Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 09.07.2020 SAAT 10:41:25
Advert
Advert Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Onlardan beklenen buydu zaten

 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu…

Yani DİSK…

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu…

Yani KESK…

Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği…

Yani TMMOB…

Ve Türk Tabipleri Birliği…

Onun da kısaltması TTB…

Kısaltmalarını da belirttim ki, bu harflerle tanınan oluşumlar iyice ortaya çıksın Ne halt ettiklerini herkes ayan beyan görsün, bilsin, fark etsin…

Bu dört sözüm ona sivil toplum kuruluşunun (Kendilerine göre ‘ÖRGÜT’ün) bir araya gelebildikleri ortak noktalardan birisi ülkemizin terör unsurlarına yönelik gösterdiği devlet refleksi…

Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti kurma çabalarına karşı sesini çıkarmayan, Selahattin Demirtaş gibi bir terörist sözcüsünün salıverilmesi için yaygara koparan bu kişilikler, yeni bir açıklama ile başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın bitirilmesini istemişler.

Bunu dile getiren sözüm ona bu sivil toplum kuruluşları neyi amaçlamış olabilir sizce?

Cevabı basit altında. Ancak buradan detaylandırmaya gerek yok.

Zira bu sorudan önce bugünkü şartlarda Türkiye’nin terörle mücadele etmesini, Barış Pınarı Harekatı’nı kim istemez, buna yanıt vermek lazım.

PKK…

PYD…

YPG…

HDP…

Kendilerine STK diyen ucuzlar…

Bir de siyasi romantikler…

Türkiye’nin içinde bulunduğu bu harekata, yani terörle mücadeleye “savaş” diyen ciğeri beş para etmez zavallılar…

Bu tipler Türkiye ne zaman terörün kolunu bacağını kesse, ne zaman kafasını koparmanın derdine düşse bu ucuz romantikler hemen barış naraları atıp operasyonu durdurabilmenin yollarını ararlar. Bütün bir Türkiye bir araya gelip Barış Pınarı Harekatı’na destek olmuşken, bu hayırsızların harekata karşısına çıkmaları bizi şaşırttı mı?

Elbette hayır…

Onlar bu tutumu ortaya koymazlarsa şaşıracaksın. Hele ki; bu TMMOB, TTB, DİSK ve KESK’in ülkemizin güneyindeki terör koridorunun yok edilmesine dönük başlatılan operasyonu “macera” olarak tanımlamasını Türkiye ve Ay Yıldız düşmanlığının hangi kategorisine koysak diye düşünmedim değil.

Bu adamlar ne yaptıklarının inanın bana farkında değiller. Memleket bu heriflerin zihniyetinin temsilcilerinin eline kalacak olursa neler olur hiç düşündünüz mü?

 

 

 

Akar’ın bakanlığı çok büyük şans

 

 

Bir harekat başlatıldı, şanlı ordumuz tarafından…

Bu kez işin başında her ne kadar Cumhurbaşkanı yer alsa da eski bir genelkurmay başkanı olarak Milli Savunma Bakanlığı’na getirilen bir ismin yönettiği bir operasyondan söz ediyorsunuz.

Hulusi Akar’ın bugün bakanlık makamına getirilmesi, ülke tarihi açısından en özel hamledir. Cumhurbaşkanının harekat ile ilgili basın toplantısı sırasında da Milli Savunma Bakanı Akar’ın, askeri bir söylemle basın mensuplarını bilgilendirmesi, Türkiye’nin askeri konulara verdiği hassasiyeti ve ordu mantığının giderek profesyonelleşmeye başladığının da bir göstergesidir.

Bu anlattıklarımız meselenin bir tarafı…

Diğer yanında ise böylesine geniş ve hedefleri büyük bir harekat sayesinde Türkiye dostunu ve düşmanını da fark ediyor…

Yapılan açıklamalar ve verilen gözdağları elbette bizim gücümüzün boyutlarının aleme saldığı korku ile ilgilidir.

Operasyon sayesinde dost düşman bir bir ortaya çıkıyor. Bu da bizim için önemli bir kazanç gibime geliyor.

 

 

 

Lukka’da işletilemedi

 

 

Açılış galasına eşim Hülya ile birlikte ben de katılmıştım. Her ne kadar eksikleri olsa da güzel bir yer haline gelmişti Lukka Cefe & Restaurant…

Özellikle düzenlenen sazlı sözlü etkinlikleri ile uğrak mekanlardan biri haline gelmişti. Güzel de gidiyordu her şey. Ancak sanıyorum ekonomik gerekçelerle bir süre sonra yönetilemez hale geldi Yarımca sahilindeki bu mekan.

Kapısına kilit vurulmuş. Fakat mülk sahibi olarak şimdi Körfez Belediyesi burayı işletecek. Sosyal tesisleri arasına bu mekanı da dahil edecek.

Tabi insan etkileniyor böylesi konularda. Çünkü böyle bir mekan özel sektörde olunca daha fazla yönetimsel bakılıyor meseleye. Haliyle istihdam da sağlanıyor. Şimdi ise Körfez Belediyesi kendi fazlalık personelinden buraya yönlendirme yapacak muhtemelen. Haliyle işin istihdam boyutu da olmayacak.

Üzülmedim dersem yalan olur…

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8750 TL 6.8475 TL
Euro
EURO
7.7563 TL 7.7254 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA