Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.07.2020 SAAT 16:15:29
Advert
Advert Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Türk Birliği denilince yaşadığım o heyecan

Bu duruma içeride ve dışarıda kim karşı çıkabilir, açıkçası bilemedim.

Ama aksi söylemler içeren cümlelerle milletin kafasını bulandırmak isteyenler mutlaka çıkacaktır. Onlar olmadan bu dünya çekilmez oldu zaten.

Kim olabilir onlar?

Yani Türkiye’nin liderliğindeki Türk Birliği’nin karşısına dikilip, “Yanlış yapıyorsunuz” diyecek kim olabilir?

“Kimse olamaz. Buna kimse cesaret edemez!” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak emin olacak çıkacaktır.

Ne kadar güzel bir söz.

“Türk Birliği”…

Hayali bile güzel…

Düşmanlar için, kısacası dünya için hayali bile ürkütücü…

Her alanda bir birliktelik olmalı elbette. Türk Birliği mutlaka belli bir ırkı öne çıkaracak bir oluşum değil. Olmamalı da.

Macaristan bile “Bizler Kıpçak Türk’üyüz. Türkiye’nin yanındayız” diyebiliyorsa, Özbek de, Kırgız da, daha sayamadıklarımız ülkeler de bu oluşumun içinde olacaktır.

Azerbaycan ile zaten ezelden ebede canız, ciğeriz. Zaten onlarla “bir millet, iki devlet”iz…

İnanın bana büyük heyecan duydum.

Duydum; çünkü Şanbaz Yıldız’ın sosyal medyadaki gurur duyan mesajını gördüm…

Heyecan duydum; çünkü İYİ Partili Zekai Kahyaoğlu’nun “Adım adım 7 devlet, 1 millete” sözünü gördüm…

Heyecan duydum, çünkü millet sevdasını en derinden hisseden CHP’nin ulusalcılarının, Demokrat Parti’nin milliyetçilerinin benimle birlikte yaşadıkları aynı hassasiyetlerini dinledim…

Duydum; çünkü Türkiye’nin böyle bir konuda liderlik edebilecek tek ülke olduğu fikri, siyasal görüşü ne olursa olsun herkesçe kabul edilmiş ve kabul görmüş…

İşte bu yüzden; Türkiye, sadece 748 bin kilometrekareden ibaret değildir. Türkiye, adeta “BİZ” kelimesidir. Ve bu ‘BİZ’in içinde telaffuz edilemeyecek dirayete sahip ülkeler vardır.

Bu yüzden bugün ciddi ciddi konuşulmaya ve heyecana vesile olan Türk Birliği girişimi, emin olun barışın, huzurun ve adaletin de teminatı olacaktır.

Sözde değil, özde…

 

 

 

Muhtar Efe’ye asıl darbe yine muhtardan geldi

 

 

İzmit’in çöpü, temizliği, pazarı, alt ve üst yapısı bitti, Tavşantepe Mahallesi Muhtarı İbrahim Efe’nin işten atılmasını konuşur olduk. Çünkü başka konumuz yok, üzerinde polemik üretecek.

Kardeşim artık meselenin peşini bırakın. Olan oldu, biten bitti…

Fakat yine de tartışıyoruz. Sonunu bilmediğimiz bir süreç. Zira İzmit Belediyesi’nin karşısına muhatapları büyük olasılıkla yargı yoluna gidecek. Neticede iş mahkemelerinin genelde işçi lehine kararlar verdiğini düşünürsek, sonucu tahmin etmek zor olmayacaktır bizim için.

Ancak şimdi ben mesele ile ilgili başka bir konudan bahsedeceğim. Gebze Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz yaptığı bir açıklama ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e destek vermiş. Hatta bir muhtar olarak meseleye yorum getirirken, “Muhtar arkadaşlarım bana kızacak, ana doğru oturup doğru konuşmak lazım” diyerek tepkisini dile getirmiş.

Muhtar Kandaz, şöyle konuşmuş: “Doğru oturalım, doğru konuşalım. Belki muhtar arkadaşlarım bana darılacak, ama ben yine de doğru bildiğimden şaşmam. Muhtar arkadaşımız belediyedeki işini aksatıyor ve belediyeye verimli olamıyorsa İzmit Belediye Başkanı Fatma hanımın almış olduğu kararı yerinde bir karar olarak görüyorum. Eyleme destek verenlerin bu durumu yeniden gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum.”

 

 

AK Parti İzmit’teki genç akım

 

 

31 Mart seçimleri geride kaldı.

Türkiye genelinde ve Kocaeli’de AK Parti açısından beklentilerin uzağında bir sonuç elde edildi. En azından iktidar yine tüm belediyeleri elinde bulundurmak isterken, İzmit gibi merkezi bir ilçeyi CHP’ye kaptırdı.

Genel siyasette ise İstanbul ve Ankara’nın kaybedilişi tam manasıyla bir öfke patlaması olarak nitelendirildi.

Yaşanan bu kaybedişler parti içinde tartışmaların değil, yenilenmenin önünü açmış gibi görünüyor.

Meseleye şuradan bakın lütfen, İzmit’in kaybedilmesine rağmen ilçe başkanı değil, il başkanı görevden alınmıştı. Ali Güney hala görevinin başında. Allah’ı var; adam iyi de gayret gösteriyor. Yönetim kurulu gençlerden oluşuyor ve gündem üzerine yaptığı tespitlerle, açıklamaları ile meselelerden uzak kalmıyor.

AK Parti İzmit’teki bu yapıya bakarak söyleyebiliyorum ki, kongre sürecine giren AK Parti’de gençlik akımı yeni dönemini ana gündemini oluşturacak. İlçelerden itibaren yönetimler, kadın ve gençlik kolları kotalarına riayet edilerek muhtemelen genç isimlerden, oluşacak.

Aldığım bilgiler ve haricinde edindiğim genel intiba bu yönde. Özellikle mevcut İzmit İlçe yönetiminin genel merkez nezdinde olumlu izlenimler bıraktığını öğrendim.

Yine gelen bilgilere göre ilçelerden sonraki mahalle teşkilatlarında özellikle başkanlık noktasında daha tecrübeli ve partiye hizmetleri dokunmuş, ancak hırsını kaybetmeyen isimlerin görevlendirilmesi amaçlanıyor.

Kısacası aşağıdan tecrübenin verdiği gazla gençler üst kademelerde sahada yer alarak mücadele verecekler.

Bakalım, şunun şurasında çok bir şey kalmadı.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA