Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.07.2020 SAAT 16:57:58
Advert
Advert Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Gergerlioğlu’nun dokunulmazlığı konusu

 

Ömer Faruk Gergerlioğlu…

Aslında bir aktivist…

İnsan hakları alanında…

Sözünü falan esirgemez. Ancak aykırı düşüncesi ve yorumları fazladır.

Kendisi ile Mazlum-Der’in Kocaeli Şube başkanı olduğu dönemde tanışmış ve sohbetimiz başlamıştı. Ancak -Bana göre- radikal söylemlerinin başına iş açacağı kesin gibi bir şeydi.

Çözüm sürecini destekleyen sözüm ona akil heyetteydi. Galiba bu sürecin içinde yer aldığı için olacak 2011 yılında AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu. Fakat değerlendirilmeye bile alınmadı.

17-25 Aralık sonrasındaki devlet reaksiyonunu dahi eleştiriyordu.

En azından ben öyle biliyorum…

Sanıyorum 2016 yılıydı, yaptığı bir paylaşımında terör örgütünün paçavrası ile Türk bayrağını yan yana getirmiş, “Acılar her yerde aynı” diyerek anaların ağlamaması için “barış” çağrısı yapıyordu. Yani ona göre devlet çözüm sürecinden vazgeçerek hata etmişti. Teröristlerin güneydoğuyu olduğu gibi cephanelik haline getirmesine ülke yönetiminin sessiz kalmasını istiyordu galiba.

Neticede olan oldu, biten bitti. Gergerlioğlu yaptığı paylaşımı nedeniyle ceza aldı. Fakat 2018 yılında milletvekili seçildiğinden dokunulmazlığı vardı. Şimdi de cezasının onandığı, Meclis’te dokunulmazlığının kaldırılması için oylama yapılacağı muhabbetleri var. Herkes, özellikle milliyetçi taifedeki isimler dokunulmazlığın kaldırılmasını bekliyor.

Ömer Bey’in gönülden HDP’li olmadığını açıkçası biliyorum. İnsan haklarını savunmak için HDP’li olmaya gerek yok bence. Düşünce özgürlüğü elbette olmalı. Ancak Gergerlioğlu’nun inanç hürriyetinin olmadığı bir siyasi yapıda, Öcalan’ın kanatları altında siyaset yapması elbette yadırganacak bir şey. Kendisi nedenini anlamadığım şekilde ölçüsünü falan tamamen kaybetti. Keşke yapmasaydı…

İyi adamdı…

 

 

Nazmi Akın’ı kutluyorum

 

 

Körfez Kent Konseyi’nin yeni başkanı seçimle belirlendi. İlçede tanıdığın önemli bir şahsiyet olan Nazmi Akın, yeni başkan seçildi. Üyelerin ona olan desteği tamdı.

Nazmi ağabey ile uzun yıllar öncesine dayanan tanışıklığımız var.

Kendisi milli görüş terbiyesinde siyaset yapmış, yerel yönetim tecrübesi olan, 2004 yılındaki seçimler öncesinde de AK Parti’den Körfez Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmuştu.

Yani belli ölçüde birikim ve tecrübeye sahip bir isim.

Konsey başkanlığı ile önemli işler yapacağına inanıyorum. Başarılı olacaktır. Tabi bu konuda kendisine gerekli destek sunulmalıdır. Zira normal şartlarda konseyin yetki ve sorumlulukları önemli işlerin bu yapı üzerinden yapılabileceğini ortaya koyuyor. Haliyle ekibinizin fedakarlığı çok önemlidir.

Tabi yönetim kurulunda yer alan tüm isimler mutlaka değerli isimlerdir. Ancak Orhan Bozkurt gibi değerli bir simanın da ekipte yer alıyor olmasına sevindim.

Bozkurt aslında tam bir fikir adamıdır. Belki de Nazmi ağabeyin süreçteki en büyük gücü olacaktır.

 

 

Alim Erdemir de Meclis’teydi

 

 

Her ne kadar benim kendisi ile tanışıklığım uzun zaman öncesine dayanıyorsa da Alim Erdemir’i Körfez halkı 31 Mart yerel seçim sürecinde tanıdı.

Bu dönemde AK Parti’den Körfez Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Alim Erdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni yasama yılının açılışı dolayısıyla düzenlenen davete katıldı.

Alim Erdemir zaten Meclis’te önemli görevler almış bir isim. Eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın da özel kalem ekibindeydi. Yani sevilen sayılan bir sima.

Kendisinin bu davette yer alması da oldukça dikkatimizi çekti.

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA