Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 11:35:35
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Tecrübe kazandı ama…

 Derince Stadı’nda geride bıraktığımız haftada ilginç bir maç izledik. İlk yarıda oyun üstünlüğü Kocaelispor’da gibi görünse de gol pozisyonuna giren Derince oldu. Hemde mutlak pozisyonlar. Ancak golü bulamadılar, bunda kaleci Volkan'ın başarılı oyunu da etkendi. Derince sahasında Kocaelispor'u yenmek, gücünü göstermek istiyordu. Bunu da neredeyse başaracaktı. Girdikleri pozisyonları gole çevirebilseler bu maç Kocaelispor için hüsran ile bitebilirdi.

Bu maç özelinde Kocaelispor için iyi şeyler söyleyemiyorum. Ancak kadrosunda Burak Süleyman gibi bu ligin çok üzerinde, maça tam konsantre olabilen, yetenekli ve çalışkan bir oyuncusu var. Yine Burak sonuca tesir etti. İlk golde “al da at” dercesine Talha'ya mükemmel bir pas-orta yaptı hem de devrenin bitmesine saniyeler kala. Talha da bu ikramı geri çevirmedi golü attı. Bu son saniye golü önemliydi. Zira iyi oynayamıyorduk Derince'de bizim bu durumumuzu görünce cesaretlenerek üstümüze geliyor Kocaelispor'u yenmenin keyfini çıkarmak istiyordu. İşte böyle bir ortamda soyunma odasına galip gitmek çok önemlidir.

Nitekim ikinci yarıya Derince kendisine daha güvenli olarak başladı ve gol atabileceğine inanıyordu ve düşündükleri de oldu. Yine bir yan topta kafayı Derincesporlu Muhammet Fatih ön direkte rakibinden önce kafayı vurdu ve golü attı. Bu yan toplar başımıza şimdilik bela gibi gözüküyor. Nerdeyse her yan topu rakibe vurduruyoruz. Geçen hafta da böyle gol yedik. Buna çok çalışmalı, adam ve alan paylaşımına çok dikkat etmeliyiz. Eminim, Engin Korukır buna en kısa zamanda çözüm bulacaktır. İkinci yarı beklediğim gibi Derince'nin agresif, gol atmak isteyen ve bunu yapabileceğine güvenen bir havada başladı, gole kadar Derince'nin üstünlüğünde geçti. Kocaelispor daha çok savunmada kaldı. Kocaelisporlu futbolcular iyi oynamadıklarını biliyor maçı sanki 1-0 da tutmak istiyor gibi bir havadaydılar.

Derince’nin golünden sonra durumun kötülüğünü görerek kazanmaları gerektiğini yeniden düşünmeye başladılar. Bunda Engin Korukır’ın müdahalesini de ekleyebiliriz. Zamanlama ve oyuncu tercihi açısından doğru değişikliklerle alınan galibiyette rol oynadı. İşte tecrübeli bir antrenörün oyunu nasıl etkileyebileceğini bir kez daha gördük. Tabii bu galibiyette oyuncular içerisinde en büyük tebriği, kaptan Burak Süleyman'a yapmamız gerekiyor. Yine maçın son saniyelerinde umulmadık, rakibi de şaşırtan mükemmel işler yaptı ve düzgün bir vuruşla galibiyet golünü attı. Gol öncesi Gökdeniz'in kaçırdığı golü görünce tecrübe, kalite ve yeteneğin futbol oyununda sonucu nasıl etkilediğini de gördük. Teşekkürler kaptan. Kaptanlık ta golde sana yakışıyor.

Derince bence biraz tecrübesizliğinin de kurbanı oldu. İyi oynamayan Kocaelispor'u görünce biz bunları yeneriz düşüncesiyle zaman zaman tedbiri elden bıraktı. Oysa beraberlik golünden sonra daha kontrollü oynasalar en azından beraberlik alabilirlerdi. Ama Derince'yi beğendim ilerleyen zamanlarda daha iyi olacaklardır. Koşan, mücadele eden ancak belli bir oyun planı olmayan bir takım. Profesyonel ligde oyun planı önemli.”Can havli” oyunu diyebileceğimiz, koşan, mücadele eden bir ekip görünümünde. Bu oyun kendinden güçlü takımlar karşısında zaman zaman işe yarayabilir. Ancak kendi ayarınızdaki takımlar karşısında problem olur. Talip Yeşilyurt bu konuya daha çok önem vermeli. Türkiye’deki “Motivasyon, herşeydir” gibi yanlış inanışın takımlarımızı geliştiremediği ortada. Kocaelisporlu futbolculara da bu maç ders olsun. Bazen tecrübe yetmez. Rakipten daha çok mücadele etmek, daha çok kazanmayı istemek şarttır. Bu il size çok yatırım yaptı, beklentiler büyük. Hep bunu düşünün.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA