Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 21.09.2020 SAAT 18:37:07
Advert
 
Mevlüt SOYSAL

Fahri Örengül il başkan adayı olacak mı?

 

“CHP’de il başkanı kim olacak?” sorusunun yanıtı artık aranmaya başladı.

Evet, CHP’yi Cengiz Sarıbay’dan sonra kim yönetecek?

Sertif Gökçe’nin adını telaffuz edenler var…

Harun Yıldızlı’nın adını telaffuz edenler var…

Bozkurt Uslu’nun adını telaffuz edenler var…

Selman Yıldırım’ın adını telaffuz edenler var…

***

Geçtiğimiz günlerde ziyaretime gelen ve il başkanlığı için ismi geçenlerden biri olan Fahri Örengül ilginç bir şey söyledi:

“Bu isimlerin hepsi çok değerli… Hepsinin CHP’ye büyük faydaları dokundu… Biz CHP olarak, bu isimlerin hepsinin içinde olduğu, hepsinin çalışma sürecinin bir yerinde durduğu bir kadro hareketini neden kurmuyoruz? CHP sadece il yönetiminden ibaret olmamalı… Güçlü birimleri, komisyonları olmalı… Bakarsınız ben de dahil olmak üzere bu kadro hareketinin içinde olur.”

Evet, Fahri Örengül sohbetimizde bu isimlerin hepsini övüyor; kimisinin halkla olan diyalogundan, kimisinin ağırlığından, kimisinin CHP’ye katkısından, kimisinin çalışkanlığından bahsediyor ve “Hiç kimseyi dışarıda bırakma lüksümüz yok” diyor.

***

Soruyorum ona: 

“İl başkan adayı mısın?”

“Bugünden adaylık açıklamak doğru değil” diyor ve ekliyor:

“Önümüzde delege seçimleri var. İlçe başkanları seçilecek. Daha sonra il başkan adayları ortaya çıkacak. Ben de önümdeki tabloya bakarak, ekibimle birlikte karar veririm. Fakat benim bireysel bir hırsım yok. CHP’nin Kocaeli’de çok güçlü bir kadro oluşturacağını düşünüyorum. Bu kadro benim öncülüğümde oluşacaksa, tabii ki göreve hazırım. CHP’de önemli görevler aldım. Tüm ilçelerde yakın diyalogda olduğum kişiler var. Verilen her görevi yerine getirdim. İl başkanı olursam başarılı olacağımı düşünüyorum. Fakat illa ben olmalıyım demiyorum. Benim dışımda da başarılı olacak çok isim var. Fakat benim bir önerim var…”

Merakla dinliyorum.

“Önerim şu: Partinin delegeleri, kanaat önderleri, partimizde önemli görevler almış isimler bir araya gelip, güçlü bir yönetimin, hatta güçlü komisyonların olduğu bir kadro kurulması gibi bir hamle yapabilir.”

***

Soruyorum:

“Yani, AK Parti gibi tek adaylı kongre mi olsun?”

“Öyle bir diretmeden bahsetmiyorum. Benim önerim uzlaşı… CHP uzlaşarak, niteliğini ve niceliğini bir çatı altında toplayarak bir yönetim oluşturabilir. Bunun ne zararı olur ki… Hem ismi sayılan isimler omuz omuza verir.”

“Dediğiniz isimler bir araya gelse ve başka ismi belirlese, yönetimde yer alır mısınız?”

“Benim inandığım bir şey var: Partimizde hırsları ve bireysel beklentileri CHP’nin önüne geçmiş isimler var. Bu kişiler partiye zarar veriyor. Çünkü öncelikleri kendi beklentileri oluyor ve partiyi de ona göre dizayn ediyorlar. Eğer ben, illa il başkanı olacağım dersem, eleştirdiğim kişiler gibi davranmış olurum. Bu yüzden görüşüm net: Öncelik CHP… Öncelik güçlü CHP… Ben CHP’ye katkı vereceğim.”

“İl başkanı olursak hedefiniz ne olacak?”

“Ben son yerel seçimlerde CHP’nin Büyükşehir Belediyesi’nin elinin tersiyle ittiğini düşünüyorum. Hep konuştum, anlattım, CHP’nin Büyükşehir’de iddiasız olmadığını, eğer iyi bir aday ve iyi bir çalışmayla yola çıkarsa, Büyükşehir’de iddialı olabileceğini savundum. Nitekim de rakibimiz yüzde 55 oy aldı. Seçime katılım yüzde 80’in altında kaldı. Biz sadece CHP’liler, İYİ Partililer ve AK Parti karşısındaki bloğu sandığa götürebilsek, CHP’li bir adayla kafa kafaya bir sonuç çıkardı. Şimdi ise CHP’nin işi şansa bırakmasını istemiyorum. CHP hem olası erken seçimde hem de yerel seçimlerde Kocaeli’de büyük başarı sağlayabilir. CHP güçlü bir kadro ile Büyükşehir Belediyesi’ni kazanabilir. Kazanmak için sadece inanmak ve çalışmak yeter. Ben, inanan ve çalışan bir kadronun oluşması için çaba sarf ediyorum.”

 

 

Herkes için

düne gidilsin

 

ESKİ tvitler üzerinden, eski gönderiler üzerinden neden sadece muhalifler için linç kampanyası üretiliyor.

Kocaman merceklerle düne gidiliyor…

Ne yazmışlar, kime destek vermişler, vesaire…

Benim bir önerim var:

Sadece muhalefet değil, herkes için düne gidilsin…

Açılım döneminde kim ne yazmış, ortaya çıkartılsın…

FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz tertipleri döneminde kim ne atmış, ortalara dökülsün…

Yok öyle milat demek…

Yok öyle “Ama bilmiyorduk” demek…

Yahu, 15 Temmuz İşgal Girişiminden birkaç ay önce, FETÖ’cüleri savunmak için cübbe giymek istediğini söyleyen kişi, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi…

Düne sadece muhalifler için mi gidilecek?

 

 

12 Eylül

 

BUGÜN, 12 Eylül…

Tam 9 yıl önce bugün, kanlı bir darbe girişiminin önsözü yazıldı.

Nasıl mı?

Türk yargısı 12 Eylül 2010’da yapılan referandumla FETÖ’ye bağlandı.

Ve FETÖ TSK’yı paramparça etti, Türkiye’deki tüm kurumlara kendi elemanlarını yerleştirdi, paralel bir devlet kuruldu.

TSK’da vatansever askerlerden boşalan yerlere gelen komutanlar darbe girişiminde bulundu.

Asla unutmayacağım.

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mevlüt SOYSAL yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA