Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 08.08.2020 SAAT 23:49:59
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Nihat Ergün’ün rahatsızlıkları

Herkesin aklında şu soru var; Necmettin Erbakan sayesinde belediye başkanlığı olan, AK Parti sayesinde siyasette yükselen, milletvekili ve bakanlık imkanına kavuşan Nihat Ergün ne zaman “partisi”nden istifa edecek…

Ah bir bilseniz, mesele o kadar çetrefilli ki…

Yakın çevresine yönelttiği “O ne yapıyor böyle”, “Bu adamın orada ne işi var” gibi sorularının ardı arkası kesilmiyor. Fakat böylesine zamanlarda yapabildiği en güzel hüneri öfkesini çok belli etmeden içinde yaşabilmesi.

Öğrendiğim kadarıyla Ergün’ün kendi içinde yaşadığı rahatsızlıkları saymakla bitmiyor.

Aklı sıra heybetini gizli tutsa da istediğini elde edememiş olmasının sıkıntısını yaşıyor anladığımız kadarıyla. Çok terlediği kesin.

İçindeki sıkıntılara gelince;

O İzmit’teki toplantıdan sonra Mahmut Civelek’in AK Parti’nin gövde gösterisi şeklindeki hemen her toplantısına katılması…

Onunla birlikte Mehmet İpşiroğlu gibi önemli isimlerin Civelek ile girdikleri ekipçilik anlayışından vazgeçmemeleri…

Yapılan o çok gizli toplantıların ifşa olması sonrasında Ergün’ün, AK Parti ile yol ayrımında olduğunu düşündüğü isimlerin tek tek “Biz AK Partiliyiz. Ayrı gayrı yok” şeklinde açıklama yapmaları…

Her ne kadar üç beş kişiyi ardında asker etmiş gibi görünse de etkinliğini AK Parti tabanına yaymanın yolunu yordamını bir türlü bulamaması…

Kendisine sadakatle bağlı olarak Ali Haydar Bulut’tan başkasını görememesi…

Ve Ergün açısından işin en kötü tarafı bu olumsuzlukların desteklemek istediği yeni siyasi figürlerce de görülmesi…

Galiba bu süreç Nihat Bey için pek parlak ilerlemiyor…

 

 

 

Bakanlığa inanalım, ama…

Hepimiz hala neler olup bittiğini bilmiyoruz. Ancak olay olur olmaz yayılan bir dedikodu aldı başını gitti.

Suriyeli Vail’in vefatından söz ediyorum…

Bakın ölüm şeklinin detaylarını vermiyorum, sadece vefat diyorum…

Neticede henüz 9 yaşındaki bir çocuktan söz ediyoruz. “Onu bu hayattan koparacak ne olabilir?” diye kendime sormadan edemiyorum.

Mutlaka bir çaresizlik var işin içinde…

Belki hiç görmediği ülkesinden kopup buralara gelmiş olmak…

Belki yalnızlık…

Belki ailesel problemler…

Belki de bakanlık aksini söylemiş ise de dışlanmışlık…

Tamam; bakanlığa inanalım ve böyle bir sorun olmadığını varsayalım. Ancak daha 9 yaşındaki bir çocuk…

O kendisini iple mezarlığa götürecek kelimenin ne demek olduğunu bile bilmemesi gereken bir çocuk neden böyle bir yola tevessül etsin?

Aklımda deli sorular var…

 

 

Bakın buradaymış

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ilimizde AK Parti’ye karşı seçim kazanmış tek isim olması hasebiyle performansı en çok merak edilen isim durumunda. O ne kadar başarılı olursa CHP ve biraz da İYİ Partililer o kadar sevinecek.

Aksi olursa…

Dünden bugüne ne kadar olumsuzluk varsa, onları bile Hürriyet’e mal etmeye çalışabilirler…

Sanıyorum Fatma Hanım da bütün bunların farkındadır.

O şimdilik bir şeyler yapmanın gayreti içinde. Onun hakkında genel olarak başarılı ya da başarısız deme şansımız yok. Fakat ortaya koyduklarını referans kabul edersek İzmit’i eğlenilebilecek bir yer haline getirmeye çalıştığını anlıyoruz.

Son pişmaniye şenliği de bunun açık bir göstergesi…

Tabi bu arada ailesine eskisi gibi çok zaman ayıramıyor. Haliyle küçük yavrusunun dilinden anlamak eşine, Murat Bey’e düşüyor. Onu da sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla çoğunlukla oğlu ile zaman geçirirken görüyoruz. Galiba hayatlarında kendiliğinden bir kader gibi oluşan bu doğal eksikliği Murat Hürriyet gideriyor…

Murat Bey’in genelde eşi ile programlara pek katılmadığı söylenirdi. Bize göre de öyle. Ancak şu Belsa önündeki konser sırasında Hürriyet çiftinin mutluluk içinde dans edip güzel görüntü vermeleri ilginç geldi bana. “Murat Bey buradaymış ve eşine kavuşmuş” demekten kendimi alamadım açıkçası…

 

 

 

Şu gerginlikten vazgeçin artık!

Bu kentte belki de yapılan en mantıklı iş şu kitap fuarlarıdır…

Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl düzenlediği bu özel etkinlik, ilçelere de örnek olmuş durumda. Çayırova Belediyesi de bir etkinlik düzenlemiş.

Haliyle işin adı kitap fuarı olunca bazı yazarlar da konuk olarak davet edilir, hem kitaplar imzalanır hem de o yazarın bilgilerinden ziyaretçilerin istifadesi amaçlanır. Fakat Çayırova’daki bu etkinlik sırasında davet edilen yazarlar arasında Yavuz Bahadıroğlu’nun yer alması dikkat çekmiş.

Tabi bu isim Atatürk konusundaki görüşleri ile bilinir ve tepki çeker. Ancak buna rağmen davet ediliyorsa ortada bir hesapsızlık var demektir. Böyle bir kişiyi etkinliğe davet edip milletin tepkisini çekmenin, sonra o tepki ile programınızı iptal etmenin size kazandıracağı tek şey karizma kaybıdır.

Boşuna olmuş…

 

 

 

Merhametimizi kaybettik

Peygamberimiz, Mekke’nin fethi için ordusu ile yola revan olduğunda, yol üzerinde bir anne köpeğin yavrularını emzirdiği görülür. Efendimiz, o köpek ile yavrularının korkmaması ve zarar görmemesi için binlerce askerinin yolunu değiştirir.

Hatta o köpeklerin başlarına herhangi bir olay gelmemesi için bir sahabeyi nöbetçi olarak görevlendirir…

Bunu neden anlattığıma gelince…

4 Ekim; Hayvanları Koruma Günü’ydü…

Böyle bir günde savunmasız bir kedinin kurşunlanarak öldürüldüğünü herhalde okumuşsunuzdur.

Böylesine bir dünyada yaşıyoruz işte.

Nerede peygamberin bir köpek için ordusunun güzergahını değiştiren merhamet…

Nerede bir kediye kurşun sıkarak ölümüne sebep olan canilik…

Şurası kesin ki merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez!

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA