Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 25.02.2020 SAAT 00:01:30
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Şu yarım maaş konusu

 

Engin Taşdemir dostumdur…

Siyasetinde çok başarılı bulduğumu söylemeliyim. Etkin bir isimdir. Muhalefetteki başarısı onu parti sözcüsü konumuna getirmiştir.

Ayrıca iyi de görüşürüz. Arkadaşlığımız vardır. Sonuçta ikimiz de Körfez ilçede yaşarız ve bölgemizin iyi yerlere gelmesi için belli bir çaba ortaya koyarız.

O hataları noksanları ortaya koyarak, ben yazarak çizerek…

Sevgili Engin, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi’ndeki memurların maaşlarının düşeceğine dair bir açıklama yapmış. Daha doğrusu düşme ihtimalinden söz etmiş.

Fakat son döneme kadar yaşandığı belirtilen, devamında çok fazla takip etmediğim İzmit Belediyesi’ndeki maaşların yarım yatırılması hususuna hiç değinmemiş.

Umarım bu geçen sürede sorun çözülmüştür.

Engin Taşdemir’den İzmit Belediyesi’ndeki bu sıkıntının neden kaynaklandığını, sorunun çözümü için kimlerin ne yaparak devreye girdiğini soruşturmasını beklerdim.

Hala aynı beklenti içindeyim.

Öyle ya, eğer emekse oradaki çalışanlar için de geçerli bu.

İstihdam ise aynı durum onlar için de geçerli…

Belediyede örgütlü olan, yetkiyi alan ve yağmur altında toplu sözleşmeye imza atan Tüm-Bel-Sen’in hangi siyasi tarza yakın olduğunu bilmeyen yok. İşte bu sendikanın yaşanan yarım maaş yatırılması hadisesi karşısında sesini çıkarmamasına tepki göstermiş mi?

Sevgili Engin, aynı dirayeti bu konuda da senden görmek istiyorum.

Dahası yapabileceğine inanıyorum…

 

 

 

 

İnanç üzerine…

Şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne demiş, bir bakalım…

“Din, kişinin hayatına nüfuz etmezse kişi zamanla yapıp ettiklerini dinleştirme yanlışına düşer. Bunun için İslam bize göre değil, biz İslam’a göre hareket edeceğiz. Nefsimize ağır gelse de hayatımızın merkezine dönemin koşullarını değil, dinimizin hükümlerini yerleştireceğiz.”

Zaten bizim memleketimizde din dedin mi, birilerinin şalterleri atıyor.

Küçüklük yıllarımda Abdurrahman Dilipak’ın okuduğum bir kitabında şu ifadeler vardı:

“Ateizm, şehvet duygusunun ortaya çıkardığı, daha sonra siyasetten beslenmeye başlayan bir yapıdır… Çünkü tüm dinlerde zina ve diğer şehveti yaklaşımlar yasaktır…”

xxx

Şimdi aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözündeki “Nefsimize ağır gelse de…” ifadesine takılan, ancak iç yüzünün ortaya çıkmasından endişe ederek İslam ile ilgili sözleri öne çıkaran CHP’nin zamanında DSP’den transfer ettiği eski vekillerden Bekir Yurdagül, çok ilginç bir paylaşımda bulunmuş.

Buram buram ateizm kokan bir paylaşım bu…

Demiş ki;

“Afrika’da kabile değil, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetiyorsunuz! Ne demek İslam bize değil, biz İslam’a uyacağız?”

Sayın Yurdagül…

Siz Müslüman mısınız, yoksa değil misiniz bilmem…

İnanç dünyanızda herhangi bir dine yer olmayabilir. Zira dinde zorlama yoktur. Milleti silah zoru ile Müslüman yapacak halimiz yok. Bu kimsenin haddine değil. Bizim her türlü inanca saygımız var.

Hatta inançsızlığa bile…

Allah’ı da, peygamberi de kabul etmeyenler çıkabilir. Siz de bunlarla ahbaplık ediyor olabilirsiniz. Bunların hepsini anlarım…

Ancak belki acemiliğinizden, belki de konuya vakıf olmadığınızdan dolayı bilmediğinizi düşündüğüm konuyu size hatırlatmak isterim.

İslam ya da herhangi bir dinde insanlar, inandıklarının etrafında yürürler. Din neyi emrederse onu yerine getirirler. Biz de İslam dinine inanan, Allah’a ve Peygamberine iman edenler olarak Kur’an’da ne hükmedilmişse yerine getirilmesi zorunludur anlayışı vardır.

Haaa, insanlar inanır, ancak ibadet etmek zor gelir. Hata eder, fuhuşa düşer. Yanlış yapar, alkolik bir müptezele dönüşür…

Bunlar da olabilir.

İnandığı halde bu yanlışlara düşenler çıkabilir. Fakat bu kişiler biraz olsun inanç sahibi ise günahlarının bir bedelinin olacağı fikrini hep içlerinde yaşarlar.

Ancak hiçbir inançta yoktur ki, insanlar dinleri kendilerine göre şekillendirebilsinler.

Şayet inanıyorsanız, dininize göre yaşayacaksınız. Dini kendinize uyduramazsınız. İşte ateizmin temelinde bu mantıksızlık yatar.

Ama dediğim gibi, Allah’a ve Peygamberine inanmayan, dini bir yaşantı biçimini kabul etmeyenleri tenzih ediyorum. Onlar genelde dinsiz bir devlet, dinsiz bir toplum, başta şehvet olmak üzere her türlü haram unsurun serbest olduğu bir yaşamı benimserler.

Hz. Ömer der ki;

“İnandığınız gibi yaşayın. Yoksa bir süre sonra yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız…”

Ne kadar güzel bir uyarı değil mi?

İslam’ı ya da inandığı herhangi bir dini kendine benzetmeye çalışanlar işte yaşadıkları gibi inanmaya başlayanlardır…

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1586 TL 6.1340 TL
Euro
EURO
6.6629 TL 6.6363 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA