Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 24.02.2020 SAAT 23:20:28
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Bu kez AK Partililer uyanık çıktı

Daha önce de benzer bir olay yaşanmıştı. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ile CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı’nın, İzmit Belediyesi özelindeki atışmaları olanca hızı ile devam ediyor.

Mecliste ve öncesindeki komisyonlarda düğün salonları ile ilgili konu nasıl tartışılmıştı, hatırlayanlar olacaktır.

O dönemde de AK Parti ve CHP’liler, salonların ücretsiz oluşu ile ilgili “Biz yaptık” kavgasına girmişti. Sonrasında neler oldu neler…

Karşılıklı ithamların ucu bucağı görünmüyordu.

İzmit Belediyesi özel bir hamle ile komisyondan çıkan kararı hemen medyaya servis ederek salonların ücretsiz oluşunu “Biz yaptık”a getirmişti. Sonra bu konu mecliste uzun uzun tartışıldı. Ben de o dönemde AK Partililerin önergelerini köşemde değerlendirmiş ve yaşananları tek tek anlatmıştım.

Akşam saatlerinde İzmit Belediye Başkanımız Fatma Hanım aradı ve yazıma saygı duyduğunu, ancak eleştirilerimin bazı bölümlerimde hatalı olduğumu anlattı. Bunları madde madde saydı. Ben de görüşlerimde bir değişiklik olmadığını, ancak “İzmit’in Fatma Ablası” sözünü kendisine çok yakıştırdığımı ve mutlaka düşüncelerini yine köşe yazımda değerlendireceğimi belirttim.

Nitekim iki gün üst üste o Fatma Abla’nın söylediklerini tek tek, kelime kelime yazdım, çizdim…

Sonrasında bu yazılar nedeniyle yaşadıklarımı inanın bana Fatma Kaplan Hürriyet’in tahayyül etmesi bile imkansızdı…

***

Derken Fatma Hanım, şu meclis toplantısında Muharrem Tutuş’a söz vermeme konusunu gündeme getirdiğim için bir kaç gün önce akşam saatlerinde yeniden aramış, ancak bana ulaşamamış. Ben de bir süredir rahatsızım. Telefonumun şarjı bittiği bir anda aramış başkan hanım. Ulaşamayınca mesajları düşmeye başladı. Sitemli haliyle…

Ancak sabah nezaketen ben ulaşmak istedim, üstelik belki müsait değildir diye düşünüp ikinci kez aradım. Lakin yanıt alamayınca üzerine düşmedim.

Belli ki Fatma Hanım ya dargın ya da umursamaz bir tavır içinde.

Hay hay dedik, köşeye çekildik…

Sonra şu meclis toplantısının ikinci oturumunda yine söz hakkı verilmemiş. Bu kez AK Partili meclis üyeleri grup odasında basın toplantısı düzenleyip kendi gerçeklerini kamuoyu ile paylaştılar.

Grup adına konuşan Muharrem Tutuş, tam manası ile açmış ağzını yummuş gözünü. Bir yerde geçmişten örneklerle geleceği anlatmaya çalışmış.

***

Başa dönecek olursak şu sen yaptın ben yaptım meselesine benzer bir hadise yeniden yaşanmış. Konumuz bu kez sözleşmeli personel maaşları ile ilgili…

Uygulanacak zam konusunda AK Partililerin iddiasına göre İzmit Belediyesi’nin teklifi taban puan şeklinde. Yani en az oranda zam yapılacak. AK Partililer ise komisyon toplantısında bastırıyor, devlet memuruna verilen zam oranının belediyedeki sözleşmeli memurlar için de uygulanmasını istiyor. Sonuçta bu talep yerini buluyor.

Çalışanlara yüzde 5.49 oranında zam yapılıyor…

Fakat AK Partililer derslerine biraz daha çalışmışlar. Komisyon kararı çıkar çıkmaz hemen konuyu medya ile paylaşıyorlar. Basın da bir güzel işleyince düğün salonlarındaki gibi bir tartışma ortamı yaşanmıyor. Yani karşılıklı “Biz yaptık” yarışı içine girilmiyor…

***

Şimdi ben açıkçası ne yazmam gerektiğini bilemedim.

Kabul edelim ki işimiz gerçekten çok zor. Aynı zamanda ve aynı şeylerle, her zaman herkesi memnun etme şansımız olmuyor.

Bu zamana kadar hiç mi sitem duymadık?

Bırakın sitemleri ne tehditler aldım. Çok şükür kimseye pabuç bırakmadım.

Ne belediye başkanına, ne milletvekiline, ne de üst düzey bürokratına…

Ancak belli ki yaş ilerledikçe biraz daha duygusallaşıyor insan. Haliyle karar almakta zorlanabiliyorum. Bu yüzden her ne yaşadıysam da hoş görülü olmayı arzu ediyorum.

Tam olarak emin olamasam da umarım böyle devam ederim…

 

 

Tam bir hekimdi

 

Teşhisleri ve tedavi yöntemleri çok iyiydi. Başarılı ve dahası en çok tercih edilen hekimlerden biriydi. Mimar Sinan Mahallesi gibi bir bölge çok değerliydi.

Aile hekimlerimizden Ertuğrul Ergün’den söz ediyorum. Zaten bir süredir rahatsız olduğunu biliyordum. Acı haberi geldi. Üzüldük, aslında kahrolduk desek yeridir.

Allah rahmet etsin diyorum, Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyorum…

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1586 TL 6.1340 TL
Euro
EURO
6.6629 TL 6.6363 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA