Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 27.09.2020 SAAT 21:45:34
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Ellibeş galiba en ideali

 

 

AK Parti’de 31 Mart sonrasında kazan öyle bir kaynadı ki, millet ne yapacağını şaşırdı resmen. Arada il başkanının bile kellesi alındı. Fakat bu hengamenin büyümesini bekleyenler yanıldı. Sıkıntı çok kısa sürdü. Genel merkez devreye girdi, biraz da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğini konuşturması ile sorun halledildi gibi.

İl başkanlığı değişimi sırasında ince eleyip sık dokundu. Başkanlık için Gölcük Belediye Başkanlığı dönemini bitiren Mehmet Ellibeş uygun görüldü.

Allah’ı var, o da ilk günden itibaren çok aktif bir çalışma dönemi içine girdi. Önceliği partililerle birebir irtibata verdi. Teşkilatların yeniden zindelik kazanması ve İzmit Belediyesi’nin kaybedilmesi olumsuzluğunu üzerinden atması için çaba gösterdi. Çünkü kazanmaya alışmış olan Gebze’deki AK Partililer bile İzmit’in kaybedilmesine üzülmüştü.

Zaten AK Parti ile diğer partiler arasındaki heyecan ve sorgulama hırsı buradan geliyor…

Ellibeş yaptığı danışma meclisleri, istişare kurulları, mahalleleri ve belediye başkanları ziyaretleri, mahalle başkanları toplantıları ile ciddi manada heyecan vermişti partisine.

Son olarak il danışma meclisindeki o kalabalık ve topluluğa olan hakimiyet Mehmet Ellibeş’in belki de zirve yaptığı gündü.

Bu durum genel merkezin de dikkatini çekmiş belli ki. Gebze, Darıca ve Çayırova’daki ziyaretleri için kente gelen Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir de Ellibeş ile ekibini yere göğe sığdıramamış. O da il danışma meclisinden söz etmiş. Coşkudan ve katılım yoğunluğundan bahsetmiş.

Aslında Kandemir’in yaptığı her övgü anladığımız kadarıyla AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e de verilmiş bir destek gibi görünüyordu. Tabi bundan sonrasında ne olur bilemeyiz. Ancak şu anki görüntü itibarıyla AK Parti kendi içinde bulduğu heyecanı kaybetmeyi göze almayabilir…

 

 

Beyler, 7 ay geçti

 

 

Hatırlatmaktan vazgeçmeyeceğim. Çünkü bu bizim için bir görev.

31 Mart seçimlerinin üzerinden 7 ay geçti. 13 başkanımız da belirlendi. Fakat birkaç sosyal aktivitenin ve rutin işlerin dışında yapılan görkemli bir iş yok.

Hatta o sosyal aktivite dediğimiz işler de belediyelerin kendi aralarındaki bilmem ne yarışından öteye gitmiyor.

Kocaeli’deki belediye başkanlarının sadece biri koltuğunu korudu. Diğerleri yeni isimler. Haliyle süre beklentileri olabilir, bunu anlayabilirim.

Fakat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin metro işini bakanlığa devretmesi dışında görkemli diyebileceğimiz bir işimiz var mı?

Özellikle ilçe belediyelerinin şöyle bir silkinmesi gerekir. Biraz merkezde, İzmit Belediyesi’nde heyecan var. O da kurumun idaresinin AK Parti’den CHP’ye geçmesi nedeniyle olan bir şey. Lakin onlar da anladığımız kadarıyla “Kocaeli Büyükşehir’den bir şey alamayız” diye düşünmüş olacaklar, umutlarını İstanbul Büyükşehir’e bağlamış görünüyorlar.

Halk Süt projesi iyi bir girişim oldu. Öyle ya da böyle bir çalışmadır ve kent için ekonomik bir kazanımdır.

Diğer ilçelerde ise hiçbir hareket yok.

Bizzat arayarak ya da bir şekilde denk geldiğimiz insanların aktardıklarından yola çıkacak olursak ilçelerin önemli sorunları var. Bu sorunların çözümü için acilen girişimlerde bulunulmalı ve milletin beklentilerine karşılık verilmeli…

 

 

Bazen maksadınızı aşabiliyorsunuz

 

 

Kötü niyetli bir hata mı, elbette değil. Gebze Belediyesi tarafından yapılmış bu hata.

Hepimizin malumudur, belediye başkanları seçimlerde başarılı olur ve koltuğa kurulur. Sonrasında klişe bir ifade vardır kullandıkları: “Artık parti rozetimi çıkardım. Ayrım yapmadan hizmet edeceğim” der bu başkanlar.

Fakat genelde lafta kalır bu çıkışları.

Aslında yapabilseler, en önemli vaattir onlar için. Lakin yapamazlar. Rozetin çıkarılması hikayesi genelde sözde kalır.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in ziyareti sırasında bir laf etmiş. Demiş ki; “Gebze Belediyesi olarak teşkilatçılık faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz”…

Büyükgöz de haklı tabi. Şayet belediyeyi babanızın yeri olarak görürseniz, teşkilatınız için de nimet sayarsınız. Yanlış bir ifade, hem de çok yanlış…

 

 

 

Bence…

 

 

Şayet bu zamana kadar;

Sadece Fethullah Gülen’e ya da söylediklerine iyi niyetle baktığı için insanlar tutuklandıysa…

Sadece yoldan geçen bir FETÖ’cüye selam verdiği için insanlar gözaltına alındıysa…

Sadece sempati duydu diye akademisyenler cezaevlerine gönderildiyse…

Sadece Zaman Gazetesi aldı diye insan zan altında bırakıldıysa…

Sadece devletin meşru hakları tanıdığı, yönlendirme yaptığı, hatta AK Parti belediyelerin bile personel maaşlarını aktardığı Bank Asya’da hesabı olduğu için insanlar hedef tahtasına oturtulduysa…

-Kuvvetle muhtemel- bir şekilde bu yapı ile iltisakı olduğu gerekçesi ile büyük büyük belediye başkanları görevden alınmışsa…

“Sempati duyduk. Ama siyasi ayak değiliz. FETÖ’yü ziyaret prestijdi” diyen Bülent Arınç da tutuklanmalıdır…

Tabi milletin bilmediği bir uzlaşı sağlanmadıysa…

 

 

Bu hesabı devlet yapmış olamaz

 

 

2001 cc üzeri aracın ülkeye giriş fiyatı 100.000 lira…

MTV: 7.505 lira.

KDV: 46.807 lira.

ÖTV: 160.000 lira.

TOPLAM: 314.312 lira

Bu aracı almak için krediye başvursan, geri ödenecek olan miktar 430.000 lira.

Sizce de yuh değil mi?

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA