Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 14:45:06
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Hürriyet ciddi anlamda tufaya düşmüş!

En başından bu yana söylüyorum, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in işi gerçekten zor.

Hem de çok zor…

Bir kere rahat hareket alanının olmadığı bir gerçek. Bürokrasi ülkemizde zaten memur zihniyetinin ötesine geçemiyor. Yani belediyenin memur takımının Ankara bağlılığı, Hürriyet’e bağlılıklarından çok daha özel. Yapacağınız en küçük bir harekette 657 sıra numaralı kanun karşınıza çıkıyor.

Memuriyetten başkan yardımcısı atayamıyor. Çünkü öncekiler varlıklarını koruyor. Bunları başka bir noktaya sürmek de fayda sağlamıyor. Zira gidip orada da görevlerini yapıyorlar.

Meclis’te çoğunluk AK Parti ve MHP bütünlüğünün elinde. Karar çıkarılamıyor. En küçük bir konu hemen komisyonlara sevk ediliyor. Belki de çözüm işi zorlaşıyor.

Siz bu meclisteki CHP’nin azınlık kalmasının neticelerini bütçe görüşmeleri sırasında görün.

Bakın neler olacak…

Hürriyet’in başında siyah saç kalır mı, inanın bana emin değilim. Bugünden çok daha zor günler bekliyor kendisini. Tabi bu sıkıntılı sürece hazırlanıp da kurumunu belli bir noktaya getirmek isteyen Fatma Hanım, bir de kendi ekibinin hataları ile uğraşıyor.

Tıpkı SanatFest olayında olduğu gibi…

DJ Kardelen Başak Altınsoy…

Yeni belamızın tanıtımını böyle yapayım size. Bu kadının paylaşımları malum. Bugüne kadar toplumun ne kadar hassas olduğu konu varsa hepsi hakkında rencide edici ifadeleri söz konusu. Çıkıp açıklamalar yapıldı, “O hesapların hepsi sahte, zaten beraat ettim” dedi, ama muhtemelen kimse inanmamıştır.

Şahsen ben de inanmıyorum…

Çünkü olay o kadar hassas ki, ister istemez tartışılıyor…

Peki, İzmit Belediyesi’nin bu işteki sorumluluğu ne kadar? Bence asıl tartışılması gereken konu bu…

Siz belediye olarak o kadar reklam yapacaksınız, “Sanat İzmit’e geliyor” diyerek gençleri SanatFest’e çağıracaksınız, sonra da “Program bizim değil” diyeceksiniz. Fatma Hanım bir kere bunu söyleyemez. Program İzmit Belediyesi’nin bir şekilde iştiraki ile düzenlendi. Ancak ifade ettikleri gibi yer temininden dolayı organizasyonda yer almamış olabilirler.

Haliyle bu da Hürriyet’in emri altındakilerin ilgisizliği, meseleye hassas yaklaşmamaları, yeterince sorup soruşturmamaları Başkan’ın başını maalesef ağrıtıyor.

Bakın, 7 Haziran seçimlerinin ardından kendisinden çıkan “CHP-MHP-HDP koalisyonu kurulmalı” sözünden dolayı yerden yere vurduğum…

Ensar Vakfı ve TÜGVA ile ilgili hamlelerini “Acemilik eseri” diyerek haksızlığını ve hatasını yüzüne hatırlattığım…

İki işçinin işten atılmasını “Kalfalık eseri” sözü ile eleştirip, siyasi tartışmaların gölgesinde başkanlık yaptığını söylediğim Fatma Kaplan Hürriyet’e bu kez sahip çıkıyorum. Emrindeki bizzat kendi ekibinin aptalca hatasına kurban edilmek istendiğini düşünüyorum.

Dahası bu ekibini ve yaptığı çalışmaları kendince korumak zorunda kalmasını da bu seferlik anlayışla karşılıyorum.

Ancak Fatma Kaplan Hürriyet gibi kıvrak zekaya sahip bir siyasetçiden daha pratik çözümler beklerdim. O düştüğü tufadan bence daha derli toplu bir şekilde çıkabilirdi. Fakat o koruma içgüdüsü ile savunmayı tercih etti.

Bence hata etti.

Kendisine söyleyebileceğim tek şey radikal bir şekilde kurum içi hesaplaşmaya gitmesidir. Çünkü ortada ziyadesiyle büyük bir hata ve bu hatanın siyasetini, dahası belediyenin bu zihniyetle yönetildiği iddiasını körükleme ihtimali var.

Bunu yapmalı, aksi halde lakaytlık bünyeyi sarar, daha yolun başındayken hedefler zayi olup gider…

 

 

 

Ahmet Aydın’ın isyanı: Oyum haram olsun

Ahmet Aydın’ı çok uzun yıllardan bu yana tanırım. İyi bir dostluğumuz vardır. Demokrat Parti dönemindeki görevlerinden bu yana kendisinin siyasetini takip ederim. Açıkçası ne düşündüyse mutlaka haklılık payı vardır dediğim ender isimlerden birisidir.

Her ne kadar bir süredir şöyle yüz yüze sohbet edemesek de dostluğumuz bakidir.

Son dönemde İYİ Parti’ye yakın bir duruş sergiledi, ancak görüş ve düşünceleri değişmedi. Neticede eski partisi Demokrat Parti bile Millet İttifakı’nda yer aldı. Yani çok uzağa gitmedi diyebiliriz…

Ahmet Bey şu sıra biraz öfkeli. Öfkesi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e. Kamuoyuna düşen ve Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile bir programdaki selamlaşmasını çok sert sözlerle eleştirmiş.

Malum, bir süredir İYİ Parti’nin AK Parti ile yakınlaşma içinde olduğu özellikle MHP’lilerce çokça konuşuluyordu. Ahmet Aydın da Akşener’in Bilal Erdoğan ile samimi görüntüsüne sert bir şekilde tepki göstermiş. Bu öfkesini de, “Bu ne şimdi? Biri izah etsin. Bir oy verdim, haram olsun. Bu ne rezillik Allah aşkına” sözleri ile ifade etmiş.

 

 

 

 

İlginç bir görüntü

Bir süredir siyasetimizin ana malzemesini yeni kurulacağı belirtilen parti oluşturuyor. Yeni partinin Kocaeli’deki kurmaylarının da kimler olacağını kamuoyu tartışıyor. Bu konuda ilk akla gelen isimlerden birisi Mahmut Civelek…

O ve ekibi…

Civelek’in AK Parti İl Başkanlığı döneminde kendisi ile birlikte çalışan sabit bir ekibi var. Bu ekipteki en önemli isimlerden birisi olan eski Teşkilat Başkanı Mehmet İpşiroğlu, dün sosyal medya adresi üzerinden ilginç bir paylaşımda bulunmuş.

Aşure Günü’nün kutlandığı bu özel paylaşımda Mehmet İpşiroğlu, eski il başkanı Mahmut Civelek’e aşure ikram ediyor. Fakat görselin arka fonunda yer alan eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun fotoğrafı dikkat çekiyor.

Her ne kadar Civelek ve İpşiroğlu’nun, Ali Babacan ile birlikte çalıştığı öne sürülse de bu fotoğrafı görenler “Ne oluyor?” demekten kendini alamadı.

Bu iki isim, sizce de bu fotoğrafla kamuoyuna aykırı bir mesaj mı verdi dersiniz…

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA