Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 12:02:04
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Bak Allah'ın işine

Yıl 2011, Kocaelispor'un kapatılması, yerine Körfez Belediyespor takımının isminin değiştirilerek Körfez FK yapılması ve bunun da Kocaelispor yerine geçirilmesi kararı verilmiş ve bu konuda o zaman Kocaelispor yönetiminde olan Hodri Meydan gurubu da ikna edilmiş, Kocaelispor’daki tüm futbolcular bu yeni kulübe aktarılmış ve Kocaelispor'un kapatılması gündemiyle genel kurul kararı alınmış. Hatırladınız değil mi? İşte bu kongrede Kocaelisporlu eski futbolcular derneği ortaya çıkıp “Hoooppp durun bakalım, bir tarihi yok edemezsiniz” diyerek yönetimi almış kulübü kapanmaktan kurtarmıştı bunu da hatırladınız mı? Bu nedüğü belirsiz köksüz kulüp lüks içerisinde Brunga tesislerinde, bol paralarla yaşamını sürdürürken, sahaya çıkacak futbolcusu bile kalmayan Kocaelispor varlığını sürdürme savaşı veriyordu.

 

 

O dönemdeki yerel dinamikleri bu konuda ikna edenler bir süre sonra bunun yürümeyeceğini gördü, zira tarih kolay silinmiyordu. O kötü günlerde Kocaelispor'un varlığını sürdürmek için gayret gösteren has Kocaelisporlular ki Nebil Uzun yönetimini unutmayalım yokluklarla savaşıyordu ve artık güçleri de kalmamıştı. Kulüp tekrar kapanma noktasındaydı ama hala Kocaelispor'un kapanmasına ikna edilmiş özellikle de o dönemdeki BŞB Başkanı ısrarla kulüpten uzak durmaya devam ediyordu. İşte bu ümitsiz görünen dönemde tribünlerden gelmiş Kocaelispor sevdalısı Bahri Yavuz ve arkadaşları dayanamayıp kulübü aldılar ve 3. Ligde şampiyonluğa oynayan bir hale getirdiler. Peki diğer taraf ne yaptı? Kocaelispor'dan uzak durmaya devam ederek bu defa da Kocaeli Birlikspor adıyla yeniden yapılandı ve yine Brunga Tesisleri’nde o lüks yaşama devam etti. Kocaelispor’da lütfen verilen poligon tesislerinde yaşama savaşına devam etti.

 

 

Yeni isimle tekrar hayata geçirilmeye çalışılan proje de yürümedi ve harcanan onca paraya rağmen başarılı olmadı. Şimdi amatör kümeye kadar düştü. Yani Kocaelispor yükselirken o proje ve takım yok oldu. Allah, Kocaelispor’a yaşatılan bunca oyuna, haksızlığa razı gelmedi hakkı sahibine emanet etti. Şimdi yıllardır itilip, kakılan Kocaelispor o sahte yapının ikamet ettiği Brunga tesislerinde, şükürler olsun. Bunca yapılan yanlıştan dönen ve layık olanı layık olduğu yere getirmeye çalışan tüm emeği geçenlere de teşekkür ediyorum. Görüyorum ki geçmişte bu sahte oluşumlar için o dönemin yetkililerini ikna eden birçok kişi şimdi yine Kocaelisporlu olmuş. Buna da şükürler olsun. Onların hatalarından pişman olduklarına inanmak istiyorum ki İnşallah öyledir. Yıllardır hep söyler, yazarım “Bu kentin en büyük sportif değeri Kocaelispor'dur” bunun dışında hiç bir kulüp ve oluşum bu noktada olamaz. Artık bunu kabul edin kent yöneticileri. Hala uzak durma eğilimleri var. Haklı olacağınız birçok neden olabilir ve var da peki sizin hiç suçunuz yok mu? Bir de özeleştiri yapsanız.

 

Yıllardır, bizler gibi; bir proje eşliğinde değişim ve gelişim yapılmasını savunanları değil de sizden sürekli para talep edip popülist işler yapanları dinlemediniz mi? Bunca borç yapılırken,”Aman benden uzak olsun da ne halleri varsa görsünler” demediniz mi? Bu ilin, ülkenin gençlerini geliştirecek, onlarla başarı yakalayacak oluşumları desteklediniz mi? Onca yatırımlarla yapılan tesislerin verimli ve üretken olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Çevrenizde size bilgiler getiren bürokratlarınıza inanmakla yetindiniz. Zira bu en kolay yoldu. Soruları ve eleştirileri çoğaltabiliriz ancak bu kadarı bile sizi düşünmeye sevk etmeli. Yıllardır bağırıp duruyoruz “Sosyal sorumluk projesi” kapsamındaki çalışmalarla futbolcu yetişmez diye ama maalesef sesimizi duyuramıyoruz. Etrafınızı saranlar bizi size yaklaştırmıyor. Koltuklarında varlıklarını sürdürmek isteyenlerle ülke futbolunun gelişimi için fikir üretenlerin farkını anlayın artık. Bu da sizin görev alanınıza giriyor. Yıllardır Kamu kaynaklarını heba eden popülistlere verdiğiniz desteği ve değeri biraz da proje üretenlere verin.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA