Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 12:14:51
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Teşekkürler Hodri Meydan TV

Deplasmanlara veya maça gidemeyen Kocaelisporlular için harka bir iş yapan, maçları canlı olarak seyretmemizi sağlayan Hodri Meydan TV ye teşekkür ederek yazıma başlamak istiyorum. Bu çok önemli bir hizmet, önemli bir özveri. Şampiyonluğa kitlenmiş taraftarımıza sunulmuş önemli bir imkan.

Maça gelince; oyunun başlarında ve ilk yarının son bölümlerinde hep söylediğimiz “Şampiyon gibi oynamak” kriterlerine uygun, yani rakip sahada basan oyun üstünlüğünü ele geçiren, pas yaparak ve hızlı bir şekilde hücum etmeye çalışan bir takım vardı. Ancak bu oyunu maçın büyük bölümünde yapamıyoruz. Hele ikinci yarı neredeyse tamamen eski oyunumuza döndük. Orta saha üstünlüğünü tam olarak ele geçiremiyoruz. Böyle olunca da yine defansın arkasına uzun toplar atarak gol bulmaya çalışıyoruz. Böyle oynayınca, gol; oyuncularımızın ferdi gayretlerine, yeteneklerine kalıyor.

Oysa maça baskılı başlayarak Gökdeniz ve Yakup ile gol pozisyonu bulduk ama atamadık. Daha sonra oyun dengelendi orta saha mücadelesine döndü. Talha’nın sanki kanat oyuncusu gibi fazlaca kanatta kalması orta sahada eksik kalmamıza sebep oluyor. Her maçta olduğu gibi bu maçta da orta alanda boşluklar oldu ve rakip buralarda topa sahip olarak atak yapma fırsatı buldu. Bereket rakiplerimiz bizim gücümüzde olmadığından maçları kazanıyoruz. Hala doğru oyun formatını oturtamadık.

Hocamızın bu konuya daha çok eğilmesi ve ısrarcı olmasını bekliyorum. Kemer maçında da bu eksikleri gördük. Bu oyun, futbolcu performansına bağlı kalır. Nitekim bu maçta oyuncularımızın performansları beklediğimiz seviyede olmayınca kolay olabilecek maçı zora soktuk. Hem de 2-0 öndeyken. Yediğimiz gol yine duran toptan.

Hep söylüyorum. Ceza alanı içerine atılan toplara rakip vuruyorsa bu gol demektir. Biri olmazsa diğeri olur. Bu eksiğimizi çok çalışarak ve çok iyi konsantre olarak gidebiliriz. Eminim hocamız da bizim gördüklerimizi görüyor. Bu hatalar ummadığımız puan kayıplarına sebep olur. Bu da hiç istemediğimiz bir durum. Talha'yı mutlaka orta saha oyuncusu görevlerini yapmak yönünde uyarmalıyız. Yok yapamıyorsa orta sahamızı Mesut, Serdar, Sefa veya Mert'ten oluşturmalıyız.

Gökdeniz çok top kaybediyor ancak atılan uzun topları kovalaması, fizik gücü sayesinde takıma katkı sağlıyor. Daha zor top kaybetme konusunda çok çalışmalı kendini geliştirmeli. Kazanmak durumunda olan takım oyuncuları mutlaka iyi top kullanmalı. Bu anlamda Serdar'ın takımda olması gerekir diye düşünüyorum. Attığımız ilk goldeki Erdinç'e attığı nefis pas kalitesini gösteriyor zaten. Erdinç'in adrese attığı güzel orta/pasa Gökdenizi'n akıllı kafa vuruşu da çok güzeldi.

İkinci golümüz de her zamanki gibi Burak Süleyman'ın içeriye doğru girmesiyle kendisine yapılan penaltıyla, golcümüz, vuruş ustası Yakup'un akıl dolu plasesi ile geldi. Tam maçı kopardığımızı düşünürken, gereksiz telaş, topa sahip olamama yüzünden rakibe hücum imkanı verdik ve golü yiyerek onları ümitlendirdik. Bunlara çok dikkat etmeliyiz. Zira biz şampiyonluğa oynuyoruz, ne içeride ne dışarıda puan kaybına tahammülümüz yok.

Bu hafta Erokspor ile oynayacağız maç ilk yarının finali niteliğinde. Yendiğimiz takdirde puan farkı oluşacak, kendimize olan güvenimiz artacak ve rakiplerin ümitleri az da olsa kırılacak. Ancak Kemer maçındaki oyun Erokspor'u yenmemize yetmez. Daha fazlasını yapmak zorundayız. Türkiye kupası maçında TV’den seyrettiğim Erokspor oldukça iyi takım. Hızlı oynuyorlar, çabuk atağa çıkıyorlar. Bu maçta orta sahamızın olduğundan daha dirençli ve rakibe yakın oynaması lazım. Atakları başlangıç noktasında kesmeye çalışmalıyız.

Bunun içinde rakip topla buluşmadan müdahale etmeliyiz. Bizim orta saha oyuncularımız bunu başarmalı. Bu maçta diğer maçlardakinden daha fazla topa sahip olmalı ve topu kolay kaybetmemeliyiz. Zira dediğim gibi rakip hem iyi hem de hızlı atağa çıkıyor. Haydi “Körfezin aslanları” ilk yarının finalini ilk yarının en güzel ve güçlü oyunuyla kazanalım.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA