Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 21.09.2020 SAAT 18:11:05
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Zabıtayı görünce

 

 

Geçtiğimiz günlerde Gebze’de yaşanan zabıta terörünü yazarken ister istemez ilçelerdeki bazı tanıdık zabıta personelinin sitemi ile karşılaştım. Dertleri büyüktü aslında. “Bizi çok kötü göstermişsin” diyerek kendilerince sitemlerini yaptılar. Fakat onlara “Sizi ben değil, bizzat o saldırıyı gerçekleştiren zabıta görevlileri kötü gösterdi” deyince “Sen de haklısın!” demekten kendilerini alamadılar.

Evet, zabıta güçleri gerekli. Tertibin, düzenin kurulması ve sağlıklı işleyebilmesi için olması gereken şekilde.

Mesela geçtiğimiz günlerde Körfez Zabıtası ile ilgili bir haber yapılmış. Tabi zabıta işin bahanesi, hedefte bizzat belediye başkanı var. Onu koyduk köşeye…

Zabıta görevlilerinin bir seyyar satıcının sattığı ürünleri arabasından yere döktüğünü iddia eden bir haberdi. Daha sonra durumun öyle olmadığını gösteren bir video yayınlandı. Olayın en başı olmadığı için iddia olarak vereceğim. Paylaşımı yapılan bu video ile Körfez Zabıtası’na bağırıp çağıran bir seyyar satıcı kadın var. Muhtemelen çekimi yapan zabıta görevlisi de “Ben bu çekimi, sen sonra malımı zabıta döktü demeyesin diye çekiyorum” derken savunmaya geçiyor.

Tabi görüntülerin bu hali ile zabıtanın haklı olduğunu ve bir saldırısının olmadığını gösteriyor. Fakat başta söylediğim gibi, malların döküldüğü kısım görüntülerde yok. Haliyle paylaşılan videoyu da yine “iddia” olarak vereceğiz. Ancak yarın bir gün farklı bir görüntü ortaya çıkarsa hakkı olana hakkını teslim etmekten çekinmeyeceğimin bilinmesini isterim.

Ayrıca ucuz haberlerle kendini pahalı satmanın gayretinde olmanın faydadan çok zarar getireceği uyarısını da yapmadan geçemeyeceğim…

 

 

Bu adamdan ne istiyorsunuz?

 

 

Metin Feyzioğlu’nu bilirsiniz. Son dönemde barolarda kendilerini baron zannedenlerin çok tepkili oldukları bir hukukçu tiplemesi halini aldı.

Kendisinin bir konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile nasıl restleştiğini çok iyi hatırlıyorum. Konu Van’da yaşanan depremle alakalıydı. Hatta Erdoğan’ın, dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yaptığı “Hadi kalk gidiyoruz” şeklindeki hareketi uzun süre konuşulmuştu. Kısacası Metin Feyzioğlu, doğru bildiğini savunma ilkesinden asla taviz vermeyen bir isim oldu hep.

Vatanseverliğinden sanıyorum kimsenin şüphesi olmayacaktır.

Feyzioğlu, geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan’la restleşmesine sebep olan olaydaki gibi bir tepkiyi yeni adli yılın açılışı ve Barış Pınarı Harekâtı’na desteği nedeniyle bazı hukukçu gruplarla ters düştü.

Türkiye’nin terörle mücadele kapsamında sınırlarını koruma refleksinden rahatsız olan meğer ne kadar insan varmış!

Şimdi bu isimler Feyzioğlu’nu karalayacaklar ya, yalan yanlış bir propaganda içine girmişler. Başörtülü bir kızın fotoğraf çekilme talebini reddetmeyen Metin Feyzioğlu’nun görselini sosyal medyada yayıp, “Eşi tesettüre girdi, artık bakanlık verilir” şeklinde yayan trollere karşı kendisi de hukuk mücadelesi başlattı.

Neden bu saçmalığa rağbet gösteriyorlar biliyor musunuz, çünkü Feyzioğlu, ülkenin âli menfaatleri ile paralel hareket etti. Bu durum özellikle baro camiasından bazılarının tepkisini çekti. Hakkı, hukuku savunduğu için, devletinin yanında yer aldığı ve Türkiye milliyetçiliğini ortaya koyduğu için hedef tahtasına oturtuldu.

Feyzioğlu’nun milli tutumu maalesef özellikle Kemalistlerin hedefi haline geldi. Hatta birçok CHP’linin iftirasına maruz kaldı. Yazık ötesi bir durum…

 

 

 

Yazıcı’yı çok seviyorlar

 

 

Ersin Yazıcı’yı tanırsınız. Kocaeli’deki büyülü genel sekreterlik koltuğuna oturduktan sonra soluğu valilikte alan bürokratlardan. Zaten o koltukta ne varsa artık, oturan terfi alıyor.

Bizim halihazırdaki Büyükşehir Belediye Başkanımız da o koltukta otururken vali olanlardan. Fakat o hızını alamamış olacak, bir de geldi Büyükşehir’e başkan oluverdi…

Koltuk o kadar kıymetli yani, anlayın artık…

Ersin Bey de şu anda Balıkesir’de görev yapıyor. Ve o bölgede çok seviliyor. Rutin valilik icraatlarının dışında görülüyor hep. Bu arada bizim eski yüzlerin gittikleri bölgelerde başarılı olup olamadıklarını hep araştırmışımdır. Balıkesir’e de şöyle bir bakınca okuma konusundaki çalışmalarını gördüm. Okullardaki bir saatlik okuma zamanı büyük ilgi görmüş.

Ve bu etkinliği okullarda bizzat kendisi katılarak yapıyor. Önce kendisi okuyor, sonra öğrencilerle birlikte devam ediyor.

Sadece bir saat.

Zaten kendisinin ilimizdeki görevi sırasında da eğitime yönelik çalışmaları ilebilinirdi. Belli ki başarısını Balıkesir’de de sürdürüyor.

Tebrik ediyoruz…

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA