Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.09.2020 SAAT 23:13:28
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Amalar devam ediyor,maalesef...

 

Geçen haftaki yazımın başlığı “Böyle bir galibiyet lazımdı,,,ama” idi Derince galibiyetinden sonra yazdığım yazının da başlığının sonu “ama” ile bitmişti.Son dört maçın üçünü kaybettik.Hiç beklemediğim sonuçlardı.Evet iyi oynamıyorduk,evet hücumda etkisiz kalıyorduk,evet hatalı goller yiyorduk ama bu kadro bu teknik direktör bütün bunların üstesinden gelebilecek kalitede.O zaman bir yerlerde hata var ,içeride iyi gitmeyen şeyler mi var diye sorular geliyor aklımıza.Ben şahsen başka türlü izah edemiyorum.Sezon başındaki çoğunluğa göre çok iddialı gelen “Rekor puanla şampiyon oluruz ve hatta belki namağlup bile bitirebiliz” tezimi yuttum.Bir sürü arkadaşım,taraftarlarımız bu tezimi hatırlatarak sitem ediyorlar.Haklılar da zira televizyondaki ve gazetedeki yorumlarıma önem veren insanlar bunlar.Ama inanın bunları çok inanarak söylemiştim.Uzun bir aradan sonra YANILDIM......

  Aradan dokuz maç geçti hep aynı hatalar,eksikler devam ediyor.Zaman zaman Engin hocanın müdahaleleriyle bir şeyler kısa süreliğine değişse de maçların genelinde bu hata ve eksikleri görüyoruz.Buları daha önceki yorumları da uzun uzun yazmıştım şimdi tekrar edip sizleri sıkmayayım.Engin hoca da bizim gördüklerimizi görüyor mutlaka.İşte soru şu,”Öyleyse bunlar niye giderilmiyor veya giderilemiyor??? Kadro yetersizliği diyemeyiz zira kadro hocamızın istekleri doğrultusunda baştan aşağı yenilendi.Yönetim boşlukları diyemeyiz zira yönetim kendine düşen bölümü yaptı,yapıyor.Teknik direktör yetersizliği diyemeyiz zira Engin hocanın geçmişi,kariyer belli.Taraftar diyemeyiz zira taraftar her zaman takımın yanında.Uyum sorunu diyemeyiz aradan 9 hafta geçti.Peki Sorun nedir ???

  İşte bu sorunun cevabı çok önemli. Bu cevabı tüm gerçekliğiyle verebilirsek sorunu çözme yolunda doğru adımlar atabiliriz. Bu cevabın içinde kesinlikle takımın dışındaki etkenler olmamalı,3. Şahıslar olmamalı zira bu yaklaşım kendi hatalarımızı görmemizi engelleyen en büyük yanlış olur. Engin hoca takımı toplayıp açık yüreklilikle durum analizi yapmalı,sorunları,eksikleri tek tek yazmalı ve bunları kamuoyuyla paylaşıp çeşitli olumsuz yorumlara da son vermelidir.Daha sonra da bu tespit edilen eksikleri giderecek çalışmalar yapmalıdır.Zaten bu birikim kendisinde fazlasıyla var.Tespitler yapıldıktan sonraki bölüm daha kolay.İş çalışmaya,dikkate ve arzuya kalıyor

  Önümüzdeki dört maçın hepsini kazanabilecek güçteyiz Ne yapıp edip bunları kazanıp seriye bağlamalı sahamızda oynayacağımız şu anki lider olan ve son altı maçtır hep galip gelen EROKSPOR maçına liderlik iddiasıyla çıkalım. Hem kendimize olan güveni hem de canın güvenini tekrar kazanalım.Bunun aksini düşünmek bile istemiyorum.Sezon başında hem transferlere hemde Engin hocaya muhalefet edenlere bu dönemde bu tercihleri doğru bulanlardan önemli bir bölümü de eklendi maalesef.Bu aşamada acil tedbir ve uygulamalarla kara bulutları  hemen dağıtmalıyız.Tekrar ediyorum önümüzdeki dört maç ve dört galibiyet bize yeni ışık olacaktır.İşte o zaman EROKSPOR maçında tribünlerdeki coşkuyu seyretmek ayrı bir zevk olacak.

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA