Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 09.07.2020 SAAT 11:40:54
Advert
Advert Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Demirci’nin mesajı çok ilginçti

 

 

AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan Şevki Demirci, bir süre önce aykırı konuşmalar yapmak ve aykırı davranışlarda bulunmak iddiası ile partiden ihraç edilmişti.

Şevki Demirci deyip geçmeyin, o partinin önemli isimlerinden birisiydi.

Bir dönem il genel meclis üyeliği yapmışken, sonrasında Çayırova’ya belediye başkanı seçilmişti.

Haliyle hep göz önünde olan bir isim oldu Demirci.

Başta söylediğim üzere, kimsenin beklemediği bir şekilde Şevki Demirci partiden ihraç edildi. Herkes şimdi onun nasıl bir tepki vereceğini merak ediyor. Öğrendiğime göre aslında Şevki Bey, bir basın toplantısı ile konuya açıklık getirmek istiyormuş, ancak bunun yapılıp yapılmayacağı, olacaksa da ne zaman olacağı henüz belli değil.

Ancak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım o kadar çok dikkatimizi çekti ki, dile getirmeden edemedik. Şöyle diyordu Demirci; “AK Parti, milletin kurduğu partidir. Milletin partisidir. Milletin hizmetkârıdır. İnşallah gelecekte de bu vasfıyla milletin gönlündeki yerini koruyacaktır. Birlik, dirlik ve kardeşlik için yeniden yollara düşme vaktidir…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2002 seçimlerinin ardından AK Parti’nin iktidara gelmesi ile kullandığı bir ifadeydi bu. Şöyle diyordu Erdoğan:

“Aydınlık Türkiye için, çocuklarımız için, gençlerimiz için, geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür. Yolumuz açık olsun, her şey Türkiye için…”

Bu sloganımsı ifadeler özellikle 2004 yerel seçim döneminde AK Parti teşkilatlarınca çokça kullanılmış, miting meydanlarının en çok dikkat çeken, sevilen ifadeleri olmuştu.

Fakat Demirci’nin Erdoğan fotoğrafı ile “Yeniden” diyerek ortaya çıkmasını yeni particilere yakın olduğu şeklinde de yorumlamayın. Çünkü bana göre onun beklentisi AK Parti içindeki hataların düzeltilmesi gibi geliyor.

 

 

 

Kediciği kurtarmışlar

 

 

Hüseyin Erol’u tanıyanlar bilir…

Onu anlatmak için “İzmit aşığı” ifadesini kullansak sanıyorum abartmış olmayız.

Sosyal açıdan çok farklı bir insandır. Yaptığı her iş mutlaka ses getirir.

Bir parça özeldir kendisi…

Duyarlılık konusunda hassastır. Bu hassasiyetine rağmen bana göre yaptığı tek hata duygularının etkisine kapılıp, bir kadın gazeteci hakkında maksadını aşan ifadeler kullanmasıydı. Her ne kadar özrünü dilemiş ise de çivi çıkar izi kalır dedirtti bize…

Otel Asya mevkiinde bir kediyi araba ezmiş. Birkaç gündür otel çevresinde dolaşıyor. Sürekli arabaların motoruna giriyormuş. Çevre esnaf kediciği bulup tedavi ettirememişler.

Sadece o kediyi bulabilmek için pazar gününü aramaya ayırmış Hüseyin Erol. Beraberindeki esnaf dostları ile küçük kediciği bulup Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan bakım merkezine götürmüşler.

Adını da “İzmit” koymuşlar…

Hayvancağızın ayağı kırılmış. Hüseyin Bey, kediciğin tedavi sürecini yakından takip edip sağlığına kavuşunca da sahiplenilmesini sağlamak istiyor.

Özellikle şu kurşunlanarak öldürülen kediyi düşününce Hüseyin Erol’un yaptığının büyük bir gönül işi olduğunu kabul etmek lazım…

 

 

Ve Yavuz sondaja başladı…

 

 

Bakın, siyasette bazen yaptığınız her dik duruş, aslında devrim gibidir.

O zamana kadar size karşı yapılan her güç gösterisine karşı ortaya koyduğunuz bu dik duruş işin özünde tabuların yıkılmasına, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına da işaret eder.

Kıbrıs’taki petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri de bu açıdan çok önemlidir.

Oradaki dik duruş aslında devletin ve milletinin var oluş destanıdır.

Sesini yükseltmek, hakkı haykırmak ve uluslararası alanda haklı olduğunu savunmaktır.

Burada İsrail, ABD ve Avrupa destekli olarak kendini bölgedeki petrol ve doğalgaz aramada, bulup değerlendirmede haklı görenler kimler, Kıbrıs’ın Rum kesimi…

Yani Bizans’ın torunları…

Peki, karşılarında Kıbrıs Türklerinin haklarını savunan kim; Türkiye…

Yani Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye’nin torunları…

Gönderdiğimiz gemilerin isimlerine bir bakın; birinin adı “Fatih”, diğerinin “Yavuz”

Dünyayı Bizans’a dar eden iki sultan, iki halife…

Ve o Yavuz gemisi artık sondaja başlıyor.

Bundan daha büyük bir dik duruş olur mu?

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8750 TL 6.8475 TL
Euro
EURO
7.7563 TL 7.7254 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA