Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 13:10:24
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Popilist olmayın

Yıllardır çekilen sıkıntılar, alt liglerdeki zorluklar artık bitme noktasına geliyor. Bu kente ve Kocaelispor’a yakışmayan alt liglerden kurtulmanın birinci basmağını neredeyse atladık. Ligin başındaki savımın gerçekleştiğini gördükçe ayrıca da seviniyorum tabii. Sezon başında oluşturulan kadronun benim ölçülerime uygun olmamasına rağmen güçlü ve bu ligin üzerinde olduğu hep söyledim.

 

İşte görüyoruz, bize rakip gibi görünen takımların hepsini yeniyor ve puan farkını hızla açıyoruz. Artık zirvede yalnız gibiyiz. Diğer takımlar kendi aralarında Play-Off mücadelesi yapacaklar. Öncelikle hocalarımızı, futbolcularımızı ve onlara hizmet üreten emekçileri kutlamalıyım. Çok önemli bir deplasmandan galibiyet çıkardılar. Direkt takipçimizi hem de deplasmanda yendiler. Kolay değildir bu tür maçlar. Bazen güçlü olmanız da yetmeyebilir. Akıllı, sakin ve gücünü doğru kullanacak biçimde oynamak lazım. Bunu da yaptık. İlk yarıda yenildiğimiz üç maçta da biz rakiplerimizden çok daha iyi olduğumuz halde yenilmiştik. Elbette futbolda her sonuç olabilir. Mutlak favori görülen takımlar yenilebilir. Futbol diğer sporlara oranla sürprize daha açık oyundur. Bu nedenle, galibiyet şampiyonluğun ilk haberci oldu.

 

Yine kaptanımızın attığı golle kazandık. Talha’nın ilk onbirde olmaması beklediğimiz bir tercihti zira onun pozisyonunda oynayabilecek Burak ve kanat forvet olarak beğendiğim formda bir Ali Han olunca bende olsam böyle tercih yapardım. Şimdi önümüzdeki yılın planlarını yapmak, kulübün yeniden ve güncel ihtiyaçlara göre dizayn edilmesine yönelik çalışmaları başlatmak zamanı. Bu kadro 2. Ligde şampiyonluğa oynamak için yeterli değil, yine oldukça fazla transfer ihtiyacı olacak. Görülüyor ki yönetimde bir bütünlük yok ve yetersizlik var. Popilist tavırlar sergileniyor. Bu kulüp bu tavırlar ve uygulamalar yüzünden ne hallere geldi. Hepimiz biliyoruz.

 

Artık bundan vazgeçelim, güncel ve realist planlar yapıp gelecek günlere daha bir umutla bakalım. Sırtımızı Büyükşehir Belediyesine yaslayıp Başkanın Kocaelispor’a vereceği destek oranında gücümüz olmasın. Makro bir plan yapıp en fazla 5-6 yıl içerisinde Kocaelispor’u kendine yeten, üreten, ürettiğini pazarlayan, gelir gider dengesinde artıya geçen bir kulüp haline getirelim. Bu söylediklerim bazılarınıza zor şeyler gibi gelebilir. Elbette yazıldığı kadar kolay değildir. Ancak bilene yapacağı iş kolay gelir. Tıpkı bir futbolcuya top sektirmenin, kaynak ustasına kaynak yapmanın çok kolay gelebileceği gibi.

 

Artık kent dinamiklerinden temin edilen kaynakların geri dönüşü olmayan uygulamalara harcanacağına yapılacak projeye harcanması ve aynı zamanda da şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturulması yönünde şimdiden çalışmalara başlanmalıdır. Yönetimden gelen hoş olmayan haberler bizlerin canını sıkıyor, taraftar da pek hoşnut değil. Yakın tarihte olağanüstü bir genel kurula gidilmeli ve kentin tüm dinamikleriyle konsensüs sağlanarak Üst liglerde de bizi taşıyacak güçlü bir yönetim oluşturulmalıdır. Popilizmin dayanılmaz çekiminde kalan ve bundan fazlasıyla etkilenen insanların Kocaelispor’a faydası dokunmaz.

 

Yeni Kocaelispor; Dünya futbolunun geldiği endüstriyel yapılanmaya uygun yapılanmış bir kulüp haline getirilmelidir. Yoksa şimdiden söylüyorum; bu yapı ve bu kafayla 3-5 sene sonra borçları yine büyümüş Belediye önünde para bekleyen bir hale geliriz. Geçmişte yaşadıklarımızı, yaptığımız yanlışları hiç unutmayalım. Bu kentin, batırdığımız paralarıyla şimdi şampiyonluğa oynayan bir takım olabilecekken 2009-10 sezonundan bu yana adeta çamurda debeleniyoruz. Büyük bir sporcu madeninin üzerinde oturuyoruz ve bu madeni işleyemiyoruz.”İzmit’in çocuğu herkese yeter” diye slogan oluşturuyoruz, önce kendi evlatlarımızı dışlıyoruz. Slogan, sanki taraftar için söylenmiş gibi duruyor.”En çok yanılanlar, en çok bildiklerini zannedenlerdir” bu sözü hep hatırlayıp istişare etmekten kaçınmayalım. Egolarımıza teslim olmayalım…

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA