Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 11:52:33
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Güzel bir başlangıç

2019-20 futbol sezonu başladı. Yıllar süren transfer yasağının kaldırılması bu sezonun ilk sevinciydi. Bu konuda emeği olan öncelikle geçmiş başkan sevgili Bahri Yavuz’a, KEV’in satış sürecindeki üstün gayreti olan o dönemdeki BŞB genel sekreteri olan sayın Tahir Büyükakın’a, bu dönemdeki başkanımız sayın Hüseyin Üzülmez'e ve bu konuda gayret gösteren tüm emek sahiplerine teşekkür ediyorum. Doğru yapılanma ile bir daha bu günlerin yaşanmamasını diliyorum. Sayın Tahir Büyükakın'ın da belirttiği üzere Kocaelispor bu kentin en önemli değerlerinden ve tanıtım ayaklarından biridir. Yapılan bu harcamaları kent tanıtım maliyeti olarak görmek mümkündür ancak bu harcama geleceği imar etmek üzere harcanabilseydi doğru olurdu. Bu güne kadar kaybedilen imaj, maddi ve manevi kayıpların bedeli hesaplanamaz maliyetlerdir. Bundan sonra yapılacaklar da bütün bu olumsuz halleri de düşünerek yapılmalıdır.

 

Gelelim maça; beklediğim hiç şaşırmadığım bir sonuç oldu, hatta ben daha farklı olabileceğini tahmin ediyordum. Ancak ilk maçlar hep zordur ve yeni oluşmuş bir takımız ilk onbirin 8 oyuncusu yeni. Bunları düşündüğümüzde sonucu normal karşılamak lazım. Zaman geçtikçe çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. Hocamıza, ekibine ve kadroya güvenim tamdır. Ligi puan rekoru ile bitireceğimizi sanıyorum. Bir adım daha gideyim, büyük sürpriz olmazsa nağmağlup bile bitirebiliriz. Zira kadromuz bir üst lig kadrosu. Taraftarımız bu yıl her maça güvenle ve galibiyetten emin bir ruh haliyle gidecek. Eski başarılı günlere dönülebileceği hayalinin gerçekleşebileceğini görecek. Başarılara alışkın taraftar tekrar statları dolduracak. Maçların büyük bir kalabalığa oynanacağına eminim.

 

Şimdiden maç başında ve sonundaki ulaşım problemi için önlemlerin planlanması ve tedbirlerin alınması çalışmalarına başlanmalıdır. Yetkili mercilerin bunu en doğru biçimde yapacağına da inanmak istiyorum. Süper lig takımı olmak; sadece o ligde bulunmakla olmaz. Kent olarak her yönümüzle o kategoriye layık olmalıyız. O kültürün bu kentin doğal kültürü olduğunu her anlamıyla göstermeliyiz. Bu il sporcu anlamında en verimli illerdendir. Fırsat verildiğinde ilimiz gençlerinin her spor dalında ülkede ve Uluslar arası müsabakalarda elde ettikleri başarılar hepimizce bilinmektedir.

 

Yeterki eğitim çalışmalarını hayatın gerçeklerine, ilmin öğretilerine uygun yapalım. Kocaelispor’u öne çıkaracak ancak diğer kulüplerimizi de sisteme dahil edecek projeler oluşturalım. Bu hayal değil sadece birlikte başarabilme kültürüdür, gelşmişlik göstergesidir. İlimiz insanlarının bu düzeyde olduğunu biliyorum. Doğru öncülerle bu hiç zor olmayan bu çalışmayı hemen başlatmalıyız. Şampiyon olmak elbette çok önemli ancak son hedef olmamalıdır. Önemli olan sürdürülebilir başarıların alt yapısını oluşturmaktır. Geçmişte de birçok kez şampiyon olduk ancak son 10 yılda yaşadıklarımızı, kapanma noktasına geldiğimizi de unutmayalım.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA