Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.09.2020 SAAT 23:43:27
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Erken ayrılık

Karşıyaka maçı ile ilgili yazımı yazdığımda, Engin Korukır ile ilgili henüz bir karar alınmamıştı. Pazartesi gecesi TV41’deki program sırasında Engin Korukır ile yolların ayrıldığını öğrendik. Bence erken alınmış bir karar. Önümüzde kazanabileceğimiz ikisi içeride, ikisi dışarıda dört maçımız var. Ondan sonrada şu andaki lig lideri Erokspor ile kendi sahamızda oynayacağız. Bu maçlar ligdeki durumumuzu daha açık belirler. Biraz sabırlı olup biraz daha kulağımızı çatlak seslere kapayabilseydik daha doğru yapardık diye düşünüyorum. Kocaelispor'da teknik direktörlük yapmak çok zordur. Hem tarihindeki başarılar hem de başarısızlıklar camiayı fazla hassas ve zor beğenilir bir hale getirdi. Böylesi yalpalanılan zamanlarda daha dik ve güçlü durmalıyız. Ancak görülüyor ki yönetimimiz bu duruşu sergileyemiyor ve hatta dış seslere çok fazla kulak veriyor. Zaten yönetimimizin tecrübeli ve yeterli olduğunu söylemekte çok mümkün değil.

 

Sezon başında Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın'ın önceki yönetime vermediği desteği almalarına rağmen bunu çok doğru ve verimli kullandıklarını da söyleyemeyiz. Maalesef ülkemiz futbolunun bir türlü durdurulmayan kanayan yarası “Yönetim yetersizliği” maalesef bizde de var. Yönetime gelen herkes bir anda kendini futbol uzmanı gibi görmeye başlıyor. Yıllarını bu uğurda harcamış, bu konuda eğitim almış ve en önemlisi mevcut çarpık düzenden beslenmeyen değerli insanlar ile istişare etmeyi düşünmüyor. Sonuç ortada milyarlarca liralık borçlar, iflas etmiş, devletten yardım bekleyen ve/veya tüzel kimliklerini kaybetmiş kulüpler. Bu duruma getirenler de yöneticilikleri bitince tüm sorumluluktan kurtuluyorlar. Ülkenin kaynakları hunharca tüketiliyor. Tahir Büyükakın Kocaelispor'a sezon başında 11 milyon TL verdiğini bundan sonra problemleri yöneticilerin çözmesi gerektiğini söylüyor.

 

Geçmişte heba olan milyonlarca liraya şimdi de bu eklendi. Sonuç? Teknik Direktörü değiştir. Kimse yönetim neyi yanlış yaptı veya yapıyor diye konuşmuyor. Varsa yoksa teknik adam. Çünkü işin en kolay kaçış yolu bu. Bu yönetimin Kocaelispor'un geleceğiyle ilgili bir projesi var mı? Sadece şampiyon olmak geleceği kurtaracak mı? Diyelim şampiyon olduk, önümüzdeki sezon ne yapacaksınız? Kaç / hangi oyuncu alacaksınız, bunları alacak mali gücü nasıl oluşturacaksınız? Bunlar ile ilgili bir yapı oluşturtunuz mu? Geliri olmayan geçici uygulamalarla bulduğunuz çözümler sürdürülebilir bir doğru yapıyı oluşturabilecek mi? Sorular sorular. Üretmeden tüketen bu yanlış yapı daha ne kadar sürer. Korkarım bütün bu soruların olmayan cevapları bizi yine borç batağına doğru hızla sürükler. Şimdi yönetimdeki arkadaşlara soruyorum. Kulübün geleceği olması geren alt yaş guruplarındaki oyuncuların eğitimi için kaç liralık bir bütçeniz var? Geldiğinizden bu yana bu bölümle ilgili hangi iyileştirmeleri yaptınız? Buradaki gençlerin hangi şartlarda çalıştığını biliyor musunuz? Yine bir sürü soru. Yakında yönetimde de çatlaklar oluşursa şaşırmam.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA