Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 09.07.2020 SAAT 11:12:54
Advert
Advert Advert
 
Mehmet ÖZMEN

CHP’liler artık bu adamı sustursun

Bakın; Türkiye çok net bir şekilde terörle mücadeleye girişti. Orta Doğu’daki söz hakkını kullanan bir ülkeyiz artık. Bir taraftan Suriye, Irak demeden hakkını koruyan bir yapıya büründük. Diğer taraftan da Doğu Akdeniz’de ülkemizin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını korumak için sondaj yapan bir Türkiye haline geldik.

Kısacası sesimizi dilediğimizce yükseltebiliyoruz artık…

Fakat ülkenin bu varlık süreci içindeyken siyasilerimizden yükselen aptalca ve ele avuca sığmayan açıklamaları okudukça, duydukça üzülmüyor değiliz.

Malum, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi hakkında son dönemde yapılan en büyük eleştiri, terör örgütü PKK’nın Meclis’teki sözcüsü konumunda bulunan HDP ile yakınlaştığı iddiaları üzerineydi. CHP’nin üst düzey isimleri ne kadar böyle bir durum olmadığı yolunda savunmaya geçtilerse de kendilerini sağlıklı bir şekilde anlatamadıkları kesin.

Üstüne bir de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun teröre destek oldukları için kayyum atanan belediyelere destek mesajları verip ziyaretler gerçekleştirmesi, milletvekili koltuklarını işgal eden bazı saçma isimlerin açıklamaları falan derken millet CHP’ye bakışını özellikle 31 Mart seçimlerinden sonra yeniden gözden geçirmeye başlamıştı.

Kabul etmek gerekiyor ki, CHP ne çekiyorsa bu ağzı yüzü yamuk siyasi modellerden çekiyor.

Örnek mi; CHP İzmir Milletvekili Gamze İlgezdi…

Bu sayın vekil, PYD’ye katılıp öldürülen teröristin cenazesinde gözyaşı dökmedi mi?

Sonra CHP’nin bir Sezgin Tanrıkulu diye vekili var ki sormayın gitsin. Bu arkadaş ana muhalefetimizin acilen kurtulması gereken bir üyesi. Milletvekilliğini kesinlikle hak etmiyor. CHP gibi Atatürk’ün kurduğu bir partide olmaması gerektiği fikrine sahibim. Partinin genel merkezi bu ismi acilen kapının önüne koymalı.

Bu ismin vukuatları o kadar çok ki…

Sezgin Tanrıkulu denilen bu milletvekili…

Ülkemizin terörist olarak nitelendirerek askeri operasyonda öldürdüğü teröristin cenazesine katılmadı mı?

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör unsurlarına yönelik yerli malı SİHA (Silahlı İnsansız Hava Araçları) ile yapılan operasyonlara karşı çıkıp teröristlerin öldürülmesi “İnsan hakları ihlali” diyerek yaygara koparmadı mı?

Daha ne vukuatlarını sayabileceğimiz bu Sezgin Tanrıkulu şimdi de attığı twitleri ile yaygarasını sürdürüyor. Ona göre Türkiye, PKK ile diyalog kurmalı ve masaya oturmalı. Anlaşma yoluna gitmeli.

Yani Türk demokrasi tarihinin en olumsuz kararı olan demokratik açılım muhabbetlerinin yeniden başlamasını savunuyor bu Tanrıkulu denilen adam.

Bu duruş CHP’nin de görüşünü yansıtıyor mu, inanın bana emin olamadım.

Evet, emin değilim…

Çünkü bu kadar devleti yok sayan açıklamalarına sabır gösterilmesini anlayamıyorum.

Bu Sezgin Tanrıkulu adındaki zatın, köşede değerlendirdiğim paylaşımlarının özeti inanın bana şöyledir:

PKK bir terör örgütü değildir…

PKK, Kürt halkının temsilcisidir…

Onlara karşı Suriye’de ve Irak’ta yapılabilecek her operasyon insan hakları ihlalidir…

Yapılan her operasyon terörle mücadele değil, Kürt halkına açılmış bir savaştır…

PKK’lıların ve onların temsil ettiği teröristlerin istedikleri noktada devlet kurma hakkı vardır…

Ben, Sezgin Tanrıkulu’nun yazdıklarından bu sonuçları çıkarıyorum. CHP Genel Merkez yönetimi de böyle düşünüyorsa diyecek hiçbir sözüm olamaz. Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ndeki tüm siyasi partilerin grup başkan vekillerinin katıldığı basın toplantısında CHP’nin de yer almasından böyle bir fikri savunmadıklarını anlıyorum.

Böyle olmasını çok arzu ediyorum.

Ancak bunu yaparken de CHP’den adeta HDP’ye açılan bir pencere hüviyetinde olan Sezgin Tanrıkulu ve onun gibi kimler varsa Atatürk’ün partisinde yer almamaları gerektiğine inanıyorum.

Bu konuda gerçek CHP refleksinin “Yeter artık!” inancı ile hareket etmesi gerektiği çok açıktır…

 

 

 

CHP Aydemir’e de dikkat etmeli

 

 

Hakikaten CHP için zor günler geçiyor.

Bir taraftan Barış Pınarı Harekatı’na destek verirken, diğer taraftan bu operasyona karşı olan isimleri bünyede barındırmak zor olsa gerek.

CHP’nin Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir de harekata destek verdiği için ana muhalefet partimize “zalim” diyen Metin Dalgalı’ya meclis toplantısında destek veren bir kişilik olarak karşımızda duruyor.

Hatta bu isim Dalgalı’ya haddini bildiren Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’e tepki göstermek amacıyla meclis üyelerinin toplantıyı terk etmesini istemişti.

Bu isim de CHP’nin duruşuna, tarihine aykırı bir davranış içindedir. Acilen önlem alınmalıdır” dedi…

 

 

Saadet Partisi’nin durumu ifşa oldu

 

 

Aslında hiç reddetmemişlerdi.

Saadet Partisi’nin Dilovası’ndaki adayı siyasetin en tecrübeli simalarından biri olan Ercan Dalkılıç’tı.

Fakat burada Dalkılıç’ın seçimi kazanması için HDP’nin de desteği gerekiyordu.

Her ne kadar Saadet Partisi’nin üst düzey yönetiminde kim varsa hepsi kendilerinin HDP ile yan yana getirilmesinden rahatsız olsalar da, inkar etseler de istedikleri olmamış, HDP ile Dilovası’nda yapılan ittifak üzerlerine yapışmıştı. Çünkü HDP kontenjanından isimler meclis listesine alınmıştı.

Artık kaçacak yer kalmamıştı.

Ve o HDP’nin, Saadet kisvesi altında Dilovası Belediyesi Meclisi’ne gönderdikleri üyelerinden birisi olan Metin Dalgalı, son meclis toplantısında Barış Pınarı Harekatı’nı, dolayısıyla terörle mücadeleyi savaş olarak nitelendirmiş, operasyonu eleştirmiş ve devleti katil yerine koymuştu.

Bunun neticesinde Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir bu şahsa ağzının payını çok güzel vermişti. Sonunda ise başlatılan yasal süreçte Metin Dalgalı tutuklandı.

Bu duruma şimdi Saadet Partisi’nin nasıl bir değerlendirme yapacağını açıkçası merak ediyorum. Çok talihsiz bir durum. Necmettin Erbakan hocayı hatırladıkça kabullenmesi çok zor bir durum olduğunu düşünüyorum.

Milli görüş ne hale geldi demekten inanın kendimi alamıyorum…

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8750 TL 6.8475 TL
Euro
EURO
7.7563 TL 7.7254 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA