Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.01.2020 SAAT 00:21:36
Advert
 
Mevlüt SOYSAL

Nihat Ergün artık açıklama yapmalıdır

 

ATTIĞINIZ bir adım sadece sizi bağlıyorsa, istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Çünkü o gemide yalnızca siz varsınızdır ve gemi batarsa, batacak olan sizsinizdir.

Fakat tek başınıza değilseniz, sizinle yol arkadaşlığı yapanlar varsa, dostluklarınız çok güçlüyse… Attığınız hiçbir adımın, yalnızca sizin adımınız olmadığını bilmek zorundasınız.

O gemide yalnızca siz yoksunuzdur.

Dümende olmanız, gemideki diğer mürettebatla alakalı sorumluluğunuzun olmayacağı anlamına gelmez.

***

Evet; Nihat Ergün…

AK Parti’nin kurucusu…

Onun varlığı sebebiyle AK Parti’ye giren sayısı çok…

Yol arkadaşları var…

Ekibi var…

Dostları var…

Nüfuzu var…

Özgül ağırlığı var…

Bugün kaç AK Partili, Nihat Ergün’ün “Gel bir çay içelim” davetine “Hayır!” karşılığını verebilir?

***

Bugün Nihat Erhün’le ilgili “Ali Babacan’ın ekibinde” demeyen yok; hakkında onlarca yazı yazıldı, yorumlar yapıldı. O yalnızca şu cümleyi kurdu: “İstifa etmedim.” Fakat “İstifa etmeyeceğim” demedi.

Yani, gri alanda kaldı.

“AK Parti’deyim ama gönlüm Babacan’da” mesajı vermiş gibi oldu.

***

Yazımın ilk iki cümlesini yineleyeyim:

Attığınız bir adım sadece sizi bağlıyorsa, istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Çünkü o gemide yalnızca siz varsınızdır ve gemi batarsa, batacak olan sizsinizdir.

Evet, bugün Nihat Ergün’ün eski yol arkadaşları, dostları, oturup yemek yedikleri, sohbet ettikleri… Kısaca, Ergün’ün kıyısında köşesinde olan herkes, “AK Parti’den ayrılıp yeni partiye gidiyor” söylemleriyle karşı karşıya kalıyor.

Ergün’ün çeşitli ilçelerde toplantı yaptığı isimler üstüne basa basa, “Yeni parti için bir araya gelmedik” dese de, o toplantılarda Ergün olduğu için, “Yeni parti için buluştular” yorumlarıyla karşı karşıya kalıyor.

AK Parti’ye bağlı olanların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olanların, ister istemez bu isimlere güvenleri azalıyor.

***

Bu sebeple…

Nihat Ergün çıkıp açıklama yapmalıdır.

Dümeninde olduğu geminin güzergahını anlatmalıdır.

Mürettebat bilgilendirilmelidir.

Çünkü böyle olursa belki eski yol arkadaşları, “Bizim yolumuz seninkinden farklı Sayın Ergün” diyecek… “Dostluğa devam ama birlikte siyasete hayır” diyecekler belki… Ya da tam tersi, gemiye yeni isimler binmek isteyecek…

***

Önceki gün Nihat Ergün başkanlığında Gebze’de düzenlenen toplantıyla ilgili birileri, “Yeni partiyi değil, AK Parti’yi konuştular” dedi.

Haklıdırlar belki…

Fakat kim inanacak?

Ergün’de “Babacan yaftası” varken…

 

Eyüp Ayar: Ne yeni partisi, ben AK Partiliyim

 

İZMİT’teki toplantının tartışması sürüyordu ki, bir haber de Gebze’den geldi.

“Yeni partiye geçecek AK Partililer Gebze’de gizlice toplandı.”

Kimler var kimler?

Tabii ki Nihat Ergün, tabii ki Eyüp Ayar ve Gebze bölgesindeki birçok AK Parti kurucusu…

Eyüp Ayar’ı aradım ve dedim ki:

“Yeni parti için mi bir araya geldiniz?”

Şunları söyledi:

“Bizler Nihat Ergün’le, Nevzat Doğan’la hem parti kurucularıyız hem de çok eski dostuz. 18 yıldır birlikteyiz. Sık sık bir araya gelir çay içer sohbet ederiz. Bunun altında bir şey aramamak gerekiyor.

Çarşamba günü de Nihat Ergün yeni evimde beni ziyaret etti. Yemek yedik. Daha sonra ise diğer arkadaşlarımızla bir araya gelip çay sohbeti yaptık. Bu arkadaşların hepsi AK Partili, büyük bir bölümü kurucu.

Bizim sohbetimizin ardından gazetelere bir baktım, yeni parti kurmuşuz. Gülelim mi, ağlayalım mı? Yahu ne yeni partisi? Bizler AK Partiliyiz, bizler AK Parti’nin kurucusuyuz. Bu işin muhatabı Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu. Ama onların da kurduğu bir parti yok ortada. Bizler de kimin ne kuracağını, ne zaman kuracağını bilmiyoruz. Hayaller üzerinden gelecek mi inşa edeceğiz?

Hepimiz partimiz ve ülkemiz için çalışıyoruz. Bir parti arayışımız da yok.

Gazeteler şöyle yazmış: Gizli toplantı. Yahu, ilçenin merkezinde, herkesin eli cebinde girdiği bir yerde gizli toplantı mı olur? Gizli toplantı yapacaksak gizli bir yer seçeriz.

Nihat Ergün AK Parti’nin üyesi. Daha geçenlerde istifa etmediğini açıkladı. Durum bu kadar tenken, ‘Yok başkan, sen istifa edeceksin’ mi diyelim. Ne yapalım?

Ben AK Parti kurucusuyum. Teşkilatçılığı iyi bilirim. Partimi eleştireceğim yer neresi onu da çok iyi bilirim. Partimde eleştireceğim yönler var mıdır? Elbette vardır. Fakat bunu yapma yerim basın değildir. Çünkü ben teşkilatçıyım.”

 

 

 

  

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mevlüt SOYSAL yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9601 TL 5.9363 TL
Euro
EURO
6.5587 TL 6.5325 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA