Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 10:31:53
Advert
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Yürüyüşteki görüntü çok güzeldi

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı geride bıraktık. Güzel geçti diyebilirim kutlamalar için. Ancak önce Darıcalı Tahsin Sarıtosun’un, ardından Gölcüklü Kamuran Ablak’ın şehit haberleri 2019’un 29 Ekim tarihini çok daha ayrı noktaya taşıyordu.

Bu iki askerimiz de terörle mücadele kapsamında görevleri başında iken şehit olmuşlardı. Dolayısıyla ülkeleri için can veren bu yiğitler aslında bizlerin, hangi görüşte olursak olalım hepimizin birlik ve bütünlüğünü de simgeler haline gelmişti.

Evet, 29 Ekim geride kaldı.

Bu kapsamda önceki akşam da İzmit’te önemli bir yürüyüş vardı.

“Cumhuriyet ve Bayrak Yürüyüşü” adında…

300 metrelik bayrak açılmış filan. Buralara hiç takılmıyorum. Akşamın en gözde görüntüsü şüphesiz askerlerimizin şehadetlerinin hüznünü, cumhuriyetin coşkusu ile birlikte yaşayan, ellerini açıp, ülkemizin bekası için aynı duaya amin diyen kent yöneticilerimizin verdikleri görüntüydü.

Özlediğimiz bir tabloydu bu. AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve muhtemelen göremediğimiz diğerleri…

Bakın, mesele budur zaten. Bazen bizim siyasetimizin aynı dili konuşabildiğini görmek inanın hepimiz için umut vericidir. Umutlanıyor insan.

Meselenin özüne gelirsek, bu birlikteliğin sağlanmasındaki en temel gerekçe şehitlerimizin varlığı. Onlar sadece terörle mücadele ederken sahadaki varlıkları ile değil, Sonrasında ise vefatları ile ülkemizi bir ve beraber tutmayı başarmış insanlardır.

Böylesine yüce bir makamda bulunanlara biz nasıl öldü deriz ki…

 

 

 

Erdoğan’ın yeni sürprizleri olabilir

 

 

Siyasetimiz çok hareketli günler geçiriyor. Üstelik birlik ve bütünlük içinde. Terörle mücadele eden hükümete kayıtsız şartsız gelen destek siyasetimizin de bundan sonrasına yön verecek gibi geliyor bana.

Tabi bu tartışmaların özelinde bir de terörle mücadelemiz var. Kamuoyuna yansıdığı kadarı ile alayına gider yapan bir ülke olduk.

Avrupa’daki manşetlerden biri şöyleydi:

“Erdoğan, ABD’den sonra Rusya’ya da süre verdi…”

Evet, böyle bir ülke haline geldik. Buradan Erdoğan propagandası yaptığım düşünülmesin. Zira ortada muhalefetin de destek verdiği bir harekât var. Bu bütünlüğün sağlanması her şeyden daha önemliydi. Zaten Erdoğan da muhalefetin desteğinin verdiği güçle sahada pazarlık kabiliyetine ve imkanına sahip oluyordu.

Yani muhalefeti yok saydığım akıllara gelmesin.

Ancak meselenin bir desteği olacaksa, en büyük kısmı doğal olarak AK Parti’ye nasip olacaktır.

Her türlü gelişmenin yaşanabildiği siyasetimizde yeni parti heyecanı da yok değil. Fakat bu partilerin kurulması sürekli erteleniyor. Aslında gerekçeleri belli. Böyle devam ederlerle teşkilat kurmakta bile zorlanabilirler.

Hem Ali Babacan hem de Ahmet Davutoğlu’nun başlattıkları hareketler büyük olasılıkla istenen seviyede değil. En azından sürekli parti kuruluşunun ertelenmesi hikayesini ben buna bağlıyorum.

Zaten bir şey yapamayacakları belliydi.

Her ne kadar gözlerini AK Parti’nin tabanına dikmiş iseler de istedikleri noktaya ulaşamadıkları kesin gibi bir şey. Çünkü AK Parti’nin tepe yönetimi tabanın gitmemesi için sürekli bir çalışma içinde. Sahip çıkıyorlar ve gidişlere kesin suretle izin vermiyorlar.

Bana da sürekli soruyorlar, yeni partiye gitmesi muhtemel kim var diye. Onlara cevabım “Zaten biliyorsunuz” şeklinde oluyor.

Ayrıca ben Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaseti ilgilendiren tüm konularda ve özellikle yeni parti mevzuları ile ilgili bazı sürprizlerin olabileceğini düşünüyorum.

Yılların kurt siyasetçisi, vardır mutlaka bir bildiği…

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA