl Başkanı Mehmet Ellibeş'e geldi.
Ellibeş, her ne kadar kendisi için iyi bir tezahürat yapılsa da yaşadığı heyecandan olsa gerek, gençlere; "Bu kadar mı?" diye sordu. Ardından salonda büyük fırtına koptu. Ellibeş, tezahüratlarla daha da keyiflendi.

 

Büyükakın'ın Derince hassasiyeti


Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ı, herkes Derinceli olarak bilir.
Ve biraz da Karamürselli.
Yani bu kentin insanıdır.
İlçede geçtiğimiz akşam düzenlenen danışma meclisinde söz alıp yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında geniş bir sunum yapan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, konuşması sırasında gözünü bir an olsun Büyükakın'dan ayırmadı.
Yapacağı her önemli ya da zor projesinde Büyükakın'a bakıp, "Bu işi Büyükşehir'le birlikte yapacağız, şu işi yaparken Tahir başkanımızdan destek alacağız" deyip durdu.
Fakat Büyükşehir desteği ile yapılan çalışmaların sayısı oldukça fazlaydı.
Neyse, bu kez konuşma sırası Tahir Büyükakın'a geldi...
Büyükakın; Derince'ye her geldiğinde anılarının canlandığını belirtip, ilçenin kendisi için öneminden söz ettikten sonra, "Zeki başkanım da benim bu Derince hassasiyetimden ziyadesiyle istifade etti" diyerek ilginç bir mesaj verdi.
Yani Zeki Aygün, belli ki projelerini yerine getirmede pek öyle zorlanmayacak fikri bende oluştu...

 

TÜPRAŞ'ın üç aylık cirosu 24 milyar liraymış!


TÜPRAŞ'ın geride kalan üç aylık diliminde gerçekleşen satış miktarı 24 milyar lirayı bulmuş.
Bunu artış hızına bağlı olarak dört çeyrek ile çarpacak olursanız, bir yıl içinde TÜPRAŞ üzerinden dönen para tam yüz milyar lirayı buluyor.
Yani şirketin genel müdürlüğünün kentimizde kalması bu açıdan çok önemli.
Tamam, TÜPRAŞ'ın tek rafinerisi burada değil. Başka kentlerde de var. Ancak o üretim tesislerini, Körfez'den elde edilen paralarla kuruldu.
Yani işin başlangıç yeri çok önemli...
Genel müdürlük de gitmemeli. Çünkü bu ileride vergi dairesinin gitmesi için tehdit teşkil edebilir.

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA