Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 20:55:16
Advert
 

Kılıçdaroğlu’nun devasa projesi

Siyaset her ülke için önemli bir kavramdır.

Siyasetin içerisindeki en önemli iki nokta iktidar olmak ve muhalefet olmaktır.

İktidar olmanın açılımını ve üstüne düşen görevleri hepimiz az yahut çok biliyoruz.

Çünkü hepimiz doğamız gereği siyaset hakkında bilgi sahibi olmak durumundayız.

Peki, muhalefet olmak nedir, nasıl yapılır ve ne gibi durumlarda muhalefet edilmeli.

Maalesef ülkemizdeki ‘muhalefet olma’ anlayışı rutin anlayıştan çok ama çok farklı…

Eğer bir ülkede muhalefet partisi iseniz ve iktidar partisine ve yaptığı uygulamalara karşı iseniz mantıklı doneleriniz olmak durumunda.

Eğer muhalefet ediyorsanız Türkiye’yi olduğu konumdan daha üst noktalara taşıyabileceğinizi düşünüyorsanız bu iddianızı sağlam bir temele dayandırarak ispat etmelisiniz.

Sadece mevcut iktidarı eleştirmenin ötesinde ‘’Hayır bu iş yanlış yapıldı doğrusu böyle olmalıydı’’ diyebilmelisiniz…

Kısacası çözüm önerilerinizi halka sunmalısınız.

Gelin görün ki ülkemizdeki muhalefette böyle bir durum söz konusu bile değil.

Muhalefet eden tüm gruplar üretmekten, çözüm çabası içerisinde olmaktan ve iktidarın bulduğu çözüme katkı sağlayamaya uğraşmaktan yana değil sadece sözüm ona eleştirisel üslupları ile lafla peynir gemilerini yürütmeye çalışıyorlar.

Geçmişte sürekli örnekleri ile ifade ettiğim üzere "Marmaray olmamış""Avrasya'yı beğenmedim""Şehir Hastaneleri fuzuli masraf", "Bu kadar havalimanı yapmaya ne gerek var""Hızlı trenler göçü hızlandırır" gibi insanın akıl sır erdiremediği söylemlere kulak verdik.

Bu tutarsız söylemlere toplumun verdiği tepki ise hep aynı idi.

‘’Bana daha iyisini yapabileceğini gösterip ispat et sana oy vereyim’’ dedi ama gelin görün ki hiçbir zaman muhalefet kanadından bu ispat çabasına yönelik tek bir hamle görmedik.

Daha da kötüsü insanların kendilerine açık kapı bıraktıklarından ve bu açılan kapıdan girmeye çaba göstermedikleri için muhalefet partisi olarak anılmaya mahkum kaldıklarının bilincinde değiller.

Bu söylemimi bir örnek ile ifade edeyim.

Ülkemizin Korana virüs salgını ile mücadelesi kapsamında İstanbul’da yapımına başlanan pandemi hastaneleri üzerinde ifade edeyim.

Bundan üç yıl önce ülkedeki Şehir Hastaneleri’nin yapımları hızlandırıldığı süreci hatırlayın, neler söylediler neler…

Şu anda ise o yerden yere vurdukları Şehir Hastaneleri sayesinde tüm Dünya’da sağlık alanındaki krizleri baş göstermişken Türkiye en küçük bir kriz bile yaşamıyor.

Muhalefetin bu konudaki eleştirilerini duymaya başladığımızda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı.

Yerden yere vurulan Şehir Hastaneleri o denli donanımlı dizayn edilmiş ki hastanelerin hepsi bir çırpıda yoğun bakımlara dönüştürülebilecek kapasitede.

Bu özelliği sebebi ile bu Şehir Hastaneleri’nin Dünya’da eşi benzeri yok.

İçerisinde barındırmış olduğumuz bu imkanlara rağmen muhalefet ‘muhalefet olmak’ olgusunun anlamını kavrayamadıklarından olsa gerek halen beğenmiyorlar, burun kıvırıyorlar.

Sonrasında gazeteciler ana muhalefet liderine ‘’E, siz olsanız ne yapardınız?’’ dedi.

Kılıçdaroğlu başladı anlatmaya…

"Biz yaptık efendim. İktidarın yapamadığını bizim Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar yaptı" dedi kasıla kasıla. "Bir haftada 1000 kişilik sahra hastanesi yaptı. İktidar o hastaneyi örnek alsın" diye de ekledi.

Ne yalan söyleyeyim Kılıçdaroğlu’nun söylediklerini dinledikten sonra nutkum tutuldu.

Bin kişilik bir hastaneyi sadece bir haftada tüm olanakları ile hazır hale getirmek…

Şaşırıp kaldım.

"Bir haftada bin kişilik şehir hastanesi yapmak! Yahu CHP'den beklemediğimiz hareketler bunlar. Yapmışsa helal olsun vallahi" dedik.

Sonrasında gazeteciler hemen o övülerek anlatılan hastaneye gittiler.

‘’Şehir Hastanesi’’ diyerek lanse edilen yerden elde edilen görüntüler haber bültenlerinde yayınlandı ki ne gördük dersiniz.

Yıllardır Adana’da fuar alanı olarak kullanılan yer yan yana şezlong tarzı yataklar ile donatılmış o kadar…

Ne teçhizat var ne ekipman var ne de doğru dürüst yatak.

Korana değilseniz dahi o ortama girseniz kesinlikle korona olup çıkarsınız o derece…

Belediye Başkanı Zeydan Karalar bile "Açtım" demeye utanmış ve hakkında tek kelime duyuru yapmamış. Kemal Kılıçdaroğlu Zeydan Karalar'ın tanıtmaya utandığı “hastanemsi” bu yer ile övünüyor.

Geçenlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı eleştiren meşhur Mustafa Kemal tüccarı Yılmaz Özdil’i kendisine örnek almış koskoca muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu…

Ne denir bilemedim.

Yılmaz Özdil denen şahıs AK Parti’yi sağlık sistemi üzerinden gömerken AK Parti’den önceki sağlık sistemini övmüştü.

İnsanlara Mustafa Kemal hakkında herkesin bildiği şeyleri tekrar fırından çıkarıp üstüne üslük 2500 liraya satan zavallı "Yahu hangi kıt akıllı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Müdürü olduğu dönemi över" diyebilirsiniz ama Yılmaz Özdil yapmış.

İnsanların sabah namazı ile birlikte hastane kuyruğuna girdiği, hastaların kuyrukta can verdiği o günleri unutmak imkansız.

İnsanların maddi durumları olmadığı için hastanelerden cenazelerini bile teslim alamadığı o günler hala zihinlerimizdeki tazeliğini koruyor.

İşte Yılmaz Özdil denen şahıs bu dönemleri öve öve bitiremiyor ve bu dönemi AK Parti’nin dönemi ile kıyaslayacak kadar saçmalayabiliyor.

İnsan ideolojisine saplanınca, mesleğine olan saygısını, itibarını kaybedip holigan bir tavır takınınca böylesine rezil bir hale gelebiliyormuş.

Bu insanları görünce ‘’Allah’ım benim en azından ortopedik bir engelimim var beni zihinsel engelli olarak yaratmadığın için teşekkür ederim’’ diyorum.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA