Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 02:23:24
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Şimdi adayları görelim

 

 

Daha önce de belirtmiştim. Her ne kadar demokratik bir uygulama olmasa da artık tek adaylı kongreler, AK Partililerce kanıksandı.

İstemeseler de tüm parti tabanında “Yapacak bir şey yok” anlayışı” kabullenildi.

Öyle ki, delege seçimleri bile tek liste muhabbetleri ile geçti. Günler öncesinden hangi mahallede kimlerin delege yazılacağı belirlendi. Kimse buna kızmamalı. Zira seçilecek ilçe başkan adayı tek olduğuna göre o kişiyi kimin seçtiğinin bir önemi yok.

Tabanın meseleyi kanıksamasının sebebi ise bu durumun bir mecburiyet olmasıydı. Ama AK Parti açısından bir mecburiyet. Çünkü özellikle böylesi zamanlarda sorun çıkma ihtimali çok fazla olur.

***

Fakat delege seçimleri tamamlandı. Meselenin bu kadar özgüvenle bitirilmesinin temelinde kuşkusuz İl Başkanı Mehmet Ellibeş vardı. Sevgili başkan açıkçası duruma hakim bir tablo çizdi. Her ilçeye sık sık yaptığı ziyaretlerle önce partililere kendisini kabul ettirdi, ardından teşkilatının daima yanında olduğunu, her zaman önceliğin parti mensuplarında olduğunu dile getirdi.

Kendisini istişare toplantılarında, seçilmiş isimleri de danışma meclislerinde partililere hesap verir noktada tuttu. Bu zaten oluyordu demeyin, ortaya çıkan tabloya baktığınızda Ellibeş’in derdinin gaz alma operasyonları olmadığını anlarsınız.

***

Şimdi geldik ilçelerdeki kongre süreçlerine…

Umarım her ilçede birden fazla aday çıkar. Parti teamülleri her ne kadar tek adayı işaret etse de inşallah en azından çekişme Ankara’ya gidecek isimler nezdinde olur. Çünkü ortada mutlaka bir güç savaşı olmak zorunda. Çekişmenin olmadığı yerde emin olun başarı da gelmez…

Seçilecek olan ilçe başkanları bir sonraki kongre döneminde kendisi için bir tehdit unsuru görmez ise bilin ki, o arkadaş artık işi salacak demektir. Bundan emin olun. Çünkü insanın fıtratında vardır bu. AK Parti belki de bu eksikliği yaşıyor olabilir. CHP gibi keşmekeş bir hal almasın, işin içinde biraz olsun rekabet ortamı da olsun elbette.

 

 

Kalabalıklar bize ne anlatır!

 

 

Kalabalıklar önemlidir.

Tepki göstersen de, birinin peşine takılıp gitsen de arkada oluşan coşku değerlidir.

Amacını destekler, arkasından yürünen kişinin sesini ve sözünü yükseltir, mesajın çok daha net şekilde verilmesini sağlar…

Mesela;

Mahmut Civelek…

AK Parti İl Başkanlığı döneminde düzenlenen yanlış hatırlamıyorsam 136 bin kişilik mitingle gövde gösterisinin en alasını yapmıştı. Bu kalabalık coşkusu ile belki de seçimin rahatlamasını sağlamıştı AK Parti açısından.

Yani kalabalıklar çok önemlidir.

Ya da günümüzden bir örnek verelim.

Fatma Hanım, bir süredir haklı ya da haksız bir cami eleştirisi ile muhatap oluyor. Ayakkabı ile girdiği söylenen Fethiye Köyü’ndeki yapıya yeniden gidip, yine aynı ayakkabılarla içeride dolaştı. Restini çekti. Ancak yine tekrarlıyorum; sesinizi ve sözünüzü yükseltebilmeniz için kalabalıklara sizler de önem vermelisiniz.

Cedit’e gittiğinizde yanınızda yer alan milletvekiliniz, cami konusundaki basın toplantınızda hemen solunuzda oturan il başkanınız da yanınızda olmalı. Güçlü hissetmelisiniz. Aynı oranda güçlü görünmelisiniz. Hürriyet burada yalnız bırakılmış gibi geldi bana. Muhtar, ilçe başkanı ve az sayıdaki köylü vatandaşımız ile gövde gösterisi yapmak çok mümkün olmamış sanırım.

Belki de basın mensuplarının sayısı bile görüntüdeki kalabalıktan çok daha fazladır, kim bilir…

Hürriyet yalnız bırakılmış. Böylesine günlerde ortaya çıkması gereken desteğin olmaması, içinde yaşadığı yalnızlık emin olun sayın başkanı çok yoracak.

Hem de çok…

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA