Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.08.2020 SAAT 10:33:31
Advert
Advert
 
Enes Şen

Uyarılara kulak asılsaydı bunlar olmazdı

 

AK Parti kuruluşunun ardından başlayan 15 yıllık şaşalı döneminde birçok siyasetçiyi ya da daha doğru bir deyişle partiyi sıfırdan kurup ayağa kaldıran isimlerin desteği ile bu fotoğrafta yer alan kişileri bize tanıttı.

Sürecin devamında başlarda hiçbir vasfı olmaksızın bu sahneye çıkanlar boynuzun kulağı geçtiğini düşünerek hareket ettiler.

Kendilerini bir yere getiren isimlere burun kıvırıp ahde vefanın ne olduğunu unutuverdiler.

Ahde vefanın ne olduğunu unutanlar şimdi teker teker dökülüyor…

Gazeteler manşetlerini kalın puntolar ile atıp “AK Parti’de yaprak dökümü” diyorlar.

Çıkarlarının karşılanmaması nedeniyle bu kez yeni partiye yamanmak isteyen sözde dava adamlarına…

Ben çok insanlar tanıyorum bilgi birikimi olmaksızın ama sadece iyi yamanmayı bildiği için belli başlı konumlardalar…

Parti için tek bir taş, cefa çekmediği halde “şehirde bir ağırlığı var” gibi bir sığ düşünce ile belediyelerde konumlandırılanları…

İşin tuhafı da o insanlar canları sıkılınca görevlerinden istifa edip sonrasında tekrar çalışmaya başlayanlar…

AK Parti içerisinde yaşananlar sonrasında birbiri ardına gelen istifaların nedeni çok basit.

Herkes ben de dahil bu yaşananları siyasi bir dil ve yaklaşım kullanarak değerlendirdik konuştuk ama inanın tüm bunlara hiç gerek yok.

Geçen hafta yazdığım yazımda da söylediğim gibi hayatımızda yaşadığımız, karşılaştığımız her şeyin bir teorik yönü bir de arka bahçesi vardır.

AK Parti’de yaşananlara teorik pencereden bakacak olursak parti camiası belli bir doygunluğa ulaştığından dolayı yapılan seçim çalışmalarında tam randımanlı çalışmıyor.

Meselenin arka bahçesine bakıldığında yaşananların sözü edilen klişe yaklaşım ile ilgisinin olmadığını ve aslında tüm yaşananların temel noktasının midesini dolduran gemiyi terk edip kaçıp gidiyor olması gerçeği ile bağdaştığını net şekilde söyleyebiliriz.

Açık ve bir biçimde net ifadeyim; daha önceki seçimlerin kazanılması için kendisini parçalayan isimlere bir bakın!

Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Bülent Arınç…

Şimdi neredeler ve ne yapıyorlar?

Hepsi tabiri caizse bir iki sezon yıldızı parlayıp harikalar yaratan sonrasında sönüp giden futbolcular gibi değiller mi?

Peki sözünü ettiğim bu üç isim neyin hayali ile yaşıyorlar?

Umutlarını diri tutmaya çalışmalarının nedeni nedir?

Tıpkı futbol yaşantılarının sonlarına yaklaşan ve geriye kalan bir iki yılda Arap Yarımadası kulüplerinde para için transfer olan futbolculara benzemiyorlar mı?

Bence fazlası ile benziyorlar.

Yaşananlar noktasında zihnimde, kalbimde ve dilimde çok şey var ve inanın bana bunları söylersem onlarca sayfa yazabilirim ama meseleyi uzatarak vaktinizi kalmak istemiyorum.

AK Parti’nin şu an yaşadıkları partinin kuruluşundan bu yana emek verenlerin çok canını acıtıyor.

Eminim ki “Biz bu hale düşecek parti miydik?” diyorlar içlerine kan ağlayarak…

Evet, AK Parti bu hallere düşecek bir yapı değildi zaman içerisinde yapının içerisine sızan haşereler temizlenmediği için üstüne üslük o haşereler yapı içerisinde çalışanlar tarafından beslenince ortaya çıkan fotoğraf bu oldu.

Kısacası parti şu anda kendisini yapı içerisindeki haşereler konusunda parti emektarları tarafından yapılan uyarılara kulak asmadığı için bu halde.

 

 

 

Büyükakın ve Kumbar’a teşekkür!

 

Bundan yaklaşık iki ya da üç hafta önce yine sizler ile engelli bireylerin seyahatleri sırasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarında bebek arabalarının katlanarak kullanılması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmediğini ve engelli bireylerin bu gerekçe ile seyahat konforlarından rahatsız olduklarını dile getirmiştim.

Geride kalan zaman zarfında çevremde bu problem ile karşılaşan arkadaşlarımda bir azalma olduğunu gördüm. Özellikle engelliler camiasından bu konuyu gündeme taşıdığım için çok sayıda teşekkür aldım.

Henüz iki üç gün önce geç saatte evime dönerken araç boş olduğundan olacak ki bir şoför arkadaşımız beni gazetedeki resimden tanıdığını ve bana teşekkür etmek istediğini ifade etti.

İtiraf etmeliyim ki daha önce zihnimde kalan şoför fotoğraflarını düşününce çok şaşırdım ve ‘’Neden?’’ diye sordum.

‘’Sizin de yazdığınız gibi bizlerde toplumun bilinç eksikliğinden son derece rahatsız oluyoruz ama inanın ki bizde zor durumda kalıyoruz. Uyarsak küfür yiyoruz uyarmasak engelli bireyleri alamıyoruz dışarda kalıyorlar ve dolaylı da olsa bizden kaynaklı olarak saatlerce bir daha ki hatı bekliyorlar. Bizde vicdanen çok rahatsız oluyoruz.’’ dedi.

Bu noktada teşekkür edilmesi gereken kişi ben değilim. Bizim bu satırları kaleme almamızdaki temel amaç tam olarak budur.

Biz gazeteciler yaşadıkları olumsuzlukları kendimize ayrılan bölümlerde dilimiz döndüğünce dile getireceğiz ki hayatımız daha yaşanabilir olsun.

Ben asıl teşekkürün samimi, içten ve çözüm odaklı yaklaşımları nedeni ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakınve Ulaşım Park Genel Müdürü Salih Kumbar’a edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kalın salıcakla…

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Enes Şen yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA