Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 11:40:20
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Fethiye'yi de geçtik

Sezonun, kendi sahamızdaki ilk maçında sezona iddialı başlayan Fethiye ile oldukça zorlu bir maç yaptık. Zira yeni kurulmuş, henüz takım olmanın çok başlarında bir takımdık. Futbolcularımız bu ligin üstünde olmasına rağmen birbirleri ile çok fazla oynama imkanları olmamıştı. Buna rağmen kazanmayı bildik. Bu galibiyet çok önemliydi. Yıllar sonra transfer açılmış, iddialı bir takım kurulmuş, tüm taraftar bu yıldan şampiyonluk bekler durumdaydı. İşte bu beklentinin ilk karşılığı bu maçtı ve alnımızın akıyla galibiyetle başladık. Futbolcuları ve teknik ekibi kutluyorum.

 

Çok güzel, tempolu bir maç olmadı. Fethiye beraberlik beklentisiyle gelmiş, gol yememek için tedbirler almıştı. Kontra atak ağırlıklı bir oyunu tercih ettiler. Biz ise bir an önce gol atıp, maçı önde götürmeyi isteyen bir anlayıştaydık. Nitekim ilk yarının ortalarında hazırlanış açısından çok güzel bir gol attık. Burak Süleyman'ın güzel pası, Yakup’un rakibini perdelemesi, Talha’nın gelen topu yumuşatarak Serdar'a bırakması ve Serdar'ın da bu topa biraz da risk olabilecek güzel bir şutla karşılık vermesiyle güzel bir gol attık. Takımı ilk kez seyrettim.

 

Ben oyuncu kapasitesi nedeniyle daha iyi bir oyun bekliyordum. Ama oyuncu kapasitemizin karşılığı kadar iyi değildik. Ama yukarıda da belirttiğin gibi zamana ve birlikte oynama alışkanlığına ihtiyacımız var. İlerleyen sürelerde daha iyi olacağız. Ben kendimce 8 hafta süre verdim, bu süre içerisinde takım tamamen oturur. Engin hocamızın istediklerini daha yüksek oranda yapmaya başlar ve yenilmez bir takım haline geliriz. Geçen hafta 41TV’deki 3. Devre programında söylediğim gibi rekor bir puan ve belki de nağmağlup olarak ligi şampiyon bitirebiliriz. Haydi hayırlısı diyelim.

 

Ama daha çok çalışmamız gerçeğini de unutmamak lazım. Zira bu maç özelinde farklı kazanabileceğimiz bir maçta olabilirdi, beraberlikle de bitebilirdi. Daha baskılı, daha iştahlı, daha agresif oynamalıyız. Rakipler bu sahadan puan alabileceklerine inançlarını kaybedecek duruma gelmeli. Şampiyonluğun en önemli ayaklarından biri de iç sahada rakipleri bu ruh haline sokmaktır. İçimin burulduğu bir konu Fethiye kalesinde bizim çocuğumuz Serkan'ı görmekti. Keşke Serkan'ı biz alabilseydik.

 

Bu takımda oynayacak, katkı sağlayabilecek il dışında çeşitli takımlarda oynayan kendi çocuklarımızı da takıma kazandırabilseydik. Berkay Samancı, Doğan Karakuş, Samet Katanalp, Metin Erol aklıma gelen ilk isimler. Önümüzdeki transfer dönemlerinde bunlar da olur İnşallah. Büyük fedakarlıklarla, bedellerle açılan transferin işe yaraması ancak şampiyonlukla anlam kazanacağını unutmayalım. Bütün bunları yaparken de altyapımızı unutmayalım. Oraya da verimli çalışmaların yapılabileceği imkanları ve ilgiyi sağlayalım zira tamamen transferle bu çark döndürülemez mutlaka üretim yapmalıyız.

 

Şahit olduğum ve kulağıma geldiğine göre de Kocaelispor alt yapısına oyuncu vermemek için direnen kulüpler azımsanmayacak kadar çok. Özellikle yönetimdeki yetkili arkadaşlarımızın bu konuda teknik heyete yardımcı olması şarttır. Ben yöneticiyken, oyuncu alacağım her kulübe, yanıma bir yönetici daha alarak gider “kız ister” gibi oyuncuyu isterdim. Bir iki kulüp dışında tüm kulüplerimiz bu nezakete karşılık verir oyuncularını seve seve verirlerdi. Amatör kulüplerimize bu değeri verelim lütfen.

 

Kocaelispor’un en önemli oyuncu kaynağı amatör kulüplerdir. Kulüplerimizle protokol yapıp, profesyonel yapmadığımız oyuncuları da karar alınan kulübe bırakılmak üzere alınan kulübe iade etmeliyiz. Profesyonel olanlar içinde mutlaka “yetiştirme bedelini” alınan amatör kulüplerimize vermeliyiz. Zira amatör kulüplerimiz kişisel fedakarlıklarla hayat sürdürmekteler. Haydi uzun zamandır soğuyan bu ilişkiyi yeniden oluşturalım. Bu konu yönetim işidir.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA