Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 13.08.2020 SAAT 08:31:47
Advert
Advert
 

Ben şartlarımın değil kararlarımın bir ürünüyüm!

Bana yol gösterebilirsiniz, fakat yalnız gideceğim. Ben şartlarımın bir ürünü değilim. Kararlarımın bir ürünüyüm. Amacım imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

 

Karşılaştığım bütün zorluklara minnettarım. Onlar olmasa, gücümün sınırlarını bilemezdim! Kalabalıklardan çıkalı çok oldu, yalnız bir aslan gibi duruyor ve hayatımı kendi ışığıma göre yaşıyorum. İki tür acı vardır; beni güçlendiren acı ve bana acı çektirmekten başka bir şeye yaramayan boş acı.

 

Boş şeylere sabrım yoktur! Şunu unutma; kötü bir bölüm, hikayenin bittiği anlamına gelmez! Yoksul olabilirsin, ama elinden alamayacakları tek şey, istediğin şekilde hayatının içine etme özgürlüğündür. Sen adil olduğun için dünyanın da sana adil olmasını beklemen, bir aslanın yavrusunu yemediğin için onun da seni yememesini beklemenle aynı şey!

 

Sana en kötü şeyleri yapanlar da, en iyi şeyleri yapanlar da insanlardır. Bazıları daha ileriye daha hızlı gidebilmen için yardımcı olacaklardır. Bazıları da seni kendi seviyelerine çekip, kaybetmene neden olacaklardır. Bazıları normaldir. Bazıları iyidir. Bazıları ise mükemmeldir. Birkaç insan senin hayatını tümüyle değiştirir. Onları bul. Çevrende çok fazla insan olmasına ihtiyacın yok. Senin ihtiyacın, verdiğin kadarını alabileceğin tanıdıklarının olması.

 

Ve hep bunu hatırla; “Güçlü bir aslan, koyunların fikirleri üzerine kafa yormaz.” Asla bir fırsatı geri çevirme. İnsanları dikkatlice ve yakından dinle. Karşılaştığın her zorluğu yeni şeyler öğrenmek için bir şans olarak gör. Daha büyük düşün. Her zaman, düşünmen gerekenden bile daha büyük düşün. Eğer risk büyükse, küçük adımlarla başla ve başarıyı ispatla! Küçük adımlar atmak hedeflerinden uzaklaşmak değil, bir adım öne geçmektir.

 

Benliğine sadık kal. Risk almak seni rahat bir konumda olmanın dışına çıkartacaktır; ama bu asla karakterini ve benliğini değiştirmemeli. Hedefe odaklan ve ne uğruna risk aldığını asla aklından çıkartma!

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA