Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 18:39:56
Advert
 
Mevlüt SOYSAL

30 Ağustos ve bir anım

YAZI dosyasını açtığımda, Vali Hüseyin Aksoy ve değerli hanımefendinin düzenleyeceği Zafer Bayramı resepsiyonuna 9-10 saat vardı.

Ve ben, her resepsiyon gününde olduğu gibi sabah daha yeni olmuşken uyanmış, gün doğmuşken kuaförün yolunu tutmuş, akşam giyeceğim ceketimi ve yakasındaki Atatürk rozetini kontrol etmiş, kravatımı seçmiş ve gazetenin yolunu tutmuştum.

Ve yolda aklıma gelmişti o gün…

Bir yıl öncesi…

***

Evet, o gün, tam bir yıl önce, Lastik-İş Sendikası’nın merhum lideri Abdullah Karacan ve ekibinin hayata geçirdiği TRYP By Wyndham Otel’deki ilk resepsiyondu ve gözlerim Karacan’a iliştiğinde, onu çoğu zamankinden daha heyecanlı görüyordum.

Mutluluk dolu bir heyecan…

***

Birkaç gazeteci dostumla birlikte protokolün olduğu yöne yürüdüğümde bileklerimi tutan kuvvetli bir eli hissettim.

“Sence nasıl kardeşim?”

Başımı kaldırdım, Karacan… Yanında Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı varken, onların arasından tutmuştu kolumu…

“Çok güzel abi” dedim… Sonra protokolden ayrıldı ve yanımıza geldi. Merak ettiği, resepsiyon için gelen konukların otelden ve salondan memnun kalıp kalmadıklarıydı.

Anlattım:

“Salon çok güzel… Yüzölçümü olarak diğer otellerin salonlarından büyük… Üstüne üstlük tavan da çok geniş, insanları boğmuyor. Bunun yanı sıra orta bölümde geniş kolonlar olmadığından sahneyi herkes çok net görüyor.”

Mutlu olmuştu…

Sonrasında salondan çıkıp oteli gezmiştik. “Bakın” demişti, “burada işçiler kalacak. Normal vatandaşa şu kadar para ise işçi şu kadar verecek.”

***

Ve sohbetimizin sonuna doğru tekrar sormuştu:

“Oteli beğendiniz değil mi?”

“Evet…”

“Protokol de beğenmiştir, değil mi?”

“Evet…”

Sonraki süreçte de büyük ve önemli resepsiyonların TRYP By Wyndham Otel’de yapılacak olmasının ihtimali bile onu mutlu etmişti…

***

Yazıya başladığımda, Vali Hüseyin Aksoy ve değerli hanımefendinin düzenleyeceği Zafer Bayramı resepsiyonuna 9-10 saat vardı.

Tören yine TRYP By Wyndham Otel’deydi.

Karacan’ın sorusu aklımdaydı:

“Bundan sonraki törenler de burada olur. Sizce de öyle değil mi?”

Evet;

“Bundan sonraki törenler de burada” olmuştu;

Ve olmaya devam edecekti.

Fakat ne acı ki;

Karacan bugünü ve bugünleri görememişti.

Tekrar, özlemle ve saygıyla anıyorum.

Ne yazık ki, hayat çok kısa…

 

Risk ve başarı

 

ASLINDA öyle büyük bir riskti ki…

KEV Tesisleri’nin Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesi… Sonrasında arazinin ve tesislerin satılması… Ardından borçların ödenmesi… Geriye kalan borçların da Büyükşehir Belediyesi şirketleri marifetiyle kapatılması…

Sonuç…

Türkiye’nin en borçsuz kulüplerinden birinin yaratılması…

3 yıl önce Kocaelispor taraftarına “2019-2020 futbol sezonuna transfer tahtası açılmış bir şekilde gireceksiniz” deseler;

“Hayal kurmayın” karşılığı alırlardı.

Ve fakat…

Bir hayal gerçek oldu.

***

Şu bir gerçek:

Risk almadan başarılı olunmaz.

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, hem genel sekreterliği döneminde gem de başkanlığı döneminde risk aldı ve Kocaeli halkının büyük bir arzusunun hayata geçmesini sağladı.

Ve, hayal gerçek oldu.

***

Şundan herkes emin olsun:

Bu yıldan sonra her şey çok güzel olacak…

2. Lig’e çıktığımızda bazı maçlar televizyonlardan naklen yayınlanacak, buna karşılık gelir artacak, bununla beraberler reklamlar ve sponsorlar sürece dahil edilecek, belki de Kocaelispor adının önüne bir sponsor şirketin ismi gelecek…

2. Lig, bambaşka bir heyecan…

Sonrasına bakacağız.

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mevlüt SOYSAL yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9601 TL 5.9363 TL
Euro
EURO
6.5587 TL 6.5325 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA