Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 13.08.2020 SAAT 08:09:01
Advert
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Kocaelispor gerçekten büyük takım

 

Bu hafta sonu biraz meraktan, biraz da hedefine destek olmak için Kocaeli Stadyumu’nun yolunu tuttuk. Zaten bir haftadır yayın yapıp duruyoruz, Kocaelispor’un Erokspor maçının önemine binaen milleti gaza getirmenin derdine düştük.

Taraftar yine en güzelini yaptı. Tahir Büyükakın çok haklı, Süper Lig’de bile böylesine etkili taraftara sahip başka bir takım bulamayız. Çok şükür şehirde oluşan hava Yeşil Siyah ruhu yeniden canlandırdı. Takım çıktı, aslanlar gibi mücadelesini verdi ve maçı kazandı.

Çok şükür…

 

BİR HOCA BU KADAR FARK EDER

Teknik direktörlük çok başka bir mesele. Sezon başında da söylemiştim, Engin Hoca iyidir, hoştur. Ama özellikle Kocaelispor gibi bir anda toplama hüviyetinde oluşagelen takımlarla başarılı olmasını çok fazla beklemiyordum. Neticede yollar ayrıldı.

Yerine Selahaddin Dinçel geldi…

Son Erok maçında saha kenarında hocayı şöyle bir takip ettim. Birincisi çok heyecanlı. Yerinde duramıyor. Elinden gelen etkiyi sahaya yansıtıyor. Hakeme itirazları bile psikolojik denge üzerine. Dozajı çok iyi ayarlayıp bir yükseliyor, bir alçalıyor.

Yerinde bir tercih olmuş. Alınan o kadar kötü skordan sonra Selahaddin Hoca ile çıktığımız 5 maçı da kazandık. Tam 15 puan…

Üstelik son maçımızda takipçimizi mağlup etmişiz. Rakibi yabana atmayın. Çok enteresan topçuları var. Maçın başında yapmak istedikleri gerilimi sağlayabilmiş olsalardı, işimiz biraz daha zor olabilirdi. Burada bizim hocanın faktörü öne çıktı. Gerilimi kenardan iyi yönetti. Kısacası hocanın gelişi başta yönetim kurulunda olmak üzere birçok kelleyi kurtarmış görünüyor.

Tabi şimdilik…

Bu galibiyetle şampiyonluk yolundaki inancımız daha da arttı.

 

 

 

Attığın gol herkese gelsin

 

 

Kocaelispor bir destan gibi anlatılırdı sportif arenada. Adeta bir kültürdü. Bu kentin belki de tek ortak paydasıydı. Sahiplendiği tek olguydu.

Hatırlıyorum, 17 Ağustos depreminin ardından lige katılma kararı alan Kocaelispor aşkı nasıl da tribünleri doldurmuştu. Bu coşku ve heyecan sonrasında bütün kente yaşılmıştı. O dönemde bir farklılık arayan depremzede kent halkının hayata tutunduğu unsurlardan en büyüğü Kocaelispor’du. Yeşil Siyah destan bu kente çok büyük değer kattı…

İsteriz ki bu Kocaelispor hep yukarılarda olsun. Başarıları ile gündeme gelsin. Bursaspor şampiyon olmuşsa biz neden olmayalım? Onların düştüğü durum ortada. Biz ise artık sıkıntılarından kurtulmuş bir takım olarak gözümüzü neden zirveye dikmeyelim?..

Genç kadronun kıymetini bilmeliyiz. Ancak Gökdeniz olayında olduğu gibi bu gençlerin geleceğine şerh düşmeyelim. Erok maçında bir kez daha izledik ki, resmen aşkla sahada ter döküyordu. Şayet söylenen doğru ise bu çocuk davet aldığı milli takıma gönderilmemiş…

Nasıl bir mantıktır?

Nasıl bir ucubeliktir?

Kocaelispor’da bir futbolcunun en son ne zaman milli davet aldığını hatırlıyor musunuz?

Tabi araya Gökdeniz’in bütün bilet ücretini falan ailesinin karşıladığını, son anda yönetimin bir dilekçe ile “Önemli maçımız var” denilerek federasyondan izin istediği iddialarını da sıkıştıralım.

Başarılı ve üstelik genç bir futbolcuyu davet aldığı milli takıma göndermemek cinayettir. Beyler, belli ki bu çocuk Kocaelispor için fazla. Gençlerin önünü açın derken ciddiydik.

Yanlış yapılmış. Hem de çok büyük bir yanlış…

 

 

 

Kılıçdaroğlu’ndan yeni talimat!

 

 

Bazen siyasetimiz şirazesinden kayabiliyor. Siyasilerimiz, etki oluşturabilmek düşüncesi ile hamle alanını sürekli genişletmek isterler.

Hatta AK Parti bu konuda eleştirilerin tam ortasındadır. Özellikle ana muhalefetimiz tarafından hep dini siyasete alet etmekle suçlanır. Ancak siyasi partilerimizin etkin simaları zaman zaman buradan ekmek çıkabileceği düşüncesi ile artık bu yönlü siyasete meyletmeye başlarlar.

Çok iyi hatırlıyorum, bu duruma ilk olumlu bakan taife ilimizde MHP’liler olmuştu. Fakat o zamanlar İYİ Parti muhabbetleri yok. İşte bugünün İYİ Partililer ile bazı MHP’liler, artık biz de bu şekilde siyaset yapacağız diyerek soluğu Arabistan’da almıştı. Kefene bürünüp umre ziyaretini gerçekleştirmişti. Tabi sosyal medyada fotolar düşünce özellikle AK Parti tarafı, “Hani biz dini alet ediyorduk” der gibi bir hava içine girmişti.

***

Dini siyasete alet etmek muhabbetinin mekanı hep camiler olmuştur. Hatırlayın, bir süre önce CHP’li gençler sabah namazı için camiye gitmişler, burada namaz sonrasında cemaatle kahvaltı yapmışlardı. Kamuoyundan “Siz nasıl adamlarsınız. Dün AK Parti’ye dini siyasete alet etmeyin derken bugün böyle işler yapıyorsunuz” şeklinde çıkışmalar başlamışlardı.

Fakat CHP’li gençlerin icazeti nereden aldıkları şimdi belli oldu. Çünkü genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanlarının katıldığı “Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi Buluşması” çalıştayında başkanları uyardı, genel merkeze yerel yönetimlerle ilgili 5 binden fazla şikayetin geldiğini dile getirdi. Dahası bir de tüyo verdi başkanlarına; “Bize yakın sivil toplum örgütlerine değil, bize mesafeli olanlara gidin” talimatı verdi.

Yani Kılıçdaroğlu, Kocaeli özelinden örnekler verecek olursak, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne, Atatürkçü Düşünce Derneği’ne gitmeyin, Hizmet-İş’e, İmam Hatip Mezunları Derneği’ne, Türk Ocakları’na ve onlar gibi dernek ve kuruluşlara gidin diyor.

Kılıçdaroğlu, başkanların özellikle muhafazakârlara ulaşmasını istiyor. Taziyeye, esnafa gidin diyor. Sonra cümlesini camiye de gidin diyerek bitiriyor.

Tabi bu saatten sonra, özellikle diğer partileri camilere gittiği için ya da farklı bir şekilde dini siyasete alet ettikleri gerekçesi ile eleştirdikten sonra camiye gitmek istedikleri sonucu verir mi, pek emin değilim.

Ayrıca camiler falan başkanların ve CHP’nin siyasetine bulaşacaksa ve gerçekten samimilerse, öncelikle yapmaları gereken başka bir şey var. O da geçmişte bu yönde yaptıkları ağır eleştiriler nedeniyle muhataplarından özür dilemek…

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA