Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 03:33:08
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Ecevit’in ölüm yıl dönümüydü

 

Açıkçası 28 Şubat’ın çok mağduru var bu memlekette. O postmodern darbenin bir ürünü olarak önce D-ANA-SOL, sonra da 18 Nisan seçimleri ile M-ANA-SOL iktidarları türemedi mi? Ecevit ve teraneleri bana göre tarihin en karanlık döneminin kahramanlarıdır.

Ve o dönemde kimler Refah-Yol iktidarının önüne geçtilerse…

Sık sık “Hani milletin iradesine saygı” diyerek ortaya çıkanlar, Merve Kavakçı’ya tahammül gösteremeyen, sekiz yıllık kesintisiz eğitimle insanların geleceği ile oynayan kişiler değil miydi?

Sadece imam hatiplerin önüne geçilmek için suçsuz günahsız meslek liseliler bile feda edilmedi mi? Bunların talimatla yapılmadığını kim iddia edebilir?

Hatta bunu kendilerinin karanlık zihniyeti olarak değil, “Atatürk’ün zaferi” diyerek açıklamalarını ne ile izah edebiliriz…

Dahası 1999 seçimlerinde DSP’ye en büyük desteği Fethullah Gülen’in verdiği de bilinir. Bülent Ecevit kendisi ile bizzat görüşmüştür. Nedense bugünkü DSP yönetiminin bile terör örgütü olarak gördüğü Gülen, o dönemde Ecevit’in o dönemki kan kardeşi gibiydi.

Zira Ecevit’in açıklamalarından biz bunu anlıyoruz…

Ecevit, Gülen için ilginç ifadeler kullanıyordu. Çağdaş bir insan olduğunu, okullarında Atatürk ve laiklikle ilgili herhangi bir olumsuz tavrın söz konusu olmadığını, yurt dışındaki okulların Türkiye’nin tanıtımına önemli katkılar sunduğunu ifade ediyordu.

Allah rahmet etsin. Ne diyelim…

 

 

FETÖ’cüler tahliye edildi, ama…

 

CHP’li Arda Başaran doğru bir noktaya parmak basmış.

Nazlı Ilıcak ile Ahmet ve Mehmet Altan kardeşlerin tahliyesini eleştirmiş.

Adam haklı…

Bu kişiler Ergenekon operasyonunun en şiddetli savunucuları değil miydi?

Altan kardeşler; Mehmet Baransu ile gazetecilik yaptıklarını zannederek devletin dibine dinamit koymaya cüret etmediler mi?

Başaran haklı; Ilıcak ve Altan’ların tahliyesi, külliyen hatalı…

Fakat buna mukabil sevgili Mevlüt çok daha haklı.

Bakın hatırlatmasında ne var Mevlüt’ün:

“Evet, FETÖ’yü övenler tahliye edildi. Fakat CHP Lideri, bu isimleri mitinglerde sıralamış ve kitleye alkışlattırmıştı...”

Her konuda samimiyet arayan CHP’li dostlarımın düşüncesini nasıl yorumlamalıyız?

 

 

Irkçılık yeniden hortladı

 

 

Ne zaman dara düşsek Osmanlı’yı hatırlar bu toplum. Ecdadını unutmaz. Dosta düşmana güven verdiğini aklına getirir…

Özellikle en güçlü oldukları dönemde başlı başına medeniyetti Osmanlı.

Eşit hak ve hürriyetlerin yaşandığı bir imparatorluktu. Asya ve Avrupa’nın ardından Afrika’nın da bir bölümü Osmanlı toprağı iken ecdadın ten renginden dolayı kimseyi köleleştirdiğini okudunuz mu?

Fakat bunu bilmeyen ya da anlamak istemeyen zevat Osmanlı’nın gücünü istismar eder, devleti hep zalim ve emperyalist olarak gösterir. Oysa bu taifenin çok hayran oldukları Avrupa ve Amerika fabrikalarının temelinden bir avuç toprak alıp sıksak, yüzyıllar boyunca Afrika’dan getirip köleleştirdikleri zencilerin ve emeğini sömürüp karın tokluğuna çalıştırdıkları kendi işçilerinin kanı fışkırır.

Avrupa ve Amerikalılar, bugünkü medeniyetlerini o insanların ızdırapları üzerine kurmuştur.

Filmlerde görüyorsunuz, bazı Amerika şehirlerinin çoğunluğu zenci. İşte bu zenciler dünkü kölelerin torunlarıdır. Bunların dedeleri Afrika’dan zorla kaçırılıp getirilen kölelerdi.

Ama İstanbul’da hiç zenci yok, neden?

Osmanlı’da köle yoktu ki torunu zenci olsun. Osmanlı isteseydi bütün Afrika’yı köleleştirebilirdi. Ama yapmadı, yapamazdı. Çünkü Osmanlı bir İslam devletiydi…

Bugün de benzer örnekleri verebiliriz. Türkler ve Avrupa medeniyeti üzerine konuşabiliriz.

Her zaman söyleriz, spor kardeşlik ve barıştır diye.

Fakat sadece teni siyah olduğu için İtalyan futbolcu Balotelli, büyük bir ırkçı saldırıya maruz kalıyor. Tribünler bu oyuncu için maymun sesi çıkarıp ona muz uzatıyorlar. Osmanlı bakiyesi olan Türkiye’de böyle bir şey göremezsiniz. İşte bizim ve barbar dünya ile aramızdaki en belirgin özellik budur…

 

 

Kaftancıoğlu, CHP’den kopar

 

 

Birçok kez eleştirdim Canan Kaftancıoğlu’nu…

Özellikle Gezi terörü sırasında duvara yazılan “Zulüm 1453’te başladı” görüntüsünü maharetmiş gibi savunmaya kalkması kendisi için zaten başlı başına bir eleştiri konusudur.

Yerel seçimde Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörlüğünü yapan Necati Özkan, “Kahramanın Yolculuğu” adlı bir kitap yazdı. Kaftancıoğlu da bu kitapta paylaşımı ile eleştirmişti.

Tepkisini; “Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” ifadeleri sanal alemde paylaşmıştı…

Canan Hanım haklıdır. Tabi İstanbul ittifakı içinde HDP bile var.

Ayrıca şahsi kanaatime göre Necati Özkan’ın bu kitabın içeriği hakkında Ekrem İmamoğlu ile görüşmediğini düşünmüyorum. İmamoğlu, kuvvetle muhtemel eserin her satırına vakıftır. O yüzden Canan Kaftancıoğlu’nun tepkisi aynı zamanda Ekrem İmamoğlu’na da gösterilmiş sayılır…

 

 

UĞUR DÜNDAR’DAN

KAFTANCIĞLU’NA: ÇATLA

 

Fakat işin ilginci gazeteci Uğur Dündar da Özkan’ın seçim dönemini ve yürütülen kampanyayı anlattığı “Kahramanın Yolculuğu” kitabını hedef alan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu eleştirmiş.

Twitter’daki resmi hesabından Özkan’a destek paylaşımında bulunan Uğur Dündar, isim vermeden Canan Kaftancıoğlu’nu şu sözlerle hedef almış: “Kahramanın Yolculuğu’yla yükselen umuda destek olup, ülke çapına yayarak büyütmek yerine, köstek olmaya çalışanlar çatlasın!”

Muhtemelen Dündar gibi başkaları da çıkacaktır. Bu durum aynı zamanda dışlamak gibi bir şey. Bana göre İmamoğlu’nun da bilgisi dahilinde kaleme alınan bir kitap hakkında “Seçimin kazanılmasında örgütün payı yok mu?” anlayışını savunan bir il başkanına, CHP’ye yakın bir gazeteci tarafından “Çatla” diyerek karşılık veriliyorsa ister istemez dışlanmışlığı yaşarsınız.

Önemli olan ise Kaftancıoğlu, CHP’den kopacak olursa sizce siyasetine nerede devam eder?

“Kesin HDP’de” dediğinizi duyar gibiyim!

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA