Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 22:35:17
Advert
Advert
 

Kaybetmen bazen daha onurludur!

 

Ben hayatta neyi isteyip neyi istemediğini ayırt edebilen insanlardan biriyim. Hiçbir zaman vazgeçmem ve hiçbir şeyin gökten önüme düşmeyeceğini bilirim. Elimdeki tek seçenek ilerlemeye devam etmek!

Vazgeçmemek için cesarete hak ettiği değeri verdim!

Kimi zaman duvarlarla ve çitlerle örülü toplumdan öğrendiğimiz tembelliğin ve yenilgiyi kabullenmenin tersi olan azme sahip olmak önemlidir. İşinizi kaybetmek, bir projede başarısız olmak ya da uzun soluklu bir ilişkiyi bitirmek temellerinizi derinden sarsabilir, hatta kimliğinizi un ufak edebilir. Bu anlaşılabilirdir. Ancak eğer düşerseniz, hayallerinize ulaşmak için yeniden ayağa kalkmak zorundasınız.

Çaresizlik karşısında pes etmek yerine, acıya karşı kendinizi korumak için plan yapmalısınız. Yani derin bir nefes alın ve devam edin, çünkü vazgeçmeniz yasak! Şimdiden itibaren, tüm dikkatinizi verip yeterince çaba gösterirseniz iradenizi geliştirip güçlendirebileceğinize inanın. Zorluklarla yüzleşmek için, adımlarınızı ileri doğru atmalı, kayıtsızlıktan kaçınmalı, umutsuzluğun ve bakış açısının beyninizi uyuşturmasını engellemelisiniz.

Ancak unutmamanız gereken önemli bir detay daha var. Özellikle de bir şeylerin sona erdiğini kabullenmeniz gerektiğinde, hayatınızın o bölümünü bir kenara koyup, ilerlemekten başka seçenek kalmadığında, hatta belli şeyleri kaybetmeyi göze alıp yeniden başlamanız şart olduğunda vazgeçmeyi bilmek zorundasınız. Bu iki kat zordur ve hatta daha narindir. İşinizde yükselmek ya da sevdiğiniz kişiyi hayatınızda tutmak için her gün savaşabilirsiniz. Ancak, ortada sevgi yoksa, savaşmanın bir anlamı yoktur. Eğer işinizde kendinizi geliştirebileceğiniz bir alan yoksa imkansızı hayal etmek anlamsızdır. Bu gerçeği kabul edip üstesinden gelmek cesaret ister. Bazı savaşlar daha başlamadan kaybedilmiştir. Bunu görebilmek, artık ilerleme imkanı olmayan bir noktaya ulaşmak da onurlu bir davranıştır. Her savaş, sizi en baştaki amacınızdan çok uzaklara savuranlar bile, size bir şey öğretir.

Unutmayın, bir şeyden ya da bir kişiden vazgeçmek hayatta kaybeden olduğunuz anlamına gelmez. Bir kayıp, kendinize karşı kazandığınız bir zafer de olabilir ve bundan daha soylu ya da daha akıllıca bir şey yoktur…

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA