Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 10:49:14
Advert
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Hürriyet: AK Partili meclis üyeleri ne istediklerini bilmiyor

 

Malum, geçtiğimiz günlerde son İzmit Belediye Meclisi ile ilgili olarak bir yorumda bulunmuş, düğün salonları ile ilgili eleştirilerimi açıkça ifade etmiştim.

Haliyle yaptığım ilk eleştiriden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de nasibini almıştı.

Sonra dün de AK Parti tarafının eksilerini ifade etmeye gayret gösterdim. Özellikle Cedit Mahallesi ile ilgili olarak konunun Büyükşehir’e kakalanması mevzuunda sorumlunun Fatma Kaplan Hürriyet değil, bizzat AK Partili meclis üyesi Vedat Yoldaş olduğunu söylemiştim.

Fatma Hanım, ilk yazımla ilgili olarak, hatta yazı yayına alınır alınma aradı ve uzunca bir süre meseleyi konuştuk. Daha önce de belirtmiştim, ben bazı AK Partili dostlarımın aksine Hürriyet’i sempatik ve aykırı bir siyasi olarak kabul ediyorum. Sempatikliği o kadar samimi ki, emin olun yolda yürürken denk gelip de birden koluna girseniz alıp sizi Mc Donald’s’a götürür, hamburger, cips ve kolanızı yer gelirsiniz.

O aradaki eğlenceli muhabbetinizi söylemiyorum bile…

Evet, meclis toplantısı ve düğün salonlarının 1 liraya düşürülmesi ile ilgili olarak hala aynı fikirdeyim. Fakat kendisine saygım sonsuz ve yanıt hakkını kendisine mutlaka tanımak durumundayım.

Malum, konuyu işlediğim yazımda Hürriyet’in komisyona gönderdiği önergesinde talep ettiği fiyatları belgeli olarak belirtmiş, hatta öğrendiğim kadarıyla komisyonda yaşanan görüşmeleri ayrıntıları ile dile getirmiştim.

Kendisinin aramasında söze “Mehmet keşke bir arasaydın da meseleyi benden de dinleseydin” diyerek başlayınca bir ürperti gelmedi değil. Çünkü belli ki sohbet çok uzun sürecekti. Nitekim öyle de oldu.

“Bu konuda problem neydi?” diye kendisine sordum, o ise AK Partili meclis üyelerinin ne istediğini bilmediğine kadar meseleyi götürdü. Karar alınmadan önce yapılan tüm toplantılarda CHP’li komisyon üyesi Necat Çakır’ın her sıkıntıda kendisini bilgilendirdiğini, ancak Cumhur İttifakı’nın dile getirdiği her teklifi kabul etmelerine rağmen işin hep yokuşa sürüldüğünü söyledi.

Yani Hürriyet, komisyon toplantısında, çoğunluğu ellerinde bulunduran AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin söyledikleri her talebi kabul ettiklerini, hukuk işleri ile ilgili kişinin mevzuat hakkındaki bilgilendirmesi sonrasında “İsterseler bedava yapalım bile dememize rağmen işle ilgili hep bir sorun çıkardılar” diyerek karşı tarafa yönelik sert diyebileceğim çıkışlar yapıyordu.

Tabi Fatma Hanım’ın dile getirdiği bir başka husus daha var. O da zimmet ile ilgili. Komisyonda tartışılan konunun hukuki boyutu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren kişinin “Belli bir ücret olması lazım. Zimmet çıkabilir” uyarısı sonrasında Fatma Kaplan Hürriyet, yine Necat Çakır aracılığı ile “Vatandaşın bu işten kazançlı çıkabilmesi için bütün zimmeti ben üstleniyorum” bile dediğini ifade ediyor.

İşte konunun burasını önemsediğimi bilmenizi istiyorum.

Tabi bu kadar yaşananlarla ilgili söylemler Fatma Hanım’ın ifadeleri. Belli ki sürekli yeni bir gelişme yaşanacak. İzmit özelinde çok zor ve heyecanlı bir dönemin bizi beklediğine emin olabilirsiniz.

 

 

 

 

Yenilmez’e geçmiş olsun diyorum

 

 

Körfez ilçede, 1999-2004 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Erhan Yenilmez, şu sıra bir hayli sıkıntılı. Zaten uzun süredir kanserle mücadele halindeydi.

Hastalığı yeniden nüksetti.

Tedavi süreci devam ediyor.

Erhan Bey, ilçenin en önemli siyasi simalarından birisiydi. Çok etkin bir isimdir. Her ne kadar biz kendisini MHP ile özdeşleşen bir isim olarak bilsek de o siyasi tercihini son dönemde yenilikçi düşünce kapsamında İYİ parti’den yana kullandı. Körfez ilçedeki teşkilat binasının açılışına katılan Meral Akşener tarafından rozeti bizzat katılmıştı. Belediye başkanlığı sonrasında hakkında açılan onlarda davadan beraat etmişti.

Yasa önünde, kanun önünde Yenilmez aklanmıştı.

Hala siyasetle iç içe. Kendisine geçmiş olsun diyorum. En kısa zamanda sağlığına tam olarak kavuşmuş halde ilçe sokaklarında gezmesini diliyorum.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA