Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 13:25:14
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Erken gelen sürpriz

Geçen hafta oynanan Belediye Dericespor maçından sonraki köşe yazımın başlığı “Kazandık ama” idi başlıktan da anlaşılacağı üzere oyunun iyi olmadığını belirtmiştim. Takımın hücum gücünün büyük bölümü Burak Süleyman'ın üzerinde. Henüz diğer oyuncularımız ona ayak uyduramadı. Böyle olunca da gol üretmekte zorlanıyoruz. Futbol “Gol oyunu” gol atamadıkça her sonuca açık oluyor.

 

Ben lig başından beri kadroya ve teknik heyete olan güvenimi ısrarla belirtiyorum ve oldukça iddialı konuşuyorum. Ligi rekor puanla bitireceğimizi ve hatta belki de nağmağlup bitireceğimizi iddia etmiştim. Nağmağlup beklentim Ofspor mağlubiyetiyle geçerliliğini kaybetti. Artık rekor puan beklentimin peşindeyim. Uzun lig maratonunda zaman zaman sürpriz sonuçlarla karşılaşacağız bunu bekliyoruz ancak o sürpriz biraz erken oldu. Bunu beklemiyordum doğrusu. İnşallah bu büyük ders olarak anlaşılır ve bundan sonraki maçlarda daha dikkatli oluruz.

 

Yenilgilerden ders çıkarmak akıllı insanların işidir. Bizim de hem futbolcularımızın hem de hocamız Engin Korukır'ın akıllı olduklarını biliyorum. Sezon başından bu yana süregelen eksikliklerimizi süratle gidereceklerdir. Bir sürpriz mağlubiyetle eleştiri oklarını atacak değilim. Futbolun içindeki herkes bu sürprizleri defalarca yaşamıştır. Bakın süper ligde de ne sürprizler oluyor. Önemli olan sezonun bütününü az hatayla tamamlamaktır. Bu maç hepimiz için beklentilerimizin çok altında oynandı ve sonuçlandı hemen şüpheye düşmeyelim, takıma güvenmeye devam edelim. Bu sezon bu ekip yıllardır beklediğimiz başarıları bize yaşatacaktır.

 

Taraftarlardan bazılarının karamsarlığa kapıldığını görüyorum. Onlar da haklıdırlar, o kadar çok hüsran yaşadık ki bunun tekrar edilmesinden korkuyorlar. Ama Kocaelispor taraftarı ülkenin en önemli, en bilinçli taraftar guruplarındandır. Bu travmayı da kolay atlatır. O iyi oynadı bu kötü oynadı yorumuna girmeyeceğim. Onu hocamız ekibiyle birlikte yapıyordur zaten. Ama hocamızın da tekraren belirttiği üzere gol sıkıntısı yaşıyoruz. Tek kollu boksör gibi sadece Burak ile etkili hücumlar geliştiriyoruz. Diğer kanat yeteri kadar çalışmıyor. Bizim kalitemizdeki bir takımın tüm hatları ile hücum aksiyonları geliştirmesi lazım. Ancak böyle bir oyun ile bol pozisyon üretebiliriz.

 

Önde ceza sahası içerisinde etkili vuruşlar yapabilen bir forvet olan Yakup var. Onu orada daha çok topla buluşturmalıyız. Bu yapmaya başladığımızda gol problemimiz kalmayacaktır. Yarın Tepecik ile maçımız var. Bu maçta kaybettiğimiz puanları orada almalıyız ki tekrar güven kazanalım. Gurupta bize rakip olan takımların da ümidi kırılsın. Turgutlu ve Erokspor iyi takımlar. Onlarla ligde önemli çekişme yaşayacağız. İkisi de son maçlarını kazandı. Biz kaybedince ümitlendiler. Tepecik maçını kazanarak “Biz Kocaelispor'uz her büyük takım gibi bir sürpriz mağlubiyet aldık bu sizi ümitlendirmesin” mesajını vermeliyiz. Haydi, Kocaelispor'un yetenekli futbolcuları Tepecikspor'u yenin gelin.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA