Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 27.09.2020 SAAT 22:35:22
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Erzurumluluk bazen çok ağır gelir

Sözü çok uzatmadan sadece meseleye küçük bir giriş yapacağım. Ancak baktım ki işgüzarlık sürecek, sonrasında artık dostlarımı dinlemem. “Mehmet kardeşim, yapma. Bırak Allah’larından bulsunlar” sözünü takmam. O zarar görecekmiş, bu sinirlenecekmiş, açıkçası hiç umursamam…

Daha önce de belirttim; yoldan geçen kime sorsanız, “Dadaş kime denir?” diye…

Alacağınız cevap “Mert, yiğit insanlara” şeklinde olur…

O yüzden Erzurumlu olmak ağırdır. Meşakkatlidir. Dadaş olmak öyle her babayiğide kısmet olmayacağı gibi, hata da kabul etmez.

Olur ya, ikbal uğruna “Hemşehrim” diyerek ancak havasını atabildiğiniz Erzurumluları hiçe sayarsınız, o Dadaşlığın altında ezilirsiniz.

Bugün kazandığınız makamlar mevkilerden, elde ettiğiniz rantlardan, aldığınız işlerden, hedefi belli olmayan siyasi manevralarınızdan, kısacası her menfi davranışınızdan er ya da geç sorumlu tutulursunuz.

Ne selam veren, ne de selamınızı alan kimse kalmaz…

Selam verip alan da “Allah’ın selamıdır” diyerek yapar bunu, samimi olmaz.

Dediğim gibi; meseleyi uzatmayacağım. Ama şimdilik. Görelim bakalım Dadaş olduğunu zannedenlerle gerçek Dadaşlar arasındaki farkı. Oturduğu koltuktan kalkmayı kendi nefsine zul sayıp alengirli işlere bulaşan anlayıştan kime ne hayır gelir?

Kendine hayrı olmayandan başka bir Dadaş’a, bu memlekete hayır beklemek de büyük gaflettir…

 

 

Bekaroğlu önce omurgalı olmayı öğrenmeli

 

 

Tarihin en karanlık dönemidir, Erbakan’ın yok edilmek üzere tezgahlanan 28 Şubat tantanaları.

Boş kafaların, satılmış zihinlerin, ahlakını ve ülke sevgisini kaybetmiş zevatın, ABD ve İsrail’den gelen talimat üzerine yaptıkları bir işti.

Erbakan’ın sadece 11 aylık dönemde adam ettiği memleketi 28 Şubat ahlaksızlığının ardından sadece üç ayda tarumar etmişlerdi. O zaman satılmışların milleti galeyana getirmek için kullandıkları sihirli kelime “irtica”ydı.

Güya Erbakan, Türkiye’yi şeriat devleti haline getirecekti. Fakat o zihniyetin sahipleri sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak için;

O gerici dedikleri…

O şeriatçı dedikleri…

O irticacı dedikleri…

O “PKK’dan bile daha tehlikeli” dedikleri Erbakan’ın talebeleri ve devamı ile ittifak bile kurdular.

Çok iyi hatırlıyorum, Deniz Baykal bile sırf dönemin başbakanını eleştirmek için daha önce hocayı yaftaladığı “gerici”, “şeriatçı”, “irticacı” sözlerini yutmuş, “Milli görüşçü, sen iş birlikçisin” diyerek Erdoğan’a yüklenmişti.

Dönekliğin dik alası hem de…

xxx

Bunları neden anlattığıma gelince…

CHP’nin milli görüş tabanlı olarak o cenahtan transfer ettiği, sonrasında milletvekilliği verdiği isimlerden Mehmet Bekaroğlu, sosyal medyasından bir açıklama yapmış. Metroda inancı gereği giydiği kıyafetleri ile seyahat eden bir vatandaşın, 29 Ekim muhabbetine ellerinde Atatürk posterleri ile metro içinde marşlar söyleyen kalabalığın ortasında kalmasını “Şortlu kızlara yapılanla bunun arasında ne fark var?” diyerek yorumlamış.

Evet, Bekaroğlu kısmen haklıdır. Orada tahrik görüntülerinin olduğu reddedilemez. Kırmızı kıyafetli kadının adamcağızın gözlerinin içine baka baka marşı söylemesi, sonra başka bir adamın da Atatürk posterini cübbeli ve sarıklı adamın gözünün içine sokması açık bir tahriktir.

Böylesi tahrikleri en son 28 Şubat döneminde görmüştük. Adamın da beden dilinden “Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum zanneder” dediğini de anlar gibiyim.

Fakat burası önemli değil. Çünkü Bekaroğlu’nun benzetmesi hatalı. Şortlu kızlara yapılan saldırılar ile bu adamcağıza yönelik tahrikin aynı kefeye konulması mantığıma biraz abartı geliyor.

Kaldı ki, madem ki böyle bir durumda yapılanı eleştiriyorsun…

Geçmişte senin siyaseti öğrendiğin Erbakan hocana yapmadığını bırakmayan…

Tencerelerle meydanlara inen…

Lambaları yakıp söndürerek senin görüşünü yerden yere vuran…

Hocanın “Mum söndü oynuyorlar” diyerek itham ettiği kişilerle senin bir arada olman…

İşte eleştirilmesi ve “siyasette omurga” hatırlatmasının yapılması gereken husus budur. Mehmet Bekaroğlu, CHP’deki siyasetinin mantığını açıklayamadan bu olayı yorumlayamaz bile…

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA