Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 21.09.2020 SAAT 17:57:26
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Bu şehadeti iyi anlayın

Türkiye bir mücadele halinde.

Terör örgütlerinin hepsi ile.

Erdoğan’ın kullandığı “Bir taraftan FETÖ, bir taraftan DAEŞ, bir taraftan PKK, bir taraftan PYD, bir taraftan YPG” sözü gerçekten doğru. Çepeçevre sarılmış vaziyetteyiz.

Elbette devlet bu terör örgütlerine karşı bir reaksiyon göstermek durumundaydı.

Yaptı da…

Ancak gelin görün ki istediğimiz şekilde olmadı bunlar. Çünkü hak ve hukuk konusuna, insan haklarına riayet etmede biraz eksik kaldık sanki.

Devlet, elbette paralel devlet yapılanmasına karşı mücadele vermeli. Bunu yaparken özellikle darbe girişimi sonrasında doğru ile yanlışı net şekilde ayırt edene kadar riskleri göze almamalıydı.

Böyle de oldu...

Ancak aradan geçen zaman içinde bu doğrularla yanlışlar mutlak suretle ayırt edilebilmeliydi. Haksız yere işinden gücünden edilmiş insanlar varsa, hepsi olmasa bile belli bir miktarı işlerine iade edilebilmeliydi.

Böyle olmayınca talihsizliklerle karşılaşabiliyoruz. Ve burada vicdanlarımızı sorgulamak zorunda kalabiliyoruz. Bunun bir örneğini Zekeriya Altunoku olayında yaşadık.

Bu genç delikanlı terör örgütü ile iltisakı var diye görevinden ihraç edildi. Tam 16 ay boyunca hapiste kaldı. Sonra beraat etse de, hapisten çıkarılsa da alnındaki leke ile yaşamaktan haya etmişti artık. Aklanmasına rağmen millet ona terör örgütü üyesi olarak bakıyordu. Bundan kurtuluş ikin önünde iki seçenek vardı:

Birincisi; ya kendini öldürecekti, ki bu kolay olandı…

İkincisi; devletine, milletine bağlı olduğunu büyük bir kahramanlıkla haykıracaktı…

O, zor olanı tercih etti. Devleti için bir şeyler yapmalıydı. Vatani görevine başladı. Bu onun için büyük fırsattı.

Ve terörle mücadele sonunda gencecik yaşında şehit düştü.

Evet, o artık bir kahramandı. Ülkemizin sonradan beraat etse de terörist yaftasını vurduğu o genç delikanlı milleti için terörle mücadele ederken bedenini şehit vermişti bu topraklara.

Alın size bir vicdani sorgulama daha.

Beyler; tamam, FETÖ ile mücadele halindeyiz. Ve dahi tüm terör örgütleri ile…

Fakat doğru ile yanlış arasında kırmızı ve kalın bir çizgi çekmediğiniz müddetçe hak ve hukuk konusunda olmazlara girme şansımız daha da artacaktır. Kaldı ki, bu FETÖ denilen illetin temizlenebilmesi için siyasi uzantılarının kimliklerine bakılmaksızın deşifre edilmesi artık zaruret halini almıştır. Hiç olmazsa Zekeriya’nın şehadeti bizi buna mecbur bırakıyor.

 

 

Mamik’in önceliği Kocaelispor olmalı

 

 

Faruk Mamik…

Bu kentin önemli bir iş adamı. İnşaat üzerine faaliyetleri var. Ve aile şirketlerinin farklı işlerde var olduğunu biliyoruz.

Kendisi aynı zamanda Kocaeli Müteahhitler Birliği’nin de başkanı. Haliyle bir iş insanı ve kentin etkin bir ismi olarak kendisinden Kocaelispor konusunda daha bir hassas olmasını bekliyorum.

Mutlu Yeşil Siyahlı camiaya uzak değil. Bilmiyorum, fakat maçlara da geliyor olabilir. Ancak şuna kendisi de katılacaktır ki, sportif alanda hepimizin önceliği Kocaelispor olmalı.

Faruk Mamik’in, Beşiktaş’ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi’ye başarılar dilediği paylaşımını gördüğümde biraz üzülmedim değil.

Çünkü biz hem Faruk Mamik’ten hem de benzer kentin iş insanlarından “Beşiktaş’ımız” yerine “Kocaelispor’umuz” sözünü duymayı arzu ederiz. Bu mantığa göre Süper Lig’e yükselecek olsak, Kocaelispor-Beşiktaş maçında tercihimiz güçlüden yana olurdu…

Galiba...

 

 

Sosyal medyadan operasyonu eleştirmek suç mudur?

 

Defalarca ifade ettim, ettik…

Türkiye terörle mücadele halinde. Ve bu terör konusunda, operasyonlara gölge düşürecek her türlü tavır ve davranışta bulunmak açık şekilde suçtur.

Mevzu terör olduğu zaman kimsenin devlete karşı ithamlarına “düşünce özgürlüğü” gibi sözlerle kılıf bulmaya hakkı yoktur. Teröre karşı senin böyle, benim öyle düşünmeye hakkımız yok.

Kısacası bu işin sencesi bencesi olmaz, olamaz.

Mücadele tektir. Bunlara karşı kim ne düşünüyorsa ve devleti sıkıntıya sokmanın gayreti içindeyse suç işliyor demektir. Bu suçun cezası da yargı kanalı ile mutlaka verilmelidir.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA