Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 06:26:00
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Başkanların devreye girmesi çok iyi oldu

 

 

Kent bir anda gerilmişti. Aslında çok da uzatılmaması gereken bir konuydu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in, mescit görünümlü yapıya girdiği görüntülerden söz ediyorum.

Daha önce de dile getirmiştim, iki taraf da bu konuda haklı ya da eksik. Böyle imaj verilmesinin sebebi Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlık ettiği kurumun muhtarlık biriminin paylaştığı fotoğraflardı. Şener İnce de belki araştırmadan bu görüntüleri eleştirince fırtına koptu tabi.

Konu yargılık oldu. Önce Hürriyet, İnce’den; sonra da İnce, Hürriyet’ten davacı oldu. Sonuç; inanın ikisi de bir sonuç elde edemeyecek.

Hadi ettiler diyelim…

Hürriyet kazansa, İnce bir şekilde eleştirecek, İnce sonuçtan mutlu olsa, Hürriyet, “Zaten yargı AK Parti’nin güdümünde” diyecek…

Yani tartışmalar ve muhtemelen gerginlikler sürdükçe sürecek.

xxx

Bu meseleler devam ederken bizim Mevlüt Soysal bir çağrı yaptı, AK Parti ve CHP’nin il başkanlarına. Gerginliğin çok gereksizce ilerlediğini, partilerin kentteki patronları sayılan il başkanları; Mehmet Ellibeş ile Cengiz Sarıbay’ın bir araya gelerek sorunun çözümüne katkı sunmalarının acil bir çözüm olduğunu söyledi.

Yapılan çağrı çok mantıklıydı. Sonunda aklıselim üstün geldi ve iki başkan, CHP’li Cengiz Sarıbay’ın daveti ile bir araya geldi.

Açıkçası verilen görüntüyü çok sevdim. Bu kentte zaman zaman böylesine bir siyasi refleksin gösterilmesi taraftarıyım. Çünkü ortaya çıkabilecek gereksizliklere şayet il başkanları engel olamayacaklarsa konuşmanın ya da meselelerin üzerinde durmanın hiçbir gereği yoktur bence.

Zaten onlar da “Biz ağabeyiz” mesajlarını en güzel şekilde vermişler.

 

NASIL TEPKİ GÖRECEKLER?

Yaşanan bu gelişmenin ardından bana göre her iki il başkanı da kendi partilerinden mutlaka olumlu ya da olumsuz tepki göreceklerdir. Özellikle de Cengiz Sarıbay biraz temkinli olmalı. Çünkü il başkanları toplantılarının meşhur olduğu dönemde Sarıbay’a kendi partisi içinden yükselen tepkileri hatırladıkça onun bu çözüm arayışını bile anormal karşılayacak anormal partililerin çıkacağı inancına sahibim.

Öyle ki, bir milletvekilinin bile Sarıbay’a o dönem toplantılara katılan bir il başkanı hakkında, “Ben bu adam hakkında belge ortaya koyuyorum, sen onunla oturup toplantı yapıyorsun” diyerek çıkış yaptığını bile hatırlıyorum.

Peki, bu çıkış sizce sağlıklı bir kafa yapısından çıkmış olabilir mi?

O yüzden Sarıbay’ı, çok zor bir görevde olup da böylesine olgun bir siyaset tarzı ortaya koyması dolayısıyla kutluyorum.

Hem kendisini hem de AK Partili Mehmet Ellibeş’in çözüm arayışını bu şehir adına gerçek manada sorumluluk almak olarak değerlendiriyorum.

Her ikisine de teşekkür ediyorum…

 

 

 

Bakanlığın yediği büyük halt

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığımız var bizim. Adına bakanlık demekten utandığım bir kurum oldu artık. Yazacaklarımın maksadı çok açık.

Bakanmış, müsteşarmış, müşavirmiş, hepsini rezil ediyorum. Ayaklarımın altına alıyorum.

Ve açıkça belirtiyorum, büyük halt etmişler.

Neymiş, “İlham Veren Gençler” ödülü verilecekmiş.

Kime; Aleyna Tilki denilen sanatçı bozuntusuna. Bu kendine sanatçı diyen küçüğün koreografilerini bir inceleyin. Ne güzel demiş adam; “Bu ismin önerildiği ortamda önerenlerin arka planını fark edecek biri yok muydu?”

Arkadaş, bu memlekette, bu adamlara akıl verecek bir tane akil kalmadı mı?

Bu ödülü vererek kime yaranmaya çalışıyorsunuz?

Ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Bu ülkede gençlere ilham verecek, örnek gösterilecek başka genç yokmuş gibi, Aleyna Tilki adındaki bu ‘sarışın kadın’ imajına cuk diye oturan kızcağız…

Bizim bazı siyasetçi ve bürokratlarımız karganın kılavuzluğundan bir türlü vazgeçmek istemiyorlar.

O yüzden burunlarının varacağı son durum malumdur.

 

 

İSU kent halkını rahatlatmalı!

 

 

İSU Genel Müdürlüğü, su konusunda belki de Türkiye’nin donanım ve imkan açısından en verimli kurumu. Burada her türlü laboratuvar kontrolü rahatlıkla yapılıyor, personel de bir o kadar tecrübeli, verimli…

Fakat bir süredir kent genelinde yaşanan bir salgın var. İklim şartlarının pek iyi gitmediği, anormal hava şartlarında yaşadığımız kesin. Haliyle bir şeyler ters giderken insanların aklına bazı olumsuzlukların gelmesi çok doğaldır.

Malum, bir süre önce Yuvacık’taki su eksikliğinden dolayı Sapanca’dan temin yoluna gidildi. Mevcutta yaşanan salgın olayı bu takviyeden sonra anladığımız kadarıyla biraz daha arttı. Her ne kadar şahsi olarak İSU’nun teknik donanımı ve personel tecrübesi ile durumu kontrol altında tuttuğunu bilsem bile yine de akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesi adına kurumdan net bir açıklama yapılması taraftarıyım. Bu açıklamanın içeriğinde tüm detaylar mutlaka yer almalı…

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA