Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 12:37:18
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Kırılmaz rekora doğru gidiyoruz

Kadromuzun gücünü bu maçta da gördük. Cizrespor’un tüm istekli oyununa rağmen bizimle baş etmeye gücü yetmedi. Bu ligin en etkili forvetine sahibiz ve bunun semerelerini her maç alıyoruz. Oyun yanlışlarımıza rağmen bol gollü maçlar kazanıyoruz. Öyle bir forvet ki rakiplerin en küçük hatasında bile gol atıyor. Bu yönümüz bizi rekora taşıyor. Hep söylüyorum bu lig seviyesi çok sınırlı.

Bizim gibi kadrosu iyi oyunculardan kurulu her takım açık ara ligi götürüyor. Tıpkı geçen yıl Bayburt'un yaptığı gibi. Artık şampiyon gibiyiz, zira rakiplerimizde sürekli puan kaybı yaşıyor. Her hafta puan farkı açılıyor. Bundan sonra çok büyük düşüş ve/veya sürpriz olmazsa puan kaybetmemiz bile benim açımdan sürpriz sayılır.

Şimdi oyundaki eksikliklerimizin üzerinde durmalı, oyunumuzu bir üst lige da uyacak biçimde geliştirmeliyiz. Sefa'nın defansın sağ tarafında oynatılması ilginç bir tercih ama görülüyor ki hocamız doğru gözlem yapmış. Onun disiplinli ve basit oynayabileceğini görmüş, ona bu görevi vermiş. Çok ta iyi etmiş tebrikler.

Kalecimiz, penaltı kurtardı ancak 5-1 den sonra konsantrasyon yaşadı sanıyorum. Böyle şeyler yaşanabilir. Zaman zaman futbolcuların bu tür konsantrasyon kayıplarını biliyoruz. Oyununda baskılı değildik hatta zaman zaman Cizrespor bizden daha iyi oynadı. Onları da 5-1 den sonra bile istekli oyunlarından dolayı kutluyorum. Ama diyoruz ya güç farkı var.

Alihan her geçen hafta biraz daha iyi oynuyor. Fizik gücü arttıkça daha da iyi olacak. Gol yollarında da akıllı, gol pozisyonlarına giriyor ve atıyor. Ancak bu maçta biraz agresif gördüm. Gerek yok sen güçlü bir takımın iyi oyuncularından birisin. Daha sakin olmanda yarar var. Burak, Yakup ve Gökdeniz formlarını koruyorlar. Rakip defansı çok zorluyorlar ve hataya zorluyorlar. Defansımız yine altı kişiyle oluşuyor, sezon başından beri Mesut ve Serdar'ın ileriye çıkmamasını eleştiriyorum durum yine değişmiyor. Artık bu anlamda eleştiri yapmayacağım Demek ki hoca tercihi.

Bu kalabalığa rağmen defansın ortasından kolay pozisyon veriyoruz. Bazen kalabalık olmak işe yaramaz tam tersi görev paylaşımında arızalara neden olur. Bizde bunu her maç yaşıyoruz. Bunun sebeplerinden biri de futbolun temel prensiplerinde yeterli derecede bilgili olamamaktır. Bu seviyelerde ve hatta üst liglerde de bu eksiği çokça görüyoruz. Bu liglerde çok göze batmasa da önümüzdeki sezonda başımıza sıkıntı açar.

Dedim ya artık önümüzdeki sezonun hesaplarını yapmamız gerekir. Ben sezon başında bu kadronun bu seviyede olacağını gördüğümden yapamadıklarımız üzerinde daha çok duruyorum. Bulunduğumuz konum bana göre çok normal abartmaya gerek yok. Şimdi önümüze bakma, gelecek yılın Kocaelispor'unu hazırlama zamanı. Bu konuda daha çok çalışmalıyız. Herşeyi transferle çözmeye alışmış zihniyetten kendi futbolcusunu geliştiren, kendi kaynaklarını doğru kullanan bir yapıya dönmeliyiz. Bu, hem ucuz hem de endüstriyel futbola uygun bir durumdur.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA