Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 12:07:51
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Kocaelispor, ayarlarına geri döndü

Son iki haftada alınan mağlubiyetlerle bir anda “neler oluyor, yoksa tekliyor muyuz” diye düşünenlerin sayısı bir anda artı ve hatta telaş bile oluştu.Bu galibiyet hem böyle düşünenlerin korkusunu hem de takımda oluşabilecek tedirginliği giderdi.Birde tabii bizi kendi sahamızda ilk kez yenen takımdan rövanşı almış olduk. Hodri meydan TV den seyredebildiğim kadarıyla Ofspor'da bizim orta sahasız oynadığımızı bilerek bizi daha önce mağlup eden Turgutluspor ve Derincespor'un yaptığını yapıp önde baskı yaparak oynamaya çalıştı. Defanstan uzun top çıkarmamızı engelledi. Ama gücü onlar kadar olmayınca gollerimizi engelleyemedi. Hep diyoruz bizim özellikle önde oynayan oyuncularımız bu ligin üzerinde onlara aktarabildiğimiz her top rakip için tehlikeli olur ve oluyor da.

 

Ancak bunu sadece geriden uzun toplarla yaptığımızda tek atımlık silah gibi oluyoruz. Bu engellendiğinde eller yukarı durumu oluyor. Bu nedenledir ki oyunun geliştirilmesini, takım halinde hücum edilmesini ısrarla söylüyorum. Bu maçta da yine aynı eksikler devam etti.Oyuncu gücümüzle kazandık.Anlaşılıyor ki bu sezonu böyle götüreceğiz.Hocamızın bundan başka bir planı yok veya başka bir plan düşünmüyor.Nasıl olsa böyle de kazanıyoruz.Bizim ülkemizde “kazanan haklıdır” inancı hakimdir.Dolayısıyla taraftar kazanmaya bakar.Ama biz teknik adamlar oyuna bakarız.Zira “sürdürülebilir başarı” ancak doğru oyunla mümkündür. Ben zaten “açık ara şampiyon olacağımızı” lig başlamadan söylemiş biriyim. Benim derdim önümüzdeki sezon bu anlayışın bizi 2. ligde şampiyonluğa taşıyamayacağını şimdiden görmemdir.

 

Yine oyuncu yetenekleri üzerinden başarı bekleyeceksek, bu takıma 7-8 oyuncu transfer etmeniz gerekir. Bu da bizi eski yıllardaki ”israf ekonomisine” sevk eder ve yeniden borçlanmaya başlarız.Yok biz 2. ligde 1-2 sene oyalanacağız diyorsanız o başka.Ama kent peşe peşe şampiyonluklar bekliyor ve hatta B.Ş.B. Başkanımız Tahir Büyükakın'da böyle bir beklenti içerisinde diye düşünüyorum... Hal böyle olunca bu tavsiyeleri yapıyorum. Büyük bir ihtimal ile şampiyon olmuş bir takımın hocası olması nedeniyle önümüzdeki sezonda Selahattin hoca ile devam edilecektir. Mevcut oyun formatı 2. lig için yetmez ve 5-6 hafta sonra hoca tartışılır duruma gelir, belki de değişikliğe gidilir. Bu da Kocaelispor için hem maddi hem de zaman kaybıdır. Bizim iki kayba da tahammülümüz yok. Hatta bu sezon sonunda yeni ve daha güçlü bir yönetim oluşturmalıyız.

 

Kaybettiğimiz yıllardan sonra en küçük tökezleyiş bile hoş karşılanmaz. Kocaelispor şimdiden önümüzdeki yılların temelini şimdiden atmaya başlamalı. Bir proje etrafında, kendine yeten “Başarıda sürekliliğin “sağlanabileceği yepyeni bir yapı oluuşturmalıyız. Kentin insan kaynağını maksimum derecede kullanmalıyız. Bu ilde futbolun her kademesinde layıkıyla görev yapabilecek insan sayısı oldukça fazladır. Belli dar çevreden ahbap-çavuş ilişkileriyle görevlendirmelerin kulübü getirdiği durumları hiç unutmayalım. Ben DOST ve Kocaelisporlu biri olarak tavsiyemi şimdiden söylüyorum. Artık satılacak bir KEV tesisimiz de yok. Her yapacağız şeylerde, alacağımız kararlarda “çok titiz” olmalıyız.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA